Týden hudební

15. září 2013 v 20:26 | Kariol |  Nemalé radosti 2013/2014
Tak a je to tady. Škola se mi opět plně vecpala do života, plánované písemky i přepadové testy mě nutí se (m)učit v pokoji, domů se vracím kolem čtvrté a ještě jsem ráda, nestíhám. Protože když si udělám čas na něco jiného, nedokážu se zase správně připravit do školy. Koloběh, který nezachrání ani dvoudenní pauzy na konci týdne. Řetězec vyčerpávajícího životaření, na které si pořád tak stěžuju a nadávám, ale které mě ve skutečnosti baví... :)
I když jsem během tohohle týdne zvorala snad všechno, co se dalo a možná jsem se zapsala do nějakých dějin vorání, pořád se v mých sedmi obyčejných dnech našly malé radůstky... :)

1. Velikou radost mi udělal hned v pondělí na mé první hodině lesního rohu v tomhle školním roce můj učitel. Minulý rok jsem ho prosila, aby škola koupila ještě jednu hornu, protože tahat školní batoh a ještě pětikilový nástroj, s tím já ani má záda příliš nadšeně nesouhlasili. A na mé první hodině mi učitel oznámil, že už to projednával s hospodářkou hudebky. To znamená, že někdy na začátku října budu vlastnit (zapůjčený) lesní roh, nový, krásný, můj! :) Už se těším. :)

2. Když jsem někdy na konci srpna zasvětila blogový kabátek žluté letní květince, doufala jsem, že se bude líbit. Ale všichni mi psali, že je to nečitelné, špatně odsazené. Sama jsem to zjistila až když jsem byla na počítači u prarodičů. Přitom na mém počítači se to zobrazovalo dobře... Ale během chvilky jsem z té nepřehledné slátaniny udělala tohle jednoduché, zachovalé a příjemné zelené království. Snad se vám teď čtou články lépe. :)

3. Nějak jsem zase začala poslouchat hudbu. Ne, že bych předtím neposlouchala, ale po dlouhé době mi vážně pořád a všude vyhrávají mé oblíbené písničky. Dokonce to zašlo tak daleko, že jsem rozšířila svůj playlist v mobilním telefonu o několik desítek skvělých písniček, začínám koukat na muzikály a pouštím si nové a nové skladby, melodie a písničky. A taky zase zpívám, i když jsem pořád ještě nastydlá.. :)
4. Velikou událostí konce tohoto týdne byl i pátek 13. září. Na jednu stranu jsem vážně měla smůlu v podobě zadání písemky z matiky, ale na tu druhou jsme doma slavili Bětuščin první rok! :) Pravda, oslava proběhla až v sobotu, ale i tak to bylo příjemné! :) Bětuška z toho byla celá paf, od babičky dostala kachničku do vany a dort, od druhé babičky zase plyšovou panenku a nějaké oblečení. Mamka jí koupila zimní bundu, čepici a takové teplejší pyžámko, strejda jí přinesl hračky. Já jí sice nic nedala, ale i tak byla Bětuška moc hodná a myslím, že se jí ten humbuk kolem ní líbil. (Soudím dle toho, jak se celou dobu culila.) :)

5. V souvislosti s nákupem oblečení pro Bětušku se mamka byla porozhlédnout i v jiných obchodech a nakonec mi (a sestře taky) přivezla sadu třiceti gelových tužek. Sada obsahuje šest obyčejných barev, šest stříbrných, šest neonových a dvanáct zářivých. Vždycky jsem si přála nějaké barevné tužky na psaní a tímhle se mi to splnilo... :)

6. Zahřálo mě u srdce, když jsem se dozvěděla, že si má nejlepší kamarádka utrhla čtyřlístek štěstí. Nikdy jsem ji "neviděla" tak hýřící optimismem, jako včera večer. Jestli to byla maska nebo realita, to nevím. Pro mě je důležité vědět, že je taky jednou ve svém komplikovaném a nelehkém životě šťastná! :)
7. Poslední radostí se mi stalo uvědomění si, co bych vlastně chtěla. Strašně dlouhou dobu jsem chtěla být jako někdo, koho obdivuji, ale byl to jen chtíč z důvodu touhy dokázat to, co ten dotyčný. To je relativně pryč. :) Už vím, co chci. A teď si za tím taky půjdu... :)
Jak už jsem se zmínila, tenhle týden jsem hudbu poslouchala hodně. A zamilovala jsem si nějaké nové písničky, konkrétně jsem dost poslouchala Demi Lovato. Už dřív jsem ji měla ráda, ale teď jsem se zaposlouchala do písniček Heart Attack, Warrior a Made in the USA. A právě Warrior se mi líbí nejvíc a proto se o kouzelnou písničku, kde vynikne nádherný hlas Demi, chci podělit. :)

Kariol
 


Komentáře

1 Annika Annika | 16. září 2013 v 9:58 | Reagovat

koukám, že nejsem jediná, kdo tento týden neměl 100% pozitivní :-D i tak je ale pěkné, že jsi dokázala svých sedm radostí bezpečně najít. já si na své zaboha nemohla vzpomenout. článek jsem psala s přestávkami několik hodin.
s tím rohem jsi mi připomněla má hobojová léta, kdy jsme měly všechny studentky od školy půjčené hoboje. všechny měly krásné nablýskané nástroje, jen já měla děsně škaredý zašlý hoboj, u nějž se mi pořád něco rozbíjelo a musela jsem jezdit přes celé město k opraváři :-/ :-D
s přehledností minulého designu jsem na svém počítači problém neměla. ale tenhle je krásný. venku už léto zvolna končí a u tebe na blogu jako by pořád ještě trvalo :-)
Bětušce přeji všechno nejlepší!! a je to pěkná náhoda, slavit své první narozeniny na pátek třináctého! :-D
a naprosto rozumím tvému potěšení z gelovek. také je mám ráda :-)
a na závěr přeji šťastné putování za cílem! ať tvá cesta není příliš trnitá, a kdyby byla, všem překážkám to pořádně natři! :-)

2 Magdaléna Magdaléna | Web | 16. září 2013 v 18:42 | Reagovat

Zatím asi nejkrásněji napsané radosti... Moc se mi líbí bod 6, který mě utvrzuje v tom, že přeci jenom existují lidé, kterým záleží i na ostatních. A přestože já to teď nemám s kamarádkou úplně nejrůžovější, jsem ráda, že po světě běhají ti, kteří nacházejí čtyřlístky.

3 Šárka Šárka | Web | 16. září 2013 v 21:10 | Reagovat

Lesní roh? Ty hraješ na lesní roh? Dokonalé! :) Jsi skvělá! Páni...
Bětuška opět kouzelná.
A snad kamarádka takto chvíli vydrží, je to od tebe pěkné o ní tady napsat.

4 Thalia Thalia | Web | 17. září 2013 v 18:41 | Reagovat

Tak to musím souhlasit, škola je náročná. Zdá se mi, že je ti Bětuška hrozně podobná :-) A poslední dobou taky poslouchám víc hudbu, Made in the USA mi hraje zrovna teď a hrozně jsem si zamilovala Heart by Heart od Demi :-)

5 Piks Piks | Web | 17. září 2013 v 20:07 | Reagovat

Hráš na lesný roh? To je fantastické! :) Aj ja chcem niečo také vedieť. :)

Tiež som si minulý týždeň po dlhom čase tak poriadne pustila hudbu (čo bol síce dôsledok toho, že záver týždňa stál za nič) a poriadne nahlas. Chýbalo mi to :)

6 Thalia Thalia | Web | 17. září 2013 v 21:11 | Reagovat

Warrior od Demi samozřejmě znám taky, mám to v telefonu :-) Dvě písničky se stejným názvem a obě jsou nádherné :-)

7 Vendy Vendy | Web | 19. září 2013 v 22:27 | Reagovat

To jsou, náhodou, moc pěkné věci. Barevné gelové tužky jsem koupila i synovci k narozeninám (nevím ale, jestli s nimi kreslí), a samotné by se mi líbily, zkrátka mám ráda barvičky. A ty můžeš kreslit nebo i  psát, zkus nějakou svou básničku napsat těmi kouzelnými gelovkami.
Že nemusíš tahat těžkou tubu, to je taky dobrá zpráva, některé věci se opravdu zadaří.
Bětuška vypadá kouzelně, vidím tu shodné rodinné rysy, prostě bude celá ty (a zřejmě celá mamka :-D  ;-)). To víš, první narozeniny jsou první, i když prcek z nich má houby, ale zase vycítí atmosféru, náladu a její kouzelný úsměv napovídá, že nálada byla moc moc pohodová. :-)
A taky ti gratuluji k tomu, že ses rozhodla být svá, i když je někdo, koho obdivuješ a chtěla bys být jak ten někdo. V tom je hodně velký kus moudrosti a moc ti fandím, aby se ti dařilo.
Stejně si totiž myslím, že když jsi svá, tak jsi originální. Přece se v něčem musíme lišit! A když tě někdo, nebo něco, inspiruje, tak je to dobře, ale nesmí tě to pohltit  přetvořit v něco, co nejsi.
Takže, držím palce!
I při nacházení dalších pěkných radostí. :-)

8 Vendy Vendy | Web | 19. září 2013 v 22:28 | Reagovat

[7]: P.S.opravuji, napsala jsem tubu, míněno lesní roh... ;-)

9 Mniška Mniška | E-mail | Web | 20. září 2013 v 14:05 | Reagovat

Mám vážně radost, že sis uvědomila, co sis uvědomila a že jsi k tomu sama dospěla. Vědět, co chceš, to je něco, čím se může málokdo chlubit. Takže v tomhle Ti moc fandím a jsem za Tebe ráda, že duchovně dále dozráváš. Já tu vůbec na Tvém blogu vidím, jak pospuješ dalece dál. Pamatuji si Tvé počátky. I na tom psaní se dalo leccos vylepšit, ale k tomu jsi sama postupně dospívala a dneska se vyjadřuješ s bravurou sobě vlastní a uvědomuješ si různé věci, mám z Tebe upřímnou radost.
Mimochodem na té fotce Ti to moc sluší, je z Tebe pěkná holka. A Bětuška je Ti nesmírně podobná, opravdu hodně! Tak snad bud stejná i duchovně ;-)

10 Kariol Kariol | Web | 21. září 2013 v 8:49 | Reagovat

[1]: Měla bych začít psát nemalé radosti už někdy ve středu, tak jak jsi mi říkala, že to děláš ty. Protože ani já si v neděli večer nemůžu pořádně vzpomenou, co jsem dělala. :-D
Můj nynější, starý lesní roh byl vyroben roku 1978 :-D
A děkuji za přání! :-)
[2]: Víla, o které se v šesté radosti týdne zmiňuji, pro mě toho udělala už tolik, že si svojí dávku štěstí zaslouží... :-) Ať se to nějak spraví i v tvém přátelství ;-)
[3]: No, skvělá, to vážně nevím, protože mi to moc nejde :-D
[4]: Já jsem si celkově poslední dobou nějak zamilovala Demi jako takovou. :D
[7]: Přiznám se, že verše většinou píšu na počítači, momentálně mám nějaké vypsané ruce ze školy. :-x :-D
Děkuji moc za tvoje chvály, těžko říct, jestli si to zasloužím, někdy jsem vážně jen taková bezduchá kopírka.. :-)
[8]: Už jsem chtěla psát, že na tubu bych v životě hrát nechtěla. :D :D
[9]: Nemyslím si, že bych se tím měla nějak chlubit, ale jsem ráda, že se konečně rozhoduji podle sebe... :-) A děkuji, jsem ráda, pokud jsem se během těch dvou let mého normálního blogování zlepšila v psaní. :-)
A díky i za pochvalu fotky. :-) Ten den, kdy je fotka pořizována, si mě do parády vzala sestra :D Jinak bych asi takhle hezky nevypadala. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama