Týden s nouzí o radosti

24. listopadu 2013 v 17:40 | Kariol |  Nemalé radosti 2013/2014
Já to věděla. Minulou neděli jsem byla blahem bez sebe a nadšeně si tady povídala o tom, jaký jsem měla krásný týden a nevěděla jsem, jestli mi sedm bodů na radosti bude stačit. Uplynulo několik dní a já sedím a znovu přemýšlím, o čem v těch sedmi bodech psát. A nějak mi nejde to vymyslet...
Tenhle týden byl vážně nuzný o radosti. Škola stála za nic, pořád jsem se hádala s rodiči, do toho ten výpadek blogu a teď pro změnu nefunguje bloglovin. Ale na druhou stranu, nakonec si myslím, že sedm radostí sepsat dokážu. :)


1. Vánoce mají být svátky klidu, ale dárky k nim prostě už patří. Sháním teď dárky, kde se dá, abych už tu bláznivou honičku měla za sebou. Jedné osůbce jsem už asi před třemi týdny koupila hořkou čokoládu s mátovou příchutí. Jenže mě zkrátka jednoho večera přepadl absťáček, doma nic nebylo a tak jsem tuhle čokoládku ochutnala. Lidi, já vážně nevím, proč mi máta doposud nechutnala. Ona je vlastně skvělá a když má člověk chuť vážně na cokoliv sladkého, úplně se v té hořké čokoládě navozující sladké myšlení, ztratí. :) Té osůbce budu muset tím pádem koupit novou, ale alespoň vím, že je to vážně dárek k nakousnutí. :)

2. Konaly se třídní schůzky. Většina mých spolužáků je nemá ráda, protože se na nich jejich rodiče dozvědí, jak se celé čtvrtletí flákali. Já mám občas taky trochu obavy, co na mě učitelé povědí, ale zároveň se na to, co řeknou mamce, vždycky těším. Protože mám zkrátka ráda, když mě někdo chválí a pokud němčinářka řekne, že bych za ni mohla klidně zaskakovat nebo angličtinářka pochválí mojí výslovnost, pak jsem prostě radostí bez sebe. :)
3. Hodně teď čtu. Zatímco před rokem v podzimních měsících jsem knížky viděla jen při pohledu do knihovničky, v posledních dnech pořád čtu. Záhadu hlavolamu jsem zhltla během pár večerů. Lovce mamutů pojídám také s chutí a i Prázdné místo se mi začíná líbit. A mám z toho radost. :) Že mě to baví a že si taky trochu pěstuji ducha. :) Ještě ten sport a všechno bude úplně skvělé. :)

4. V týdnu mi v poštovní schránce přistál po dlouhé době dopis. Od prázdnin jsem vlastně nic nedostala a tak mi to udělalo ohromnou radost. Psala mi Fée, se kterou jsem si začala dopisovat někdy o loňských prázdninách. Její řádky mě moc potěšily, je to prostě úplně jiná a nesrovnatelná liga než psaní po mailu nebo facebooku. :)
5. A podobnou radostí, rovněž související s blogem, je domlouvání srazu s Annikou, Axolotlíkem, Mniškou a Luné. Pokud všechno klapne a nás pět se někdy v prosincových dnech sejde v hlavním městě České republiky, bude to úžasné! Už se těším, až vás uvidím! Některé poprvé, některé podruhé, některé potřetí, některé po čtrvté. Vlastně by to sedělo v pořadí Axolotlík, Mniška, Luné, Annika, protože tak jsem se s nimi opravdu (ne)viděla. :) Bude to vlastně rok, co jsem se poprvé zúčastnila blogerského srazu. To ten čas vážně tak rychle letí? :)

6. Návštěvnost, zvláštní to počítadlo čísel, které se zdá být nepodstatné, ale vlastně je pro mě důležité. Mám ráda, když se číslo v kolonce "počet návštěv za den" přehoupne přes čtyřicet, chrochtám blahem, když je to přes šedesát. Jo, taková čísla mi dovedou vykouzlit úsměv, ačkoliv matematiku a všechno, co s ní souvisí, doopravdy ráda nemám.
A komentáře? Jsem maximálně spokojená, neboť devadesát procent komentářů v mém koutku mi udělá radost. Baví mě číst vaše reakce, nějaké související zážitky, názory a i za pochvaly jsem ráda, ačkoliv s nimi mnohdy a v lecčem nesouhlasím. :) D Ě K U J I ! :)
7. Poslední radostí je můj pokrok v plnění roční výzvy "Roční maraton s českými filmy." Pravidelně každou středu se dívám na český film na Seznamu, v pátek občas koukám na český film na Nově cinema, někdy si něco stáhnu z netu a někdy koukám na Českou televizi. O víkendu jsem zhlédla všechny díly nového seriálu ČT České století. Dnes budu určitě zase koukat, ten čas si na to udělám. Je to vážně zajímavé a ono vůbec - české filmy jsou mnohdy miliónovější než ty zahraniční, ne třeba ani kvalitou obrazu nebo tak, ale herci, nápadem, provedením. Žádné střílečky, žádné drogy, žádná opěvovaná debilita. To mám ráda. :)

Nebyla jsem si jistá, co vybrat pro tento týden. Moc jsem hudbu neposlouchala. Nakonec však zvolím písničku od The Beatles, kterou budeme zpívat na vánočním koncertě ve škole se sborem. Jo, to jsem neřekla? Budu zpívat ve sboru, muhehe. :)

Tak krásný následující týden, snad bude povedenější oproti tomuto! :)
Kariol
 


Anketa


Komentáře

1 Ami Ami | E-mail | Web | 24. listopadu 2013 v 17:53 | Reagovat

Jó, my jsme naštěstí třídní schůzky neměli, ale měli jsme před týdnem INFOodpoledne :-) Doufám, že nový týden bude lepší než tenhle, jinak to nepřežiju :-D

2 Fée Fée | E-mail | Web | 24. listopadu 2013 v 18:54 | Reagovat

Fée konečně překonala svou neskonalou lenost :-D Takže už to snad bude lepší :)

Je dobře, že jsi i přes ne úplně povedený týden našla pozitivní střípky! :))

3 Magdaléna Magdaléna | Web | 24. listopadu 2013 v 18:55 | Reagovat

Sbor = nový koníček? Holka, ty mě nepřestaneš překvapovat :)
.
Čokoládová momentka je dokonalá. Já se sice často chvástám, že na sladké moc nejsem, ale občas (když nastane záhadná konstelace hvězd, asi) zblajznu třeba i půlku tabulky :)
.
Třídní schůzky... Moje mamka na nich byla asi 3x, ale letos zrovna jde... Tak jsem zvědavá. Na názoru němčinářky mi osobně záleží asi nejvíc.
Tak přeji i tobě hodně štěstí :)
.
V neposlední řadě ti moc přeju blogerské setkání. Já bych na to neměla odvahu, ale taky... Ty jsi daleko lepší :) Ať si to užijete :)

4 Edona Edona | Web | 24. listopadu 2013 v 19:01 | Reagovat

S Beatles jsi mi udělala radost, jsou mojí velkou inspirací. :-) Třídní schůzky mám stejně jako ty, jsem zvědavá, co na mě kdo poví. A to dopisování musí být krásné, lidé už pomalu začínají zapomínat, jak se takový dopis posílá. :D :-( A ať se Vám povede ta blogová schůzka. :-)

5 Šárka Šárka | Web | 24. listopadu 2013 v 20:03 | Reagovat

Kdo by neodolal krásné, voňavé čokoládce? Navíc když neklape všechno nejlíp. :) Mňam. Moji rodiče nikdy nechodili na rodičáky, a mě to právě bylo líto. Jednak si třídní musela myslet, že jim to snad zatajuju, nebo že nemají zájem, a oni prostě neměli čas. Taky mě zajímalo, co si o mně učitelé myslí.
Čtení je krásný koníček a navíc se při něm dá rychle zmoudřet. Tak ať vám, holky, sraz vyjde! :) Pak o něm napište.

6 Beatricia Beatricia | Web | 25. listopadu 2013 v 5:24 | Reagovat

Takže, já tvůj týden klasifikuji, jako úspěšný a pohodový. Velice hezky jsi ty události nastínila. Beru si za své tvoje příhodné vyjádření, že: Cituji: Dopis, to je úplně jiná liga, než mail nebo facebook. Já bych to ještě doplnila o SMS.  Bezvadně jsi to charakterizovala, pod to se podepisuji.
Přeji ti tento týden veleúspěšný a plný nemalých radostí.☼☼:-) ☼☼

7 Annika Annika | 25. listopadu 2013 v 8:03 | Reagovat

bloglovin mě štve, taky mi zdechl, bídák jeden prašivý. snad se probere, opravdu se mi nechce všechny oblíbence obcházet zvlášť :D
sakryš, mátová čokoláda... děláš mi takhle po ránu chutě :D asi si jako odměnu za dnešní referát budu muset nějakou koupit, ať jsem nachlazená nebo ne :D
Záhada hlavolamu je super knížka. celkově mám foglarovky hrozně ráda, ať si o nich říká každý kdo chce co chce. Jarka Metelka byl vždycky mým oblíbencem :-)
a k písničce - dobrá volba! a ať se vám to se sborem povede! :-)

8 Vendy Vendy | Web | 26. listopadu 2013 v 12:11 | Reagovat

Let it be je nádhernej song a ve vašem podání bude znít úžasně!
A našlas dobré věci, protože se umíš dívat. A jsou opravdu dobré! Už ta čokoládka s mátou, aspoň víš, jaký dárek budeš dávat a jak chutná, a navíc sis sama pochutnala.
Stejně tak jsem ráda, že se ti líbí české filmy. I když ty z posledních lete jsou takové nijaké, občas se najde perlička a ty, které se točily předtím, byly lepší, je fakt, že v každé době se našly filmy, co stály za houby a filmy, co byly skvělé, to se týká i tzv.filmů pro pamětníky, což byly prvorepublikové filmy. Je jich natočeno hodně a dobrá polovina z nich je nicneříkající a mírně nudící, ale to, co stojí za to, stojí vážně za to. :-)
Stejně tak mě potěšilo, že se ti líbili i Lovci mamutů nebo Záhada hklavolamu, protože to jsou knížky sice chytlavé, ale dnešním zmlsancům nic neříkající. Loni jsem právě Lovce mamutů vytáhla, jen tak, ze sentimentu, a zjistila, co už dávno vím - pan Eduard Štorch je vážně dobrý vypravěč. Vem si, že tyhle příběhy vymyslel na základě archeologických vykopávek!Asi si řekl - jak žili lidé v té době? Kdo nosil ten pěkný náramek? Jak vznikla soška Věstonické Venuše? 8-)
Rodičák určitě dopadl na výbornou a držím palce, aby i tak dopadl onen sraz u Marušky (předpokládám, že dodržíte tradici a zastavíte se u Pastelkové královny... ;-) )

9 Ježurka Ježurka | Web | 26. listopadu 2013 v 14:10 | Reagovat

Tak vidíš, nakonec to bylo dobrý, ne? A ta písnička nakonec - znám, je to moje krevní skupina. Všechna moje vnoučata zpívala vždy v nějakém sboru, už zbyl jen ten nejmladší Tom. Zpívají v pátek 13. 12. na Staroměstském náměstí. :-D

10 Kariol Kariol | Web | 26. listopadu 2013 v 17:00 | Reagovat

[1]: Aha, to my nemáme. :-)
[2]: Ááá, a teď by bylo vhodné, abych překonala já tu svou a zašla si na poštu pro známky. :-D To taky bude trvat nějaký ten pátek. :D
[3]: Ne koníček, ale tak trochu dobrá ulejvárna. :-) Ráda zpívám, ale nejde mi to a sólo bych nikdy nedokázala. :-)
Kdybys přeci jen odvahu našla, určitě bys mohla přijít! Byla bych moc ráda! :-)
[4]: Blogový sraz bude to nejlepší na prosinci, kromě prázdnin, které taky dost potřebuju. 8-)
[5]: Mně je vždycky líto, že musím mamku přemlouvat, aby tam šla. Nechce tam, prý to zvládám tak dobrý. Ale mně na těch názorech učitelů, kteří mi to do očí neřeknou, vážně záleží... :-)
[6]: SMS by se sice taky daly počítat, ale v těch se nemůžeš tolik vypsat. :-) Tedy, já jsem se v nich nikdy nikomu nevypisovala. :-)
[7]: Ano, nebaví mě to. Než všechno oběhnu, abych začala znova. :-D :-x
Foglara mám taky ráda. Není to tedy můj nejoblíbenější, ale všechny jeho knížky vždycky přečtu jedním dechem a skvěle se při nich bavím! :-)
[Smazaný komentář] Lovce mamutů teprve čtu, ale je to vážně pěkná knížka. Klasika. Navíc to jsou knížky, při kterých se vážně bavím, jsem napjatá a nedokážu přestat číst. To se mi u nějakých nových holčičích knížek nikdy nestalo... :-)
Půjdeme se, co já vím, podívat do Galerie Pastelka. ;-) Potřebuji si koupit diář na příští rok. :-)
[Smazaný komentář] Páni, tak takhle daleko to já asi nikdy nedotáhnu. :-D

11 Beatricia Beatricia | Web | 27. listopadu 2013 v 10:55 | Reagovat

Mám v administraci odkaz na tvůj komentář, ale, bohužel, v článku se nezobrazil následkem té poruchy v blogu.cz. Tak musím počkat a zatím ti moc děkuji. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama