Chroust v hlavě

20. srpna 2013 v 16:41 | Kariol |  Mládí na křídlech
Určitě to znáte. Každý z nás měl někdy takovou prapodivnou náladu - nejraději by vybuchl smíchy, vybrečel moře, nostalgicky si zavzpomínal a bezmyšlenkovitě vypnul, a to všechno nejlépe najednou. Život je zvláštní, ale právě proto možná stojí za to žít. Nikdy nevíte, co vás potká, co se vám stane, na koho narazíte, ale i přes tu nejistotu jdete budoucnosti vstříct.
Ehm, a teď asi upozornění. Pod článkem se dočtete výžbleptu mých myšlenek a nezáživného trávení uplynulých dní, nic pro akční bytosti či tvory lačnící po moudrých řádcích. Jen má nepromyšlená touha po vykecání se.
A neříkejte, že jsem vás nevarovala!!! :D

Dočetla jsem O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby a nemůžu se dočkat šest-a-dvacátýho srpna, až vyjde druhý díl. Mamka mi slíbila, že mi knížku koupí, ale vím, že dřív jak v září to nebude. Za srpen jsme toho utratili až až. Mám nový školní batoh, nijak levný, ale pěkný, pohodlný a velký. Ne, že bych velký potřebovala, když letos budu mít dvě sady učebnic (jednu ve škole, druhou doma, takže se zbavím pořádného nákladu).
Taky jsem uprosila mamku, aby mi koupila jednu skvělou mikinu. Má díry na palce a kupuci. Ještě mi nepřišla, doufám, že mi bude dostatečně volná, nemám ráda upnutý mikiny. Je zvláštní, když si nemůžete vybrat oblečení ve vaší oblíbené barvě, protože ji nemají, nebo protože by vám neslušela. Tmavě modrá je moc tmavá, bílá se hned ušpiní, zelená vypadá jako sepraný maskáčový kalhoty a růžovou bych si nevzala. Takže zbyla příjemně šedá - jo, budu zase šedá myška, ale nějak mi to nevadí. Šedá je neutrální, fajn.
Čtu Saturnina. Válím se u toho smíchy, za pochodu koukám na docela dobrý a přesný filmový zpracování s Víznerem a Havelkou. Dostává mě teta Kateřina, její hlášky a ve filmu dost dobré "Milouši!" (čas 04:17). Kdo tohle komické dílo od Jirotky četl, ví, o čem mluvím. (Ještě teď se směju dialogům typu: "Přinesla jsem ti med, ... přinesla jsem ti kompot, ... přinesla jsem ti žloutek s cukrem." "Já nic nechci, neruš mě!" "Přinesl jsem ti červy" nebo Napadlo mne, že vzhledem k tomu, kolik lidí dostal ten dobrý muž z postele by se neměl jmenovat Brudík, nýbrž Budík a to rr by mohl dělat. (citace str.144))
Zavzpomínala jsem si na Ebolin. Četla jsem si Vendin článek o mém zmizení a komentáře pod ním. Když nad tím tak uvažuji, nevím, jestli mám být ráda, že mi smazáním mého virtuálního světa někdo dal možnost začít znovu a lépe, nebo mám být pořád ještě naštvaná, že kvůli tomu pitomému tvorovi, který klikl na "smazat" jsem ztratila půl roku internetového života a reálnému času, jež jsem mu věnovala.
Zkoušela jsem uplést náramek přátelství. Už vím, proč se to tak jmenuje a je to docela výstižné, protože když už vám ho někdo uplete, můžete si být jisti, že pečlivě vážil, komu ho dát a tudíž vás považuje za přítele. Takže si doopravdy vážím náramku od Anniky! Raději nebudu zmiňovat, jak dopadlo to mé tvoření, ona totiž tahle práce potřebuje trpělivost a já zpravidla, když mi něco nejde, nějak tuhle vlastnost postrádám. Takže po dvou příšerně vypadajících řádcích jsem nakvašeně vyhodila bavlnky do koše s tím, že si musím sehnat lepší bavlnky a kuchyňskou svorku, ale myslím, že to zapříčinila spíš naštvanost z mé nešikovnosti.
Jsem nějaká aktivní. Zase jsem začala fotit, poslala jsem fotku do klubu do příslušné rubriky, přidala jsem recept do nové rubriky Gurmánka a taky do Kreativního koutu. Škoda, že nemám vlastní vzhled, hned bych běžela na Designérský pranýř. Taky jsem se stala redaktorkou Blogosvěta, píšu o zajímavých blogách. Začala jsem Annikou, ale brzy se tam objeví spousta dalších, které navštěvuji. Protože já zásadně navštěvuji jen zajímavé blogy! :)
Už jste někdy viděli šílence, který v bouřce a naprostém lijáku tancuje na zahradě? Ne? No, to buďte rádi. Asi mi opravdu někdy hrabe. Ale co čekat, když po dlouhé době prší? Oslavný tanec! :D
Uvažuju, že se zapojím do projektu (Ne)Malé radosti a taky 365 dní, o obou dvou už jste určitě slyšeli. Asi bych je spojila dohromady. Ale ještě váhám.
Trochu netrpělivě čekám na vzhled od Dincie. Ale na druhou stranu jsem si na tuhle fialkovou Zemi Nezemi nějak zvykla a bojím se, že si jen tak nepřivyknu na zelenou/modrou variaci mého blogového kabátku, který doufám brzy bude mít Dincie dokončený.
Když už mluvím o těch vzhledech, založila jsem si blog. Jmenuje se "kariol-vzhledy.blog.cz" a už jsem tam přidala všechny čtyři kabátky, které Kariolin koutek během toho téměř půl roku vystřídal.
A navážu na zakládání nových blogů, i když trochu jinak. Obnovila jsem články na blogu Sedmikrásky a Cielin. Škoda, že u Ebolin a Airen to nejde, je to jako díra v dějinách mého vývoje. No, nějak se to přežít dá, musí...
Mám chuť zase měnit názvy rubrik. Jsem fakt strašná! Jak někomu můžou vydržet rubriky beze změny třeba rok, dva? Mně jediné, co se během posledních dvou let neměnilo, jsou klíče od domu. I když ne, taky mi přibyly nové, když jsme udělali vrátka a plot...Hlídání Bětky je zajímavý. Na stole mám záclonu od okna, kabely jsem dala na hromadu a internet mi běží přes wifi připojení. V zásuvce je takový ten kryt, aby při prozkoumávání nedostala ránu, dveře jsou zavřený, protože má chuť s nimi pořád vířit vzduch, na youtube mi hraje znělka z Ulice nebo Sama doma. Nechápu, jak může máma to dítě kazit těma seriálama. Bertík se před Bětuší schoval pod stůl, nemůžu hýbat židlí - no to mi řekněte, na co mám kolečkové křeslo, když tu musím bez pohnutí sedět.
Před chvílí jsme se vrátili z města. Je zvláštní být ve městě, už dlouho jsem zapadlá doma. Už se vážně těším na září! :D
V knihovně jsem si objednala knížku Stmívání - Grafický román od Kim Young. Jedná se o komiks s opravdu pěknými ilustracemi, které se objevily například v Oficiálním průvodci Twilight, co jsem dostala k narozeninám.
Začínám číst Šifru mistra Leonarda od Dana Browna. Musím to dočíst do konce prázdnin, protože to mám půjčený od kamarádky. Viděla jsem už film, takže nevím, co čekat, znáte to - filmy jsou téměř vždycky jiný a pak je z toho směs prapodivných pocitů. Nu což...
Ani nevím, jak jsem k tomu přišla, ale rozhodla jsem se, že od teď budu všechny články zdobit pouze vlastními fotkami. Nepočítám tedy knižní obálky v recenzích či případné fotky z filmů pro doplnění povídání o tom, nebo ikonku, kterou jsem si udělala k projektu 30 days song challenge. Ale jinak, k básničkám, článkům... jednak mě to donutí být trochu kreativní, jednak se budu zdokonalovat a nebude se mi prášit na foťák a taky, když už autorská, tak vážně. :)
Mimochodem, fotky v tomhle článku, to je takový průřez tím, co jsem nafotila. Taky se mi povedlo zachytit pár čmeldů (nebo Brundů? :)), květinek a podobně. Takže určitě brzy uvidíte v nějakých článcích. ;)

Tak se mějte kouzelně, doufám, že ten, kdo to četl (jestli vůbec někdo) mě nemá za psychicky narušeného puberťáka... Krásný zbytek léta! :)
Kariol
 


Komentáře

1 Taure Taure | Web | 20. srpna 2013 v 18:32 | Reagovat

Milá Kariol,jsme tu jen na skok,ale chci Ti říct,že jsem zjistila,že tady : http://www.beletrie.eu/vyhledavani/Aprilynne%20Pikeov%C3%A1/ mají další díly knihy Křídla od Aprilynne Pikeové za 69 kč :-). Myslím,že je to super cena a vím,že jsi to četla,tak Ti dávám vědět :-)

2 Vendy Vendy | Web | 21. srpna 2013 v 9:43 | Reagovat

Cítím tady obrovský příval energie, takové té ohnivé, pozitivní, sluníčkové. Krásné plány, krásné sny, batůžek bude určitě super a šedou mikinu si můžeš ozvláštnit buď šátkem na krk, nebo nejěkou výšivkou nebo našití nějaké nálepky... Některé barvy jsou dost děsné, jak jsi je popisovala, myslím že něco takového jsem viděla.
Na nový layout jsem zvědava, tenhle je krásný, ale mně k tobě ladí vážně zelená barva. Možná proto, že zelenou jsi začínala?
Ebolin je mi dodnes líto, Ebolin byla totiž jedinečná a byl to časový úsek,do kterého vložila svoje představy a fantazie a to všechno zmizelo. Myslím, že to není cesta, jak se odpíchnout, ale ztráta, protože by ses asi odpíchla tak jako tak, možná bys založila nový blog, možná by ses prostě měnila a s tím i tvé články. Ale kus Ebolin chybí. Mně to stejně vrtá v hlavě, jaktože nemoh být blog obnoven, když psali, že to jde.
Ale už je to pryč, dobré je, že ses nevzdala a jdeš dál. A že jsi znovu obnovila texty na starých blozích. Proč to rušit? Je to kousek tvého já, napsala jsi je a i když jsi možná dnes kritická, ty texty byly dobré, zajímavé a originální.
Taky gratuluji k redakční funkci v Blogosvětu! Máš pořád zájem něco vymýšlet, to je skvělé. ;-)  :-)
Budu se muset podívat jak do Blogosvěta, tak na tvůj nový recept na Gurmánce. 8-)
A fotky máš moc pěkné, Bětulinka je nádherná, krásné mimino, nebo spíš už batole. :-)
Ty dvě fotky, jak jseš odrazkou v zrcátku, jsou naprosto skvělé!
Myslím, že projekt 365 bys mohla klidně rozjet. Fotíš ráda, to je vidět, navíc máš bezva foťák, to je plus. A když tě to nebude bavit, tak skončíš, jestli máš obavy, že bys to nezvládala, nebo nestíhala. :-)
Máš se na co těšit, máš spoustu práce, plánů, krásných fotek, tvé dnešní povídání se mi moc líbilo. Super! :-)

3 Annika Annika | 21. srpna 2013 v 20:41 | Reagovat

až někdy umotáš nějaký náramek, který budeš považovat za zveřejněníhodný, určitě se jím pochlub!! :-) a moc mě těší, že jsi o mě tak pěkně psala na Blogosvětě. budu se snažit ještě více na sobě pracovat! děkuji moc!! kéž bych ti to mohl nějak oplatit :-)

a Saturnin je fakt super! četla jsem jej třikrát. film je rovněž výborný. ale jsem ráda, že jsem si jej u matury nevytáhla :-D
ohledně Stmívání - před pár dny jsem si půjčila knihu. někdy během podzimu se do ní pustím - abych věděla, proč to ti lidi tak nesnáší případně proč tomu tak fandí :-D film jsem ještě neviděla. ( aneb právě sledujete seriál Opožděná Annika, díl XXX.)
pustíš-li se do nemalých radostí, moc ti držím palce. (občas mám sama chuť s tím praštit, ale nakonec mě krásná myšlenka projektu vždycky přemůže :D ) ráda si budu chodit tvé radosti a radůstky číst :-)

a jak tak koukám, Bětka rychle roste. co nevidět zní bude slečna :-)

4 Beatricia Beatricia | Web | 22. srpna 2013 v 13:17 | Reagovat

http://beatricia.blog.cz/1210/text-odsazeny-od-obrazku

Děkuji ti za krásný obsažný komentář. Píšeš moc hezké články s ilustracemi. Proto ti zde přikládám můj návod na odsazení textu od obrázku, aby na něm nebyl přímo nalepený. Tvé články mají úroveň a PROTO SI ZASLOUŽÍ ESTETICKOU ÚPRAVU. Ten návod se dá použít i na už zveřejněné články. Prostě se obrázek smaže a pokračuje se dle návodu. Text zůstává. Všem se to podařilo.  Držím palce. :-)

5 Vendy Vendy | 22. srpna 2013 v 13:27 | Reagovat

[4]: Bein návod je jednoduchý a opravdu funguje, vyzkoušej! :-)

6 Luné Luné | Web | 22. srpna 2013 v 17:23 | Reagovat

Jsem ráda, že souhvězdí knížek alespoň trošku konejší to nevyřčené. Netuším, zda jsem až takový suchar, avšak u Saturnina ( knižního i filmového) jsem se vůbec nesmála. Vlastně jsem jeho řádky ani nedočetla. Nejspíš se řídím do náručí naprostého bezhumorného vesmíru utkaného z černých děr nemístných poznámek..
Každá bytůstka, která utkávala dečky slůvek tvého tvoření, byla něčím jiná.. a všechny střípky se tiše vznášely v konejšivém zrcadlením tvé skutečné osobnosti, až stvořily Kariol. Žádná z nich nezmizela úplně :)
Bětuška je zázračné stvoření :)
Páni, takových blogových galaxií navštěvuješ a v každé rozséváš kvítky svého psaní. Jsi opravdu šikovná :)

7 Kariol Kariol | Web | 22. srpna 2013 v 21:20 | Reagovat

[1]: Díky moc, vážím si tvého zájmu. O knížkách tedy vím a pokud vydrží sleva do září, mamka mi slíbila, že mi je koupí. :-)
[2]: Děkuji za obsáhlý komentář, který se mi taky líbil :-D
[3]: No, asi bych se styděla chlubit se před tebou :D Stmívání - ono se to asi nejeví jako originální, vlastně asi ani není, ale jsou to jediní upíři, které uznávám. :-) Tak hezké počtení, osobně mám nejradši Rozbřesk, čtvrtý díl, ale k tomu se dostaneš. Možná. :-)
[4]:[5]: Děkuji za návod, vyzkouším to. :-) Jen ne dneska, už půjdu za chvíli na kutě :-D ;-)
[6]: Suchar nejsi. Zkrátka máš raději jiný humor. :-)

8 Thalia Thalia | Web | 22. srpna 2013 v 21:49 | Reagovat

Saturnina jsem nečetla, ale byli jsme na tom se školou v divadle. Nebylo to špatný, ale moc výrazně mě to nenadchlo (no jo, já  zneuctívám kulturu, sedím tam se sluchátkama v uších). Náramky přátelství jsem se naučila před pár lety plést podle návodů na internetu, naučila jsem se dokonce i písmena a tak, ale jasně, chce to cvik a hlavně trpělivost. No a taky kvalitní bavlnky :-) O té Šifře mistra Leonarda potom napiš, film mám moc ráda a knížku bych si taky chtěla někdy přečíst :-)

9 Mniška Mniška | E-mail | Web | 24. srpna 2013 v 13:58 | Reagovat

Teda to je myšlenek... na kterou teď reagovat dřív? Jsi docela akční, jak na to koukám. Taky bych chtěla být na blogu takhle aktivní a být tak kreativní, ale mám ještě tolik jiných zájmů, které mě od blogu odtrhávají, i když svých jiných zájmů samozřejmě nelituji. Život je tak bohatý!
Těžko říct, jak je to s tím Tvým smazaným blogem, ale myslím si, že na všem máme hledat něco dobrého a že vždycky se něco stalo a mělo se stát z nějakého důvodu.
Saturnina jsem četla i viděla a je to jeden z mála filmů, který je srovnatelný s knihou a asi i stejně tak dobrý! Vždycky, když ho dávají, ráda se na něj podívám, je to bžunda, viď? :)
Tak Ti přeji stále plno energie k tomu Tvému řádění na blogu a k té kreativnosti, která Ti jistě sluší :)

10 Ofélie Ofélie | Web | 26. srpna 2013 v 10:45 | Reagovat

Závidím ti, že máš čas na čtení. Já vůbec nestíhám nic, natož pak si lehnout s knihou a začíst se. Když už lehnu, hned usnu :D

11 Amélia van Raarová Amélia van Raarová | Web | 26. srpna 2013 v 16:37 | Reagovat

To je krásný vykecávací článek! :D
Přečetla jsem ho jedním dechem, možná proto, že jsem se dlouho nějak nezajímala (ježiš, to zní, jako kdybych tě stalkovala) o tvůj život, a tole bylo takové uvedení po té dlouhé době, co jsem byla neaktivní...
Děkuji ti. :)

12 Kariol Kariol | Web | 30. srpna 2013 v 8:31 | Reagovat

[8]: Ále, ne každému sedne všechno. ;-) Trpělivost je bohužel vlastnost, kterou nemám :-D A neboj, o Šifře mistra Leonarda napíšu, jen co ji dočtu ;-)
[9]: Já mám taky spoustu dalších zájmů, ale teď, jak samou nudou nevím, co dělat, se věnuji blogu, který jinak zanedbávám :-)
Děkuji! :-)
[10]: Právě proto si čtu dopoledne :D 8-)
[11]: :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama