Kariolin odraz

15. října 2013 v 21:11 | Kariol |  Mládí na křídlech
Kariol. Dívka, která se už dva roky pohybuje coby neobyčejně obyčejná bytost obývající planetu Zemi ve dvou světech. V tom reálném, kde ji všichni oslovují Vlasto, Vlasti, Gigi; a ve světě blogovém, v němž si nechává říkat Kariol. Ty dvě dívky, reálná Vlasta a smyšlená Kariol, si jsou hodně podobné. Vypadají stejně, většina jejich povahových vlastností se neliší a mají společné i některé sny. O kom mluvit dřív? O cholerickém tvorovi ze zapadlé vesničky Hrdlív, nebo o nenápadné Kariol obývající tento zastrčený koutek ve světě internetu?


Zatímco Vlasta se narodila posledního ledna roku se třemi nulami, Kariol je stvořením jednoho březnového odpoledne v roce 2013. Vlasta se zrodila z lásky dvou přísných, byť milujících rodičů, Kariol je beznadějným kliknutím zoufalé pubertální mysly realitou pošpiněné osoby.
Vzhledově jsou si tyhle dvě podobné. Obě mají sluníčkem zesvětlené pramínky špinavě hnědo-zlatých vlasů, z kulatého obličeje se na svět dívají čistě zelenýma očima, po chodnících si vykračují nemotorně nohami velikosti 41 a také je třeba zmínit, že ani jedna z představovaných duší nemá ideální počet kilogramů. Dalším společným znakem vzhledu jsou krátké nohy, bambulkovitý nos, dlouhé řasy, zdravé zuby a neustále se vysušující pokožka.
(jedna je veselá společnice, druhá melancholický samotář)

Mezi nachlub stejné vlastnosti patří extrovertnost, která pod pokličkou skrývá stydlivou perfekcionalistku. Ani jistá sobeckost se nevyhnula jejich charakteru. Ale zatímco Kariol je sobecká pouze ve svém nitru a tuto vlastnost nedává znát (nebo se o to alespoň pokouší), Vlasta se sobecky chová ke všem, ke kterým si to může dovolit. Avšak nestálost, proměnlivost a jistá přebíhavost u těchto tvorů ve větší či menší míře také je shodným bodem. Cílevědomost je také vlastností, kterou obě dívky oplývají a zároveň ji postrádají. Znají velké cíle, kterých chtějí dosáhnout, ale rády by se k nim dostaly krůčky, jenž po té správné cestě za splněním cílů a snů, nevedou. Nezodpovědnost též patří mezi přiřaditelné vlastnosti. Vlasta je dítětem, které za své činy nedokáže nést zodpovědnost, Kariol se jí proto raději vyhýbá. Touha po viditelnosti je dalším společným znakem. Kariol by ráda byla známější osobností v blogové komunitě (v tom kladném slova smyslu), Vlasta je ráda považována za chytrou či jinak výjimečnou dívku (bohužel se místo s označením chytrá setkává se slovy šprtka, šplhoun a podobně).
(Jedna ráda stojí před objektivem, druhá mnohem raději mačká spoušť)

A jejich cíle a sny? Obě dvě dívky je mají. Kariolina (ne)tajná přání jsou uvedení nápadů do psané podoby, aby se mohly v podobě knih či povídek šířit dál. Ráda by se zdokonalila ve fotografování, psaní (samozřejmě) a také navštívila spoustu zajímavých míst a přečetla spoustu interesantních knih, na které zatím četla jen recenze. Vlasta má v plánu vystudovat jakýsi humanitní, nejspíš nějaký jazykový, obor a pak se stát učitelkou, korektorkou, překladatelkou. Moc by si přála cestovat - chce se podívat do Anglie, Francie, Skandinávie, Brazílie, Kanady, USA, Ruska, Švýcarska, Španělska, Řecka, Egypta, Číny, na Nový Zéland, na Madagaskar, do tropického deštného pralesa, pouště, vysokých hor i navlhlých lesů zapadlých nížin Ameriky. Zatímco Vlasta chce všechno zažít, Kariol by o tom všem nejraději napsala. Popsala každý nádech několika jinými slovy. Vyobrazila všem, které by to mohlo zajímat, detaily ze života studentky osmiletého gymnázia ve Slaném, městečku ležícím v srdci Středočeského kraje.
(Jedna je rozvážná a plachá, druhá pěkně drzé kvítko)

Zatímco klidná Kariol má ráda knížky, roční období, fotoaparát na krku a tužku v ruce, Vlasta se vyžívá ve filmech, procházkách a jazycích. Kariol by do nákupního centra dobrovolně nevkročila, kdežto Vlasta se na návštěvy obchodních domů vždycky moc těší. Obě mají velké plány, ale díky lenosti jsou jak Kariol, tak Vlasta, o několik kroků pozadu.
Obě dvě se bojí pavouků, mravenců, a dělání chyb, naopak každá z nich miluje spaní, hudbu, barvy, zvířata, jídlo a západy slunce. Nesnášejí mráz, bláto a rozježděný sníh, milují sněhové vločky padající zvolna do rozpuštěných vlasů, kapky deště bubnující na střešní okna, ticho přírody a teplé letní dny.
Tolik o těch dvou dívkách. Jedna se snaží pravidelně přispívat rádoby moudrými, druhá denně prožívá typický život dospívající slečny. Obě dvě máte možnost skrz články v tomto koutku poznat. Někdy se mezi písmeny projevuje Kariol, jindy klávesnici řídí prudká mysl Vlasty.

Jedna by nejraději v důsledku puberty bojovala proti celému světu, druhá se sklíčeně snaží přemoci sebe samou.
Ale obě spolu navzájem dokáží existovat. A obě si váží toho, že existovat můžou. :)
Kariol
 


Komentáře

1 Šárka Šárka | Web | 16. října 2013 v 8:50 | Reagovat

A my si také vážíme obou :)
Ju a máš krásné oči! :)

2 Annika Annika | Web | 16. října 2013 v 9:21 | Reagovat

obě dvě na mě působí jako sympaťačky, které se vzájemně pěkně harmonicky doplňují ;-)

3 Taure Taure | Web | 16. října 2013 v 15:45 | Reagovat

Krásná charakteristika :-) I když znám jen Kariol,obě na mě působíte jako milé slečny :-)

A děkuju za účast v soutěži! :-)

4 Kariol Kariol | Web | 16. října 2013 v 18:42 | Reagovat

[1]: Děkuji :-)
[2]: Někdy jsou to pěkně rozporuplné osobnosti :-)
[3]: Možná je znát pouze Kariol často i lepší :-) A navíc, není všem dnům konec a já doufám, že se s tebou někdy poznám i doopravdy :-)
A nemáš zač, dala jsem si ji i pod záhlaví, je to krásná soutěž a mělo by se zapojit víc lidí! :-)

5 Magdaléna Magdaléna | Web | 16. října 2013 v 18:56 | Reagovat

Tak už vím, jak se jmenuješ doopravdy :) Čekala bych spíš Karolínu, Kristýnu, nebo něco podobného... Překvapuješ mne :)
.
Tenhle článek se mi moc líbí. Víš, vlastně bych neřekla, že jsi mladší než já... působíš daleko "dospěleji" (Sama tyhle fráze nemám ráda, ale nemůžu si pomoct). Abych byla upřímná, nikdy jsem nepřemýšlela, jestli Kariol a tvé nevirtuální já se shodují. Brala jsem to jako samozřejmost... A přitom je tam tolik rozdílů... drobných, ale existujících :)
.
Pár věcí máme společných - touhu po sebepoznání, Magdaléna a Magdaléna také nejsou úplně totožné a jazyky už pár let taky můžu. S perfekcionalismem docela rozumím... někdy je to boj... a často mě to spíš omezuje, ale na druhou stranu... :) Nevím, šprtka mi nikdo (už) neříká. Ale ty doby, kdy tomu tak bylo, nejsou tak dávno.
.
Trochu mi přijde úsměvné, že bydlíš nedaleko Slaného.... vlastně to není ode mne vůbec daleko (já chodím na procházky na Svatou Horu a na náměstí koukám na obří kašnu ve tvaru koule - už víš? :) ). Tyhle propojení reality a blogosvěta ve mně krapet vyvolávají úsměv :)
.
A pro uklidnění - já mám nohu 42 :) :)

6 Vendy Vendy | Web | 18. října 2013 v 20:18 | Reagovat

Mám ráda i Vlastičku i Kariol (stejně jako bývalé osůbky zde skrývané). Moc se mi líbí tvůj popis sebe sama ve dvou různých světech i to, jak se vlastně ty dvě osobnosti prolínají, doplňují i liší. Asi není špatné mít blogovou osobnost, protože blogová osobnost časem ovlivní tu skutečnou, zatímco skutečná osobnost dá té blogové tvář.
Perfektní popis sebe samé! Jsi normální holka s dobrými nápady, smíšek a snílek zároveň, přesto už máš v lecčem jasno, máš krásné představy o své budoucnosti a docela realizovatelné plány včetně těch cestovatelských (nevím, jestli stihneš všechny lokality, které jsi vypsala, ale určitě některé z nich uvidíš na vlastní oči. ;-)  :-))
S oslovením šprt si nedělej hlavu. Takhle uvažují jenom děti, za pár let budou sami šprtat a budou tomu říkat cílevědomost.
Za dnešní Kariol i Vlastičku palec nahoru! :-P

7 Kariol Kariol | Web | 19. října 2013 v 18:08 | Reagovat

[5]: Jé, Karolína. :-D To bych do sebe vážně neřekla. :-D Spíš mě lidé nazývají Mileno, Katko a nejčastěji Anno, pletou si mě se sestrou. :-)
Počkat, myslíš takové to hornické městečko, asi 60 kilometrů od Kladna? :-)
[6]: Děkuju! :-) Inu, oni šprtají už teď a říkají si tomu, jak chtějí, ale jelikož já se snažím být připravená na každou hodinu, ne jen na písemku, jsem šprtna největší :-D

8 Magdaléna Magdaléna | Web | 20. října 2013 v 12:57 | Reagovat

[7]: Jojo :) (nevím, zda 60, ale hornické určitě :) )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama