Týden příjemně zakončený

27. října 2013 v 22:28 | Kariol |  Nemalé radosti 2013/2014
Zvláštní. Nějak se mi nechtějí psát články, jako by mi skončilo jakési vegetační období a můj elán a chuť sdílet svůj život na blogu vyprchuvály. Jako by se všechna ta předsevzetí o poctivém přispívání na blog ukládala k zimnímu spánku. Ale ne, když už nic jiného, alespoň v Nemalých radostech nepolevím!
Tento týden byl úplně obyčejný, až zvláštně podprůměrný, řekla bych. Zakončila jsem ho však sladkým výletem do pražské metropole Zličín tuto neděli.


1. Minulý víkend jsem se stresovala s charakteristikou literární postavy na češtinu. Vůbec jsem nevěděla, o kom psát, protože žádnou oblíbenou postavu nijak zvlášť nemám a když ano, tak by se to zase nelíbilo češtinářce a strhla by mi body za špatný výběr. Takže jsem nakonec charakterizovala klasiku - Babičku od Boženy Němcové. A jelikož se mi, podle slov učitelky, povedla, mám vystaráno a nemusím se už s ničím vymýšlet.

2. Zjistila jsem, že vůbec nečtu. Jistě, mám rozečteno X knížek, ale kterou vážně čtu? Večer si chodím lehnout tak unavená, že bych knížku ani nevnímala a tak si raději pouštím hudbu. A s tím chci zkoncovat! Takže jsem si obnovila svůj knižní seznam, rozčlenila knížky do školy a knížky pro sebe a stanovila si takový orientační plán, jak překonat lenost otevřít knížku. Dejme tomu, že na měsíc mi budou stačit dvě až tři knížky.
3. Přišla nám do hodiny biologie s mou nejméně oblíbenou profesorkou (a bohužel třídní) školní inspektorka. Naše všemi milovaná bioložka se tak přetvařovala, až v našich očích klesla nejhlouběji, jak mohla. Nebudu to tady víc rozvíjet, ale mám z určitých věcí ohledně té inspekce radost.

4. Už je to nějaký pátek, co mám koupenou takovou bílou zimní čepici s bambulí. V obchodě měli i šálu a rukavice, ale nemůžu si hold kupovat všechno, co vidím a tak jsem poprosila babičku, jestli by mi šálu ladící s tím kulichem neupletla, koneckonců je to její velký koníček. I šly jsme společně vybírat stejnobarevnou vlnu. A radost - našly jsme a ještě za skvělou cenu! :)

5. Taková malá radůstka v podobě změny času. Člověk by neřekl, že se po delší době pořádně vyspí bez toho, že by si šel lehnout v osm a vstával v devět dopoledne. :)
6. Dnes jsem se vydala do Prahy do metropole Zličín hned ze dvou důvodů. Jedním z nich byla chuť po dlouhé době vidět kreslit samotnou vílu pastelkového umění, Marii Brožovou. Což se mi povedlo a za to setkání jsem moc ráda. Víc než s paní malířkou, která mi pouze napsala věnování a podepsala pohlednice Měsíc nad řekou a Slunce dravců a měsíc sov a pak šla shánět po obchodech dvacetikoruny a jiné drobáky, jsem si popovídala s jejím manželem. Prohlédla jsem si diáře s obrázky Marie Brožové a domluvila se s panem Brožem na uschování jednoho se speciálním obrázkem až do prosincového kreslení, na které bych se ráda zašla podívat.
Taky jsem si koupila mandalu a omálovánku v jednom s obrázkem Anděl léčení. Těším se, až ji budu vybarvovat, i když si nemyslím, že by se mi to mohlo povést jako originál. :)

7. A poslední radost věnuji druhému důvodu, proč jet na Zličín. A sice, že jsem si za zbylé peníze z uplynulých dvou měsíců chtěla něco malého koupit, což se mi povedlo. Prolezla jsem všechny obchody, ve všech měly buď hrozné, drahé, nebo žádné oblečení. A až před východem číslo 2 jsem v obchůdku Reserved narazila na nádherný elegantní svetřík. Bílý, průhledný. Budu pod něj nosit tílka. :) Je krásný a nebyl ani drahý. :)

Dnešní písničkou nemůže být snad nic jiného, než I need your love od Ellie Clouding. :) Nějak nemám potřebu vytrubovat proč, ale doufám, že se vám bude taky tak líbit. :)
Kariol
 


Komentáře

1 Britt. ©ultimate-abenson Britt. ©ultimate-abenson | Web | 27. října 2013 v 22:38 | Reagovat

Omlouvám se za spam, ale hlásneš prosím tady pro Britt.? moc to to pro mě znamená, moc prosím :)
http://ninadobrev-4fans.blog.cz/1310/soutez-o-hru-the-vampire-diaries
hlas klidně oplatím, stačí napsat :)

2 Thalia Thalia | Web | 27. října 2013 v 22:48 | Reagovat

Já poslední dobou taky nečtu, nějak to nestíhám. Měla bych ale začít s povinnou četbou, nebo potom už nebudu stíhat vůbec. To přetvařování u inspekce moc dobře znám, dělá to snad každý učitel. Jinak se mi moc líbí ten obrázek s tím indiánem a sovami, je úžasný :-)
Co se týká HELP u sanatoria, myslím si, že to někdo napsal dodatečně až v poslední dobře, protože svého času to byla dětská plicní léčebna a pochybuji, že by tehdy (kolem r.1960-1970) uměl nějaký prcek anglicky. Vypadá to ale dobře a krásně to dotváří atmosféru.

3 Magdaléna Magdaléna | Web | 28. října 2013 v 13:46 | Reagovat

:) Náhodou - to je moc krásný týden... :) S knížkama ti naprosto rozumím. Kde jsou ty doby, kdy jsem četla třeba 3 týdně. Teď jsem ráda, když je to jedna za dva měsíce. Není čas, není chuť a knížky se kupí a kupí...
.
O Marii Brožové jsem ti už myslím psala. Každý rok se na ní těším na Světu knihy a je pravda, že její manžel je poněkud přístupnější než ona sama. Oba jsou tuze zvláštní...
.
A změna času mi taky přišla vhod... Den měl najednou o hodinu více a já stihla tolik věcí!!

4 Amélia van Raarová Amélia van Raarová | Web | 10. listopadu 2013 v 9:57 | Reagovat

Já bez čtení před spaním neusnu. :D
Je pravda, že občas to dělám jen z nutnosti, a to většinou hlavně díky tomu, když mne knížka, kterou zrovna čtu, nebaví, ale jinak je to takový můj rituál... :)

5 Kariol Kariol | Web | 10. prosince 2013 v 16:34 | Reagovat

[2]: Ano, takové tajemné a rozhodně opředené spoustou tajemství a pisálci už si jen mohou domýšlet, co se zde dělo... :-)
[3]: Máme to stejné. Tolik knih...
[4]: :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama