Týden podezřele pěkný

17. listopadu 2013 v 14:09 | Kariol |  Nemalé radosti 2013/2014
Další neděle. Předem bych se chtěla omluvit, že jsem každý den v tomhle týdnu přidávala článek, ale mám teď zkrátka víc věcí, které bych chtěla napsat a proto nejspíš i následující týden přibudou kromě pravidelných nedělních Nemalých radostí tři, možná čtyři články. Pokud to nestíháte číst, nemusíte se k tomu nutit. Jednak to není nic povinného a navíc tu všechny články zůstanou, takže si je můžete přečíst, až bude čas. :)
Ale k názvu tohoto týdne. Stalo se vám někdy, že jste měli podezřele pěkný týden? Jistě, dostala jsem jednu špatnou známku a trochu se chytla s rodiči, ale to mě ani tak nevzrušuje. Naopak jsem si všimla, že i přes špatné podzimní počasí, první sněžo-pršení, husté mlhy, ranní mrazy a spoustu dalších negativ mám vlastně pěkný týden. Je to podezřelé a já se bojím, abych si tím ty dobré dny nějak nevybrala dopředu.


1. Poslední radostí minulého týdne bylo nastavení nového laye od kouzelné víly Dincie. Plynule na to navazuje i pondělní radost, kdy jsem se odpoledne ponořila do nastavování a přizpůsobování laye blogu, nebo spíš blogu layi. Každopádně jsem s výsledkem spokojena - našla jsem si nový citát pod záhlaví, složila jsem rádoby úvodní veršíky, přepsala celé menu a spoustu dalších detailů, které prostě musely být udělány pro pěkný vzhled blogu. A myslím si, že teď mám vážně to svoje malé zákoutíčko, díky Dincii, vážně útulné. :)

2. Opět jsme měli zkrácenou školu a to zkrátka vykouzlí blažený úsměv vždycky. Tentokrát to bylo v úterý kvůli čtvrtletní poradě. V úterý mám pět hodin, pak jednu volnou a poslední, sedmou hodinu literaturu. Ale tím, že sedmou hodinu se konala zmíněná porada, jsme končili šestou. A jelikož máme onu šestou hodinu volnou, nakonec jsem ze školy odcházela už po půl jedné. :)

3. Nevím, jak to je či bylo u vás se školními jídelnami, ale ta naše je prostě hrozná. Nemyslím si o sobě, že jsem vybíravá jako spousta mých spolužáků, ale v té naší jídelně se prostě jíst nedá. V jídle bývají vlasy, nehty nebo drátky, jídla jsou přesolená nebo naopak úplně bez chuti, kuchařky jsou protivné na všechny a zkrátka to nejde. Uprosila jsem mamku, abych si konečně mohla zrušit účet a po dlouhé době mi to povolila. Takže jsem vysmátá, že tam nemusím chodit a volné hodiny tedy můžu strávit něčím lepším, než je nechuť z té hrozné budovy, rádoby jídelny. :)
Takhle si náš Váša hoví v Bětuščině kočárku. :)

4. Ve škole jsem se zatím ničeho neúčastnila. Mé pokusy o biologickou či dějepisnou olympiádu vždycky dopadnou hrůzně, štěstí že neskončím poslední, ale konečně jsem narazila na něco, kde bych se mohla předvést. A jako že se ráda předvádím, pokud mám v čem. S Ančou, která hraje na pozoun, budeme účinkovat na školním vánočním vystoupení. Budeme spolu hrát v duetu několik vánočních písniček - Chtíc, aby spal, Jak jsi krásné neviňátko a nejspíš i Tichou Noc. Musím trénovat víc než obvykle, protože to přeci jen bude před celou školou a profesory, ale zvládneme to. Těším se. Hráli jste někdy takhle veřejně? :)


5. Páteční radostí nemůže být nic jiného, než dokončení projektu Přání. Mám radost, že se mi kromě témat podařilo zachovat i pět dní, kterým má původně být projekt určen. To třeba neplatí u 30 days song challenge, protože se mi těch třicet hudebních dní stále nějak prodlužuje. :D
Fotka k zamyšlení, nemyslíte?

6. Nejsem moc sportovní typ, je to na mně i vidět. Ale na druhou stranu, nemůžu být dobrá ve všem. Co mě však ze sportu baví, je ping-pong. Je to prostě takový sport, při kterém nezáleží na váze či schopnostech, ale spíš na postřehu a rychlé reakci. To mi docela jde. Při tělocviku jsme si pinčes zahráli a jelikož na mě nezbyla dvojice, hrála jsem s učitelem. A řekla bych, že jsme si docela pěkně zahráli, dokonce jsem ho párkrát porazila. :D

7. Poslední radostí je dnešní rozhovor u oběda (mimochodem, výborného - kuře, špenát a bramborový knedlík, mňam!) s rodiči. Letos v létě byla Anča čtrnáct dní na studijním pobytu na Maltě, bydlela v rodině, chodila do školy, mluvila anglicky a poznala spoustu přátel. Já jsem nejela, protože jsem se bála, že bych se tam ještě nedomluvila a navíc jsem věděla, že kdybych jela, rodiče by mi pořád vyčítali, jak to bylo drahé a že mám útrum. Vypadá to ale, že příští léto se to otočí. Anča pojede jen na tábor, na kterém letos taky byla poprvé a kde si to zamilovala, a já bych mohla někam do zahraničí. Chtěla bych tedy spíš do Anglie, protože mě lákají víc různé památky a věci, o kterých jsem jenom četla, ale Malta nejspíš bude levnější, bude tam moře a sluníčko a Anča si to chválila. Tak nevím. Nicméně jsem ráda, že bych mohla jet alespoň někam. :)

Objevila jsem úplně skvělou skupinu. Jmenuje se The Wanted a skládá se z pěti členů. Nechápu, že jsem si jich nevšimla už dřív, jejich písničky mě prostě baví. Pořád si je pouštím dokola, už jsem se je stihla i naučit a zkrátka jsem se zamilovala! :) ♥ Přikládám dvě moje zatím nejoblíbenější písničky od téhle skupiny, ačkoliv se mi líbí téměř všechny. :)

Tak krásný týden přeji! A omlouvám se, že píšu tak brzo, ale večer tady nebudu a chci se ujistit, že článek vyjde v pořádku, ne jako minule. :)
Kariol
 


Komentáře

1 Annika Annika | 17. listopadu 2013 v 15:57 | Reagovat

uch, ta jídelna mi připomněla traumatický zážitek z mé staré gymnaziální, kdy nám jednoho krásného dne naservírovali kachnu, v jejíž kůži byly zasazené vcelku slušně velké zbytky brků. křupalo to fakt parádně :-x :-! v menze už to je trochu lepší, ale také minimálně jednou týdne narazím na nějakou "kulinářskou perlu" :D
na vystoupení budu držet palce :-)
a pinčes mě také baví :-) člověk se u něj tolik nezadejchá, ale zároveň to není jednoduché a chce to bystrost.

tvůj týden vypadá dle tvých radostí namouduši pěkně :-)

2 Ježurka Ježurka | Web | 17. listopadu 2013 v 16:22 | Reagovat

Krásný týden! To je dobře a neboj, že by sis něco vybrala dopředu, někdy se to povede líp,no! Bětuška je moc krásná holčička, hned bych ji pomuchlovala. Ale dojala jsi mne s tou jídelnou! To by jim přece nemělo projít! Fuj! A ostatním to nevadí? Stěžujte, si děvčata, to přece není normální. A dále ti přeji, aby ti vyšly ty prázdniny a víc takových krásných týdnů! :-)

3 Magdaléna Magdaléna | Web | 17. listopadu 2013 v 16:33 | Reagovat

Na školní jídlenu mám špatné vzpomínky hlavně ze základky. Polévka z filé, segedýn, UHO i 3x za týden a brokolicové nákypy se na mě rozhodně podepsaly. Nicméně po 9 letech mám tu nejlepší jídelnu, jakou mohu mít. Vážně super. Tortily, těstoviny, ryby, dobré omáčky. Zkrátka... Ne, nebudu ti dělat chutě :) Jsem ráda, že sis své jídlení zlo už odbyla
.
No, ping pong já rozhodně za náročný sport považuju. Když jsem viděla své dva spolužáky, jak hrajou (závodně), nestačila jsem zírat. Byli klidně i 5 metrů od stolu! BTW: Hrajete taky obíhačku? U té se člověk pěkně zapotí :)
.
A v neposlední řadě - Matlu opravdu závidím!!! Byla jsem ve Španělsku s kamarádem a ten byl právě na Maltě a moc si to chválil (popisoval to tedy slovy jako pohoda, chlastačka a tak, ale.. :) rozhodně souhlasil, že mu to dalo hodně)... Doufám, že se o tvé cestě dozvíme ještě něco více :)

4 Šárka Šárka | Web | 17. listopadu 2013 v 17:58 | Reagovat

Většinou má člověk dobrý den, ale mít dobrý celý týden, to už tě štěstěna má opravdu ráda! :)
Moc se mi líbí ten citát.
Bětuška už je konečně "letá?" tak to už určitě žvatlá a snaží se pochodovat! ^^ Krásnej malej človíček.
Naše jídelna byla taky hrozná, ale nehty, vlasy a drátky? To už je skoro na nějaký hromadný protest. Brr. Držím palce i s vystoupením a výměnným pobytem. Hned bych brala třeba Irsko...:)

5 Luné Luné | Web | 17. listopadu 2013 v 17:58 | Reagovat

Školním jídelnám bych občas přála rychlé zaniknutí. Nedivím se, že jsi jí opustila.. stejně jako před lety já. Tvá radost z dřívějšího odchodu z toho šíleného ústavu byla naprosto oprávněná :)
Měkký a útulný kabátek říše tvého úsvitu mě okouzlil.. Dincie je nejkouzelnější malířka zrcadlení světů za dvířky :)
Tvé psaní do projektu přání mi vykouzlilo úsměv na tváři.. tolik upřímné a zároveň hluboké ve své moudrosti. kouzelné. Moc, moc, moc děkuju :)
Kdyby byl z vašeho budoucího vystoupení nějaký záznam, ráda bych si jej poslechla :)

6 Ami Ami | E-mail | Web | 17. listopadu 2013 v 19:15 | Reagovat

Souhlasím, taky nám ve škole vaří pěkné blafy :-D Máš krásnou ségru (teda jestli to je ségra, ale předpokládám, že jo) :-) Už znovu Ti musím připomenout, že ten lay je naprosto BOŽŽÍÍÍÍ!!!!!! tak to jste se měli, že jste se ulejvali :D
My jsme ve čtvrtek měli takovou akci a ve středu jsme jí chystaly (přišliy jsme o 3 hodiny, jupííííííííííí!!). Ve čtvrtek byla již ta zmíněná akce, ráno jsme museli být ve škole dřív, nejdřív jsme si s holkama šly koupit pití, ve škole jsme se hádaly o židle :D. Prodávaly, mlsaly (ani nechtějte vědět kolik jsme toho snědly, natož vypily) :-D Paní učitelka nás nechala chodit na oběd ve dvojicích a my potom tajně zaskočily do obchodu (naštěstí ho máme u školy), jelikož nám docházelo pití :-D... No a potom jsme každých pět minut chodily na záchod :-D No a na konec velmi očekávané INFO odpoledně, panebože :-D Naštěstí jsem dopadla dobře :-D.
Jo a v pondělí mě učitelka angličtiny nazvala: ŤUŤKOU!!!!!!!! No chápete to? :D

7 Beatricia Beatricia | Web | 17. listopadu 2013 v 19:28 | Reagovat

Máš pravdu. Já se také obávám, že když je něco podezřele výborné a trvá to delší dobu, že se to zhatí. A taky, že jo. To je zákonité.
Přeji ti ten pobyt v Anglii, snad to rodiče uznají, že je to pro tvoje dobro.☼☼:-)☼☼

8 Fée Fée | E-mail | Web | 17. listopadu 2013 v 19:54 | Reagovat

Poslední dobou se mám až podezřele dobře, tak snad mi to vydrží :) A tobě taky!
Mám teď spoustu impulsů, ale času maličko. Přesto doufám, že mi ta aktuální energie dá sílu konečně něco začít dělat :-D
A moc se mi líbí, že se raduješ z maličkostí :))

9 Andy Andy | Web | 18. listopadu 2013 v 15:19 | Reagovat

Taky bych chtěla mít pěkný týden. U mě se vždycky musí něco zkazit, nebo nestíhám do školy..klasika :D

10 Piks Piks | Web | 18. listopadu 2013 v 17:33 | Reagovat

Školské jedálne sú úžasné miesta (nikde inde nevedia spracovať také rôznorodé ingrediencie). Tá naša sa preslávila mimoriadnou kreativitou pri pomenovávaní fašírky (najobľúbenejší alias je "tajomstvo v cestíčku") :D

11 Edona Edona | Web | 18. listopadu 2013 v 20:29 | Reagovat

Ahoj, máš moc krásný blog. Koukám, že tady máš taky písničku z HP. Kterou já také řadím mezi mé nejoblíbenější. Tuším, že je z Vězně z Azkabanu. :-) Hned si jí musím pustit. :-) A The Wanted z textu znám taky a chválím je né že ne. ;-)

12 Edona Edona | Web | 18. listopadu 2013 v 21:15 | Reagovat

A já zase blíženec. :-) Latina je opravdu pěkný jazyk, i když tak trochu mrtvý. :D Ani z filmů si ji nenacvičíš. :-( A navíc to skloňování, ještě horší než němčina. :-D Ale nakonec když to pochopíš, tak to stojí za to. :D

Já mám ráda všechno v originále a s titulky, protože ještě tak dobrý angličtinář nejsem nebo se bojím dívat bez titulků. O:-)

13 Tey Tey | Web | 18. listopadu 2013 v 21:35 | Reagovat

Naše školní jídelna zatím není tak hrozná na to, abych přestala na obědy chodit, dokonce jsem si všimla, že teď, čím jsem starší, s ním i to, v čem jsem se kdysi frfňala.
O dějepisné olympiádě ani nemluv, učitelka mě na ni letos přihlásila, je už ve čtvrtek, ale poslala nám podklady
k učení, víme na jaké téma bude, tak doufám, že poslední nebudu. Každopádně, utěšuju se tím, že je to jen olympiáda, a i kdybych byla poslední, nikdo mě nezabije.

Tobě ale přeju ať ti ten vánoční vystoupení vyjde, držím palce, určitě jsi moc šikovná. Já takhle hrála na flétnu v plném kostele, a to byly taky nervy, pak v plném kostele ''moderovala'' a to taky teda stálo za to..

A můžu se zeptat, kolik stál Anču ten pobyt? Neboli rodiče? :-) Já jenom, že bych na takový taky moc chtěla, tak, že bych už začala šetřit. Rodiče by tě pustili? Jsme o rok starší než ty, o letních prázdninách mi bude 15, přesto mám pocit, že by sami rodiče do cizí země nepustili...Ale, to přemlouvání za to stojí, že? :-)

14 Janinka Janinka | E-mail | Web | 19. listopadu 2013 v 17:45 | Reagovat

Tak jsem se sem konečně dostala a musím uznat, že to tu máš vážně kouzelné :-).
Co si pamatuji, tak já jsem ve školní jídelně byla vždycky maximálně spokojená a bylo to na mně taky vidět :-D a starší dítko si tu svojí i paní kuchařky nemůže vynachválit. Asi je to hodně o přístupu k práci...

15 Ivet Ivet | Web | 19. listopadu 2013 v 18:15 | Reagovat

Na školní jídelnu mám spíše humorné vzpomínky, jak jsme házely po klucích plněné knedlíky, ale na tu současnou tak zvaně "závodní" mám myšlenky jen dobré! :-)

16 Beatricia Beatricia | Web | 19. listopadu 2013 v 18:48 | Reagovat

Děkuji ti za návštěvu a salutuji ti, jak jsi to báječně zařídila na těch vánočních trzích v Praze.
Jsem ráda, že se ti můj výtvor líbí.
P.S. Tu skupinu The wanted jsem neznala, tak jsem si rozšířila hudební obzor. :-)

17 Kariol Kariol | Web | 22. listopadu 2013 v 19:47 | Reagovat

Děkuji všem za komentáře.
Jednak mě potěšily vaše zážitky ze školních jídelen, jak pěkné tak poněkud zhnusené. :-) Je fajn vědět, že to vlastně není výjimka jen našeho zapadlého městečka. 8-)
A pak bych ráda poděkovala i za slova ohledně mého možného studijního pobytu na dva týdny někde v zahraničí. Ráda bych však dodala, že to opravdu zatím není jisté, kam, kdy a jestli vůbec pojedu. :-)
A co se týče vánočního vystoupení - počítám, že záznam bude. :-) Nakonec budu nejen hrát, ale i zpívat, bacha na mě :-D Díky za krásná přání, štěstí a pevný nátisk budu potřebovat! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama