Týden dušičkový

3. listopadu 2013 v 16:30 | Kariol |  Nemalé radosti 2013/2014
Po týdnu opět nemalé radosti. Zdá se mi, že se budou postupně zmenšovat. Už ani nemám co fotit, protože listy opadaly a holé větve mám vyfocené už několikrát. A je zima! Brrr.
Tento týden už byla vážně podzimová, dech beroucí zima. Zažila jsem to na vlastní kůži ve čtvrtek, kdy jsem si zabouchla dveře a půl hodiny jsem kolem páté hodiny čekala před domem v tričku s krátkým rukávem, než přijel táta z nákupu. Jo, zákon schválnosti zařídil, že se tam zapovídal a tím pádem asi o čtvrt hodiny zdržel. :)


1. Já vím, že 28.říjen by se měl nést v duchu státního svátku, dne založení samostatné Československé republiky. Ale pro mě to byl začátek třídenního volna, na které jsem se opravdu těšila. Sice jsem se během té první poloviny týdne víceméně poflakovala a na školu i ostatní úkoly se tak trochu vykašlala, ale na druhou stranu jsem si po těch dvou měsících bez volného dne příjemně zregenerovala. :)

2. Mám malý pokoj a ještě ke všemu je jedna strana střešní (šikmá), na jedné je topení a na druhé skříň, takže když si chci pokoj nějak přestěhovat, nejde to. Zrovna v úterý mě chytl pocit, že ten stereotyp už asi nevydržím a tak jsem přestěhovala knihovnu a postel. Ve výsledku to vypadá docela dobře. Navíc jsem si při té příležitosti urovnala knihovničku a tak se snad brzy svou kouzelnou knihovničkou pochlubím. Ale počkám s tím až po Vánocích, snad mi přibudou nějaké knížky. (Ostatně si nic moc jiného nepřeju, protože vím, že foťák nedostanu. :))
3. Ha! Napsala jsem odstavec knížky. Nevěděla jsem, jak ten úvod zajímavě popsat, ale myslím, že se mi to povedlo. Konečně jsem po dvou letech, kdy mě navštívila myšlenka na knihu Brána do Nitra, začala svůj nápad realizovat. Ironií je, že se mezitím téměř úplně změnil. :)

4. V minulém školním roce knihovna pořádala jistou knižní soutěž, které jsem se účastnila. Přečetla jsem do ní například knížky Dívka s pomeranči, Tajemná země Rondo, Říkali mi Leni, a ještě asi pět dalších, na které jsem recenzi nepsala. I letos byla tato knihovnická čtecí soutěž zahájena a já se dravě zmocnila průkazu, ve kterém se mi budou odškrtávat knížky poté, co po přečtení zodpovím tři "záludné" otázky z příběhu. :)
Budu tedy číst knihy Lovci mamutů, Záhada hlavolamu, Růže a krokvice (ano, knížka od Renaty Štulcové, na kterou se těším.), Deník Anny Frankové, Malý princ, Tři jeskyně, Ztraceni v čase a Harryho Pottera a vězně z Azkabanu, ale toho už jsem četla. :) Docela se na některé tituly těším. :)
5. V čtvrtek večer jsem zjistila, že kromě opakování na čtvrletní písemnou práci z matiky musím udělat ještě referát o Komenském. Jan Amos Komenský je zajímavá osobnost a já si onen referát kvůli vylepšení známky vzala dobrovolně, ale úplně mi to vypadlo. Popsala jsem si výpisky o něm tři A4 a vlastně se to i stihla naučit, ale i tak jsem byla před hodinou dějepisu nervózní, jestli se před třídou neztrapním. Naštěstí jsme to nestihly a tak se přes víkend můžu na Komenského podívat ještě jednou a hlouběji, přečíst si o něm v Toulkách českou minulostí a nacvičit si projev. :)

6. Sobota se nesla v duchu dušičkovém. Večer, po páté hodině, když už je tma, jsme vyrazili já, Anča a strejda na nedaleký hřbitov zapálit svíčky prababičce (strejdova maminka, naše prababička, po které mám mimochodem jméno) a poté jsme se u strejdy zastavili na čaj a nějaké sušenky. Ochutnala jsem výborný zelený s příchutí jablka a skořice, mmm. :)
7. Dneska jsem se příjemně naladila hned zrána, protože matikářka už opravila čtvrtletky (viz bod číslo pět) a na internetu se na mě usmívala krásná dvojka. Jistě, kdybych se na to podívala během prázdnin, mohla bych mít třeba jedničku, protože jsem udělala jednu vážně blbou a zbytečnou chybu, ale ta dvojka mi udělala taky radost. Z matiky mi teď vychází krásný průměr 1,82, čistá dvojka. Víc bych si při svých matematických schopnostech nemohla přát! :)

Při letmém prozkoumávání Youtube jsem narazila na jednu písničku, kterou jsem ve své první vlně puberty ráda poslouchala, ale pak jsem ji ze svého života (respektive ze svého mobilního telefonu) vymazala v návalu zlosti na onu prvopočáteční pubertu. Jmenuje se Africa, je od Karla Wolfa a líbí se mi především refrén. :)
Kariol
 


Komentáře

1 Ježurka Ježurka | Web | 3. listopadu 2013 v 16:57 | Reagovat

Hezky jsi nám to všechno popsala a je vidět, že to byl dobrý týden.
Jen tě lituji jak jsi mrzla venku takovou dobu jen v tričku a neodstonala jsi to. Jsi dobrá. :-)

2 Kisstie Kisstie | Web | 3. listopadu 2013 v 18:37 | Reagovat

To jsi měla nádherné dny,kéž by byli i ostatní "děti" tvého věku tak jako ty,a neseděli den co den u počítače.Procházky na hřbitov mám osobně ráda.:) :-)  :-)

3 fakynn fakynn | E-mail | Web | 3. listopadu 2013 v 18:42 | Reagovat

Ty fotky jsou nádherné!:)
Karl :3 tu písničku jsem už neslyšela tak dlouho! To jsem byla tak v 5-6? třídě? Je možné že už je to někde 6 let? Ůůů, pokud nejsem posunutá:)

4 bumblebee bumblebee | Web | 3. listopadu 2013 v 19:43 | Reagovat

fotky moc pěkné :)

5 Vendy Vendy | Web | 3. listopadu 2013 v 19:43 | Reagovat

Ten týden byl dobrej, neboj, že bude nouze o pěkné momenty. Gratuluji k pěkné známce, to potěší určitě a vždycky! Poslouchám tu písničku a mám dojem, že ji znám ještě z původní verze. Je vážně poslouchatelná!
Také jste strávili celkem pěkný čas dušičkový. Mně se tedy dušičky líbí, hřbitovy rozsvíceny, ať mají naši spící navždy také trochu světla. Je to jako kouzelná zahrada, i když trochu morbidní.
Také máš pěkný výběr knížek, jsem zvědava jak se ti budou líbit Lovci mamutů, je fakt, že Štorch umí psát čtivě, je to ryzí dobrodružná literatura.Jako holka jsem to hodně ráda četla a některé věty si pamatuji dodnes... :-D
Záhada hlavolamu je taky dobrá a Malý princ, no to už je snad klasika. Ostatní asi neznám, s vyjímkou Harryho Pottera.
Horší byl ten moment se zabouchnutými dveřmi a ty jen v tričku s krátkým rukávem. Určitě bylo čekání na tátu nekonečné a potvrdila sis takhle teorii relativity. :-D
V pokojíku se šiknou stěnou se fakt moc úprav nedá, ale povedlo se ti prohodit aspoň něco. Na tvou kouzelnou knihovničku se těším a určitě Ježíšek nadělí další pěkné kousky. :-)

6 Kariol Kariol | Web | 3. listopadu 2013 v 20:08 | Reagovat

[1]: Ještě, že jsem se v létě trochu otužovala, jinak bych z toho určitě něco chytla ;-)
[2]: Jo, kéž bych taky pořád neseděla u počítače :-D
[3]: Taky jsem ji dlouho neslyšela a bylo fajn si ji znova poslechnout. :-)
[4]: Díky :-)
[5]: Právě, že se bojím. I když, před hodinkou jsem si vzpomněla, že jsem zapomněla zmínit jednu radůstku. Ale jelikož bude ještě osm týdnů na České televizi trvat, zmíním ji příště ;-) 8-)
Snad opravdu něco dostanu. Všem si říkám o knížky, ale těžko říct. Minulý rok jsem si přála Duši kamenů/Duši stromů od Marie Brožové, ale nedostala jsem ani jednu. Snad se mi poštěstí letos a když ne, našetřím si. :-)

7 Magdaléna Magdaléna | Web | 4. listopadu 2013 v 17:57 | Reagovat

:) Annu Frankovou jsem četla - řekla bych, že se ti to bude líbit.. :)
.
A kdyby tě třeba bavilo hodit sem názor na Malého prince, přečtu si ho ráda. Pohledy na něj se různí a mě baví je sledovat :)

8 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 8. listopadu 2013 v 20:15 | Reagovat

Vlasti, jsi šikovná a řekla bych i vytrvalá a odolná- to kvůli té přestálé chvilce v tričku. Dvojka z matiky je  dobrá. Drž si ji hodně dlouho, bude tě to motivovat, abys ses matiku učila. I když musí být na ni buňky.
Knihy jsou dobrým startem do života. Čím víc jich přečteš- různých - budeš mít lepší přehled. Pamatuj, ale to ty asi dobře víš, že vkus člověka se mění s léty, ale nškteré knihy v mládí přečtené jdou s člověkem celý život. Ty, co máš napsané jsem vlastně četla všechny, snad jen toho Harry Pottera ne, ale znám ho z filmu. Za ta léta to ani není nic zvláštnmího, že? :-)

9 Amélia van Raarová Amélia van Raarová | Web | 10. listopadu 2013 v 9:14 | Reagovat

Já jsem měla v tomto období vlastní Halloweenskou oslavu, na kterou jsem se hrozně moc těšila, i když mě to nakonec dost zklamalo...
Těším se, až si všechny ty knížky přečteš a pak nám dáš vědět, jak se ti líbily. Upřímně by mě zajímal tvůj názor na Annu Frankovou, abych ho mohla porovnat s tím mým. :)

10 Kariol Kariol | Web | 10. listopadu 2013 v 15:17 | Reagovat

[7]: Až si ho přečtu, určitě o něm napíšu. ;-)
[8]: Ano, chci si ji udržet, jak dlouho to půjde. Nemyslím si, že bych byla matematický génius, ale často spíš dělám chyby z nepozornosti než z nedostatku počtářských buněk. :D :-?
[9]: Stejně jako u komentáře číslo sedm, i na Annu Frankovou určitě napíšu nějaký ten článek. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama