Liebster blog award podruhé

9. listopadu 2013 v 17:48 | Kariol |  Prázdné místo
Není to dlouho, co jsem svou troškou přispěla do blogosféru válcujícího řetězáku. Od té doby se Liebster blog award tagu zúčastnila spousta lidí, včetně většiny těch, které jsem nominovala. A také se mi nahromadila spousta otázek, i když nepovinných. A jelikož i to je určitým způsobem představení mojí maličkosti, ráda na ně odpovím. Celkem se mi jich nahromadilo čtyřicet, to je slušný počet. Ale chci pod otazníky od blogerek Axolotlíka, Anniky, Thalii a Magdalény napsat něco i proto, že jsou to zajímavé otázky a tak doufám, že se mi podaří i mými odpověďmi zaujmout. :) A aby bylo jasno, tímto článkem dělám za tímto blogovým letadlem tečku, tlustou čáru, zkrátka už se k tomu vracet nebudu. Proto prosím, aby mě nikdo nenominoval nebo nevymýšlel zajímavé otázky, na které bych chtěla odpovídat. :D


Odpovědi na otázky od Axolotlíka
S jakým slovem či větou by ses dokázal bytostně ztotožnit?
Tak o tom až tak přemýšlet nemusím. Vystihuje mne jeden v angličtině vyřčený citát, který však překládat nebudu. Ztratil by své kouzlo. "I tried being perfect, but it´s just not me."
Co se skrývá na druhém konci červí díry?
Brána do miniaturního světa plného kouzel a gumových medvídků. :) (Omlouvám se, ale tohle mě napadlo jako první a na vymýšlení něčeho jiného nějak nemám. Proto se Axolotlíkovi, která jistě čekala nějakou lepší odpověď, opravdu moc omlouvám.)
Co vidíš uvnitř křišťálu?
Průzračné zrcadlo lesní studánky, která na člověku ukazuje jen to dobré, co svou čistotou může připomínat blyštivý křišťál. :)
Jaké figurky by měla duhová šachovnice a jak by se na ní změnila pravidla hry?
Místo těch středověkých věží, vojáků, pěšáků a jiných černobílých figurek bych do verze duhové postavila na barevnou šachovnici spíše nějaké lesní skřítky, elfy a víly. Namísto věže by to byla stará moudrá vrba, namísto koně urostlý jelen, nejlépe dvanácterák. Za střelce bych na třetí políčko od kraje postavila nespoutaného elfa, králem a královnou by byli éteričtí vílák s víluškou. A namísto stejnotvarých pěšáků bych do předních linií zvolila roztomilé houbičky. :) A jelikož sama pravidlům tohoto myšlenkového sportu moc nerozumím, raději je nebudu překrucovat a vymýšlet nová. :)
Kdybys našel div světa, co by to bylo?
Byl by to kousek země bez jakéhokoliv náznaku civilizace. Příroda, voňavá tráva, kvetoucí květiny, barevné listí na stromech, pohled na křišťálově čistou řeku. Počasí by se měnilo podle mé nálady, každým dnem by slunce se zářivým úsměvem vycházelo a zrovna tak na druhé straně nekonečného obzoru zacházelo. Byla bych obklopena lesy, šuměním větru v korunách staletých dubů, zpěvem jarních skřivánků a naprostým klidem. Divem světa by byl čas plynoucí a přesto zastavený. Žádný spěch, žádný úbytek krátké existence nespoutaných duší...
Kam se dostane bublina po prasknutí a svět, který uvnitř ukrývá?
Ten průzračný křehký svět uvnitř mýdlové bublinky svou čistotu a kouzlo rozsévá po prasknutí do okolí. Rozprskne se do okolí a objímá se se stejně čistými a ušlechtilými květinami, dodává jim odvahu vyklíčit v nová kouzla přírody... :)
Mluvit barvami nebo malovat slovy?
Kéž bych uměla alespoň mluvit slovy a malovat barvami. :) Pak bych možná dokázala namalovat otevřenou pusou a vyřknout pestrou paletou čerstvých temperových barev, že bych si přála okusit obojí.
Která věc nikdy neztratí svou hodnotu?
Přátelství. Ale to není věc. Dárek z přátelství. Ale i tak, to záleží na tom, jestli přátelství neskončí...
Ne, v mém případě jsou to panenky a plyšáci, se kterými jsem si jako malá hrála. Ano, přesně tyhle hračky připomínající mi mé bezstarostné dětství budou pro mne pořád pokladem... :)
Jak by vypadal klíč k tvému srdci?
Často mi připadá, že bych ani žádný klíč nepotřebovala, protože by v mé hrudi neměl co odemykat. Ale kdybych srdce opravdu měla, ten klíček by byl malým veršovaným zázrakem. Směl by ho použít jen ten, kdo se mi do mého srdce dokáže dostat i se zavřenými dveřmi...
Co je to obdiv?
To je zvláštní pocit úžasu, který se ne vždy dá popsat slovy. Často si ho lidé pletou se závistí, protože ta může být následkem přílišného obdivu. :) Já osobně obdivuji spoustu věcí i lidí, třeba i za maličkosti. Tebe v tuto chvíli za to, žes vymyslela takové zvláštní, zvláštně pěkné otázky. :)

Odpovědi na otázky od Thalii
Jaký je tvůj největší sen?
Zapsat se v dobrém do srdcí a vzpomínek lidí. Nemusí to být celé lidstvo, stačí hrstka upřímných človíčků. :) Zapsat se tam pomocí svých činů, své psané tvorby, ... :)
Jakou květinu máš nejraději?
Sedmikrásku. Protože bych si přála být jí podobná, včetně těch sedmi krás, které ukrývá.
Kdo je Tvůj nejoblíbenější interpret a proč?
Vlastně ani žádného nejoblíbenějšího nemám, nevím proč. Líbí se mi různé styly, hlasy i melodie. Momentálně jsem se zaposlouchala do chytlavých písniček Pink, kterou však jako osobnost moc nemusím. Ale hlas i slova, která při zpěvu používá, se mi líbí. :)
Co si myslíš o dnešním světě?
Je velký a různorodý. Plný dobra i zla v podobě lidí, lidských skutků. Ano, lidé se snaží tento svět zničit, i když si to nechtějí přiznat...
Máš rád/a umění?
Ano. Nejsem umělcem, ale ráda se kochám těmi krásnými kousky. :)
Zajímá tě spíše historie, nebo současné dění?
Těžko říct. Ačkoliv se soustředím spíš na současné dění, v historii se víc zrcadlím. :)
Umíš hrát na nějaký hudební nástroj?
Ano, učím se na lesní roh a několik let jsem hrála na zobcovou flétnu.
Povedlo se ti někdy něco, na co jsi byl/a opravdu hrdý/á?
Ano, dokázala jsem pár věcí, díky kterým jsem na sebe byla hrdá. Ale takhle zpětně se divím, jak jsem na to mohla být pyšná... :D (Právě jsem si vzpomněla na jednu povídku, kterou jsem kdysi všude cpala, protože jsem si myslela, že je pěkná a dneska po přečtení kulím nevěřícně oči. :))
Jaké je Tvoje nejoblíbenější roční období?
Léto. Je teplo, dlouhé dny a pohoda. :) Ideální pro tvoření a relaxaci. (To říkám teď. Někdy je mé oblíbené roční období jaro nebo i podzim, ale momentálně bych si dala další dva měsíce letních prázdnin. :))
Kdybys mohl/a pojmenovat jakoukoliv hvězdu ve vesmíru, jak by se jmenovala?
Polariné. Protože se tak měla jmenovat jedna pro mě moc důležitá osůbka... :)

Odpovědi na otázky od Anniky
Umíš jíst hůlkami?
Ne. Jednou jsem to zkoušela, ale po pár minutách jsem to vzdala a vrátila se k příboru. Už chápu, proč jsou ti Japonci a Číňani a kdo ví kdo ještě takhle hubení. :)
Která čokoláda je nejlepší? (Myslím příchuť.)
Mám ráda mléčné s příchutí jahod nebo oříšků, ale úplně nejraději chroupu jako chleba Studentskou pečet bílou s těmi kousky želé, hrozinek a oříšků. :)
Jakým jazykem bys rád/a uměl/a mluvit? Který jazyk nejvíce lahodí tvému uchu?
Ráda bych se naučila mluvit anglicky a německy - to jsou jazyky, kterým se učím nyní. Nicméně mému uchu lahodí poetická francouzština, slovanská ruština, romantická španělština. Nejlepší by však bylo, kdybych se nejprve naučila vůbec mluvit. :)
Zkoušel/a jsi někdy vyvolat ducha zemřelého?
Ne, to jsem nezkoušela a ani se nechystám. Nějak mě to neláká a myslím, že kdybych tomu opravdu věřila, po nocích bych se bála i tikání hodin. :D
Četl/a jsi někdy něco od japonského autora?
Nečetla, ačkoliv máme doma v knihovně několik tlustých knih od japonských autorů. A určitě bych si někdy ráda něco přečetla, třeba zrovna tvého oblíbeného Harukiho Murakamiho (ukamenuj mne, jestli jsem ho napsala špatně. :D) A nebo něco, co do češtiny jednou přeložíš ty. ;)
Jsi spíš typ povídavý, nebo typ naslouchavý?
Spíš ten povídavý. Nemusím sice za každou cenu něco říkat, ale bohužel neumím moc naslouchat a i když se snažím, nedokážu okolí porozumět. Tak jako ono často neporozumí mně.
Sbíráš něco?
Pěkné zážitky a jedničky ze slohových prací. ;) :P A taky obrázky od Marie Brožové na pohledech, i když tady se nedá mluvit o sbírce. Je to připomínka oněch pěkných zážitků. :)
Jsi pověrčivý/á?
To nevím. Ve smůlu odrážející se od černé kočky nevěřím, avšak někdy je na tom trocha pravdy... :)
S čím sis jako malé dítě nejraději hrál/a?
S plyšáky a panenkami. :) Plyšákům jsem vždy stavěla pokojíky z malých věcí, vybavovala je taškou do školy a nosila je s sebou v aktovce. A panenky jsem opečovávala při hrách společně se sestrou. :)
Jaký byl tvůj nejkrásnější narozeninový dárek?
Přání od jednoho výjimečného človíčka... :)

Odpovědi na otázky od Magdalény.
Jak vidíš sám/samu sebe za 10 let?
Záleží, jak se to vezme. Ale povím, jak bych se chtěla vidět: Ve svých dvaceti třech letech budu pravděpodobně studovat. Ráda bych však měla na kontě nějakou knížku a po boku milujícího přítele. Jo, jsem naivka, já vím. :)
Existuje nějaký drobný luxus, který si pravidelně dopřáváš? (voňavá koupel, oblíbený zákusek v cukrárně, ...)
Čas od času se celá (v rámci možností naší malé vany) ponořím do horké vody. :)
Kdybys měl/a možnost 15 minut mluvit k celé naší republice a měla jistotu, že tě celý národ poslouchá, co bys řekl/a?
Pravděpodobně bych pět minut strávila koktáním a jinými příznaky nervozity. Co by bylo potom, to netuším. Našemu národu nějak nemám co říct. :) Protože jeho polovina by i přesto, že by poslouchala, neslyšela co říkám...
Jaká je tvá oblíbená vůně? Myslíš, že ti někdy zevšední?
Vůně skořice, čerstvě posečené trávy, chvíle po bouřce. Pokud nebudu jíst pouze jídla okořeněná skořicí, nebudu každý den sekat trávu a nepřestěhuji se na místo, kde budou denně bouřky, tak myslím, že ne. :)
Kdyby hořelo a tys mohl/a ze svého šatníku zachránit pouze 3 věci, jaké by to byly?
Pokud se orientujeme pouze v šatníku, byla by to moje zelená mikina, kterou mám pomalu na všech fotkách. :D Potom bílý tričkosvetr, který jsem si nedávno koupila a tříčtvrteční černé tepláky značky Gazela, které taktéž nosím pořád a které neskutečně zbožňuju. :)
Kdybys mohl/a udělat jednu věc, za kterou by nebyl žádný postih ani následky, co by to bylo?
Řekla bych naší třídní, co si o ní myslím. :)
Jaký máš názor na adopci dětí homosexuálními páry?
Myslím si, že by to nemělo být zakázané. Pořád lepší milující homosexuální pár než rozhádaná manželská dvojice.
Chtěl/a bys mít schopnost vědět, co si o tobě lidé myslí, když s nimi mluvíš?
Ano, to bych chtěla. Neumím to totiž poznat ani takhle...
Kdybys měl/a Brumbálovu myslánku s kapacitou 3 vzpomínky, co bys do ní uchoval/a?
Zatím bych do ní uchovala pouze blogerský sraz. Další dvě místa bych si uschovala na časy, kdy bude víc nezapomenutelných zážitků. :)
Představ si, že stojíš před trestem smrti a zachránit tě může jen dobrý vtip, kterému se soudce zasměje. Jaký mu řekneš?
A kruciš, to by mě rovnou oběsili. Vtipy totiž neznám a kdybych znala, zkrátka je nedokážu dobře předávat dál. Takže smůla no. :D

Tak, snažila jsem se odpovědět nějak rozumně a normálně, ale co ode mě taky čekat. Krásný zbytek soboty. :)
Kariol
 


Komentáře

1 Ami Ami | E-mail | Web | 9. listopadu 2013 v 19:36 | Reagovat

U některých jsem se zachichotala :D Jinak krásné :-)

2 Annika Annika | 9. listopadu 2013 v 19:42 | Reagovat

část Axolotlík:
autorka položila velmi zajímavé a docela těžké otázky a mně se strašně líbí, jak jsi na ně odpověděla. obzvláště tvůj div světa a duhové šachy :-)

část Thalia:
sedmikrásku mám také ráda. chovám respekt k její nezdolné výdrži. vždycky ze všech květinek u nás na sídlištních trávnících vydrží nejdéle. nepoloží ji často ani prosincové jinovatky :-)

část Já:
děkuji, že jsi odpověděla! kterépak Japonce doma máte?? :-) a Murakamiho jméno jsi napsala správně, kamenovat nebudu :-D

část Magdaléna:
to jsou super otázky! a líbí se mi i tvé odpovědi. a jinak, obávám se, že mě by také pověsili, takže v tom nejsi sama :-D vyprávění vtipů není zrovna má silná stránka.

3 Šárka Šárka | Web | 9. listopadu 2013 v 20:20 | Reagovat

Máš u mě malé bezvýznamné + za šachovnici s houbičkami :D A za plyšáky, kteří neztrácejí hodnotu. A za oblíbené vůně-krásný výběr. Ráda jsem si přečetla tvé zajímavé odpovědi :)

4 Vendy Vendy | Web | 9. listopadu 2013 v 21:18 | Reagovat

Moc pěkné odpovědi, ty máš pořád co říct a každá tvá odpověď je přemýšlivá, a také máš odpovědi vtipné, a s fantazií, moc se mi líbila tvá šachovnice, představa sama sebe za deset let, vůně, které máš ráda, plyšáčci a panenky a taky krásný veršovaný klíč k tvému srdci.
Otázky byly hodně dobré, a stejně dobré byly i odpovědi. :-)

5 Magdaléna Magdaléna | Web | 10. listopadu 2013 v 9:32 | Reagovat

Děkuju! Mám radost :)
.
Nechápu to, ale asi až teď mi došlo, jakého obrovského snílka jsem díky tvému blogu poznala. Tvá šachovnice mě vrátila zpět do dětství... :)
Máš krásné pohledy na svět... Při jejich čtení člověk zapomíná, že se celá generace mladší 20 let upíná k facebooku, tabletům a bůhví čemu ještě. Děkuju, že jsi.

6 Jolí. Jolí. | Web | 10. listopadu 2013 v 11:34 | Reagovat

mně se strašně líbilo to s těma figurkama :) když jsem jako malá hrávala šachy, tak mi bylo vždycky líto pynčlíků, které jsem musela sebrat :D a tak jsem vždycky prohrávala

7 Kariol Kariol | Web | 10. listopadu 2013 v 11:45 | Reagovat

[1]: :-)
[2]: Táta vlastní knížky od spisovatele Eidži Jošikawa, jednu knížku od Kóbó Abe a potom ještě několik, na které si momentálně nevzpomenu. :-)
[3]: To jsem ráda. :-D
[4]: Bez otázek by odpovědí nikdy nebylo. :-) Jsem ráda, že jsem mohla odpovědět na takové zajímavosti. :-)
[5]: Nemusíš! :-) Nevím, jestli jsou mé pohledy na svět krásné, ale jsou zkrátka dětské. :-) Snílkovské. :-)
[6]: Máme podobný problém :D

8 Dincie Dincie | E-mail | Web | 10. listopadu 2013 v 14:51 | Reagovat

:-) Ahoj! :-) Mám pro tebe konečně hotový lay na přání. :-D Jenom...nevím, jestli se ti bude líbit. Kdyby ne, tak mi to hlavně napiš, zlobit se nebudu. :-) Takže...až budeš mít čas a chuť, můžeš se na něj kouknout, bude na tebe čekat tady : http://laye-pro-jil.blog.cz/1311/lay-na-prani-jitrenka-zapadu
Měj se krásně, ahoj! ;-)

9 Kariol Kariol | Web | 10. listopadu 2013 v 15:05 | Reagovat

[8]: Din, ten je úchvatný! :-) Nevím, co by se mi na něm mělo nelíbit! :-)

10 Ivet Ivet | 10. listopadu 2013 v 16:10 | Reagovat

Kariol děkuji ti za návštěvu mého blogu i za to, že se ti líbí mé básničky :-) Tvůj řetězák je zajímavý, je vidět, že jsi také plná fantazie, tak jako já!:-)
Těchto řetězáků se ale nezůčastňuji, mám svůj blog "jen" básničkový a "povídkový", Deníček to není a tak to i zůstane... ;-)
Je "jen" literární. :-D

11 Ami Ami | E-mail | Web | 10. listopadu 2013 v 17:15 | Reagovat

Nádherný lay, Dincii se vážně moc povedl :-)

12 Ježurka Ježurka | Web | 10. listopadu 2013 v 17:27 | Reagovat

Pání, to bylo otázek, to ti muselo dát pěkně zabrat a je vidět, že to máš v hlavě dobře srovnané, to se mi líbí! :-)

13 Amélia van Raarová Amélia van Raarová | Web | 11. listopadu 2013 v 18:41 | Reagovat

Ty otázky jsou fakt poetický. :) A některý i vtipný... Ovšem tvoje odpovědi, to je ještě trochu jiná liga. ;)

14 Kariol Kariol | 12. listopadu 2013 v 13:30 | Reagovat

[10]: Tvůj blog je fajn tak, jak je. ;-) Já mám prostě takový mišmaš, různorodý svět myšlenek. :-)
[11]: Ano, já vím ;-)
[12]: No, to nevím. Často mám pocit, že jsem spíš celá rozházená. :-):-x
[13]: :-) Díky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama