Týden neobvyklý

29. září 2013 v 21:24 | Kariol |  Nemalé radosti 2013/2014
Měla jsem neobvyklý týden. Neobvykle pěkný, úspěšný, klidný, příjemný s neobvykle dobrou náladou a neobvykle nevšedními zážitky. Celý týden se nesl v poklidném duchu, s nikým jsem se nehádala, nic jsem nepokazila, nic jsem nevyvedla, i počasí se docela povedlo. Navíc jsem po dlouhém zářijovém školaření navštívila spoustu míst, na kterých jsem už dlouho nebyla. Během tohoto víkendu jsem na školu sice úplně kašlala a doteď nemám připraveno, ale užila jsem si. Výletnění za krásného slunečného babího léta mi prospívá, asi to budu praktikovat častěji. :)
Navíc se mi během tohoto týdne kromě školy a seberelaxace v podobě nadýchání se s foťákem v ruce čerstvého vzduchu povedlo napsat příspěvek do blogové soutěže, čímž jsem si splnila jeden z úkolů a také jsem konečně napsala recenzi na Šifru mistra Leonarda, neboť jsem knížku musela vrátit spolužačce a zároveň jsem nechtěla recenzovat bez ní. Takže tento týden jsem kromě jiného byla i neobvykle pečlivá co se týče plnění cílů. :)


1. Jelikož už se mi konečně pročistil rýmou ucpaný nos, mohla jsem si během slunečného odpoledne dovolit zmrzlinu. V obchodě jsem sáhla po Míšovi s příchutí maliny. Viděla jsem to v reklamě a napadlo mě to zkusit, proč taky ne. Maliny mám ráda, Míšu taky a za zkoušku nic nedám. Takže mou radostí je jednak zahnání rýmy a pak i ochutnání zmrzliny, i když i tak mám stejně nejradši klasického Míšu. :)

2. Jak už jsem psala, udělalo mi vážně radost, že jsem napsala tu povídku a nevykašlala se na to jako je to mým zvykem. A ještě větší radost mám z reakcí v komentářích. I když si totiž vůbec nemyslím, že bych s mým krátkým literárním pokusem mohla nějak uspět, líbí se mi to povzbuzování. :)

3. Po dlouhé době jsem se vydala do lesa. S Bertíčkem a foťákem, samozřejmě. Houby rostou, ale já je nesbírám, nějak mě to nebaví. Nicméně jsem se pěkně prošla, tento týden se počasí příjemně vydařilo. A to ticho lesa, sluníčko mezi korunami stromů, klid a vzdálené cinkání Bertíkova obojku mi dělá dobře na duši. :)
4. Nevím, jestli jsem to psala dřív nebo ne, ale konečně nadešel den D a já, mamka a sestra jsme se vydaly do kladenského divadla Lampión na komedii Zdravý nemocný od Moliéra s Luďkem Sobotou v hlavní roli. Moc se mi to líbilo, nasmála jsem se tak jako už dlouho ne. O samotném představení chystám samostatný článek. :)

5. V pátek se už třetím rokem konala na našem gymnáziu Noc Vědců. Pořádají ji především Laborky, přírodovědný kroužek pro studenty gymplu, a je to akce přístupná veřejnosti. Prvním pokusem bylo zvedání auta na dvou do sebe pouze stránkami napojených slovnících, následovalo vpuštění do budovy, v jejíchž učebnách čekali členové Laborek na návštěvníky se svými pokusy a atrakcemi. Já jsem se jen byla podívat na chameleonku v naší učebně zeměpisu, a pak jsem s rodiči šla na přednášku Dany Drábové o jaderné fyzice. Možná bych bývala prolezla i další učebny s možnostmi vyrobit si chemické nápoje, či jiné věci, ale nechtěla jsem potkávat své uječené spolužačky, tak jsme jeli domů. :)

6. S dědou a babičkou jsem se dnes vydala do nedaleké Budče na Svatováclavské slavnosti. Při té příležitosti jsem navštívila Rotundu Petra a Pavla a na slavnostech se mi moc líbilo. :) Chystám článek, neboť mám spoustu fotek i komentářů k nim a byla by škoda o tom nenapsat. :)
7. Poslední radostí je výlet na (taktéž nedalekou) Okoř. Výletu přálo krásné zářijové počasí, azurové nebe bez mráčku a skvělé odpolední slunce jen podpořili mou snahu zachytit tamnější krajinu včetně zříceniny. A povedlo se, fotek je opravdu hodně a tak i výlet na Okoř popíšu podrobněji v některém budoucím článku. :)

Nějak jsem narazila na písničku od Seleny Gomez. Samotnou zpěvačku ráda nemám, neposlouchám ji a ani se o její aférky a bláboly okolo ní a Justina Biebera nestarám. Ale zrovna tenhle song se mi líbí, tak proč to tajit. :) A jelikož jsem nic moc neposlouchala, přidám právě písničku Hit the Lights.
Kariol
 


Komentáře

1 aves passeri aves passeri | E-mail | Web | 30. září 2013 v 13:51 | Reagovat

To se strašně hezky čte, takový článek o tom, jak vše vychází a jak je život pohoda :-) Dík.

2 Thalia Thalia | Web | 30. září 2013 v 16:30 | Reagovat

No ty se tedy rozhodně nenudíš :-) Trochu ti závidím, můj život se poslední dobou točí jen kolem školy (od rána do odpoledne ve škole nebo v ateliéru, večer učení, kreslení a spát a pořád dokola).
Jinak Selena mi nevadí, daleko víc než ona mi vadí třeba Miley Cyrus, ale Selena má pár fajn písniček :-)

3 Magdaléna Magdaléna | Web | 30. září 2013 v 17:34 | Reagovat

S plněním úkolů jsme na tom stejně - cítím uspokojení a klid, jakmile je dokončím. Stejně tak stejné to máme i s Míšou - tvarohová klasika je prostě the best!
.
Líbí se mi, že se nebojíš přiznat, že se ti něco líbí bez toho, abys "žrala" aférky :)

4 Šárka Šárka | Web | 1. října 2013 v 22:28 | Reagovat

Kariol, ráda čtu, že konečně aspon někdo má trochu oddech od školy. :) Na článek Okoři se moc těším. A noc vědců jsme s kamarády navštívili loni, a Přírodov+decké fakultě UK, jenže tehdy jsem tam ještě nestudovala a bylo to úžasné. Odvezli jsme si třeba korálky z "bezpečného" uranu. :) A paní Drábovou zná též naživo, sympatická to osoba!

5 Kariol Kariol | Web | 10. prosince 2013 v 16:18 | Reagovat

[1]: Všechno nevychází, ale v nemalých radostech se snažím tak působit. ;-)
[2]: Miley Cyrus, raději no comment. ;-) :-D
[3]: :-) Jsem možná trochu divná, ale jsem svá. :-)
[4]: Jo, paní Drábová je zajímavým člověkem. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama