Týden poslední adventní

22. prosince 2013 v 18:36 | Kariol |  Nemalé radosti 2013/2014
Vánoční nálada na mě nekašle tak jako já na ni, naopak na mne příjemně dýchá a proto mi písnička "Už se zase těšíme na Ježíška" svým neustálým vyhráváním v rádiu nevadí, spíš vystihuje mou situaci. :)
Zatím to vypadá, že by Vánoce mohly být doopravdy šťastné. Ne každý den čtyřiadvacet hodin, nicméně při celkovém pohledu na uplynulý týden jsem se vlastně měla dobře. :)


1. V úterý se konalo ono obávané a několikrát zmiňované vánoční vystoupení, na kterém jsem společně se sestrou hrála Chtíc, aby spal a Štědrý večer nastal (já lesní roh, ona pozoun) a s velkým sborem jsme zpívali Let it be. Že celá ta hodinka vlastně nebyla tak podařená, jako v předchozích ročnících, vědí všichni, ale moc mě těší, že mé a sestřino vystoupení všichni chválí. :) Navíc jsme to nezkazily, což je nejspíš hlavní. Jednu chvíli jsem se při hře nemohla nadechnout, jak jsem byla nervózní a pak jsme tedy foukaly trochu rychle, abychom to konečně dokončily a mohly odejít z pódia auly.
Až bude na internetových stránkách našeho gymplu video, určitě vystřihnu a vložím ten záběr s námi. Ale kdy to bude, to netuším. :D

2. Včera, když táta odjel shánět motorovou pilu, neboť stará se rozbila a před domem máme hromadu dřeva do kamen, jsme s mamkou a Ančou v době Bětčina spánku ozdobily stromeček. Máme umělý, už pár let ten stejný vysoký neživý zelený stromek, protože doma řádí Bětka, kočka a navíc se rodičům nechce kupovat živý, když jsme tenhle dostaly před třemi roky a pořád vypadá dobře. Až úplně opelichá, jistě se dočkám živého.
Ale o tom jsem nechtěla mluvit. Spíš bych ráda z toho, že nám v obýváku bliká stromeček, vyjádřila svou radost, jelikož teď teprve se doma cítím vánočně. Stromek k těmto svátkům zkrátka neodmyslitelně patří. :) A jak, kdy a čím zdobíte stromeček? :)
Tak to je on. Omlouvám se za horší kvalitu, za drobné oříznutí. Nicméně, kdyby se někdo chtěl zeptat, proč je přede dveřmi = těmito dveřmi nechodíme, občas jimi jen větráme.

3. Neříkám, že nemám ráda školu. Svým způsobem mi nevadí, ostatně kdybych nebyla, pořád sedím doma, chodím s Bertíkem ven a koukám do počítače nebo čtu knížky. Nic, co by mě maximálně obohacovalo. :) Nicméně čas od času prázdniny vážně prospějí a já je i díky tomu mám tak ráda - klid, pohoda, vstávání až v půl osmé, žádný spěch, žádné úkoly, tolik času... A do toho tady máme ještě Vánoce, jaká může být lepší kombinace k úsměvu? :) Sice není tak úplně pravda, že bych neměla na prázdniny žádné úkoly - musím se učit na dějepisnou olympiádu, na čtvrtletku z matiky, do toho bych ráda něco přečetla a vyrobila (překvápko), takže uvidíme, co se z toho nakonec vyklube. Myslím ale, že na tyhle prázdniny nezapomenu. :)

4. Moje imunita je docela silná, řekla bych. Netuším, kdy mne něco naposledy skolilo tak, že jsem ležela v posteli a potila se. Je to už hodně dlouho a během roku 2013 to určitě nebylo. Tento týden se mi však v nosních dutinách zabydlela rýma (berte to, prosím, s nadsázkou, netuším, kde se rýma usazuje :D) a já myslela, že umřu. Třeštěla mi hlava, kapalo mi z nosu a škrábalo mne v krku. Ve středu jsem si to uvědomila, ve čtvrtek jsem vypila konvici šípkového čaje, prospala odpoledne a vysmrkala několik balíčků kapesníků a v pátek mi bylo hej. Rýmu mám sice pořád, nicméně už to není tak hrozné a já jsem za to moc ráda, nechtěla bych Vánoce strávit nemocná jako moje spolužačka...

5. Stejně jako snad všechny školy, i my jsme v pátek měli vánoční besídku. Moc mě potěšily dárky od spolužáků - čokoláda, knížka, šampón, mýdlo, andělíček a další drobnůstky, které mi vykouzlily úsměv. Nechci však toho prozradit příliš, protože plánuji velký článek o Vánocích, do kterého tento den určitě zakomponuji. ;) Včetně materialistických fotek dárků. ;)

6. A v dárkování pokračuji. Během týdne mi chodily milé a nádherné dárečky od blogerů. Tímto děkuji královně bílých růží Annice, Vendy, Taure, Beverly a Fée za krásná a potěšující přáníčka a drobnůstky k nim přiložené. A platí to samé co u bodu číslo pět, fotky vašich nádherných dárečků přidám do velkého vánočního článku. :)
Hrátky se zamrzlým sklem auta. :)

7. Poslední velkou radůstkou tohoto týdne je konec Stardance aneb Když hvězdy tančí. Kdo sledoval, ví, že vyhrála Anička Polívková s Michalem Kurtišem, kterým jsem od začátku vítězství moc přála. Táňa Kuchařová s Honzou Onderem by na první pozici také nevypadali špatně, ale má oblíbená herečka se tam hodí víc. :) Navíc jsem se neobyčejně pobavila, protože Marek Eben tancoval s Terezou Kostkovou a říkal spoustu vtipných hlášek. (Anička Polívková zmínila vtipný vtip: Jdou takhle dvě blondýnky do obchodu, ta jedna vytáhne kreditku a oznamuje druhé, že ji jí dal manžel. Druhá se ptá "A PIN dal?" "Ne, nepindal..." :D)

Písnička tohoto týdne. Vánoční nálada dosahuje vrcholu a proto poslouchám spoustu vánočních písniček. Do toho se mi však zalíbilo When I was your men od Bruna Marse a proto dnes opět přidám dvojici písniček.

Krásnou poslední adventní neděli a nádherné Vánoce! ;)
Kariol
 


Komentáře

1 Annika Annika | 22. prosince 2013 v 21:18 | Reagovat

jé, máte hezky barevně sladěný stromek :-) my ten náš - většinou borovičku - zdobíme vždycky třiadvacátého a naplácáme na něj všechno možné takovým způsobem, že to vypadá naprosto odpudivě :D ale jelikož právě s takovýmto stromečkem si spojuji Vánoce svého dětství, vůbec mi to nevadí :-)
Stardance jde mimo mě, nicméně ten blondýnovský vtip mě pobavil :D

a budu držet palce s dějepisnou olympiádou!

2 Magdaléna Magdaléna | Web | 23. prosince 2013 v 12:17 | Reagovat

:) Jééé vy zdobíte stromek tak brzo? :) My až na štědrý den - a máme ho teda daleko víc přeplácaný... :D Každoročně se snažím, dát tam těch ozdob mín, ale vždycky se strhne kritika, takže tam stejně navěsím všechny... už si skoro zvykám :D
.
Jinak jsem ráda za tvé krásné dárky, za podařené vystoupení a vlastně za všechny tvé radosti :) (na materialistický speciál se moc těším!! :))
.
Jinak je mi hodně hodně líto, že jsem na Stardance letos vůbec nekoukala... vážně jsem od začátku šk. roku nic nestíhala, takže i milovaný Marek Eben musel stranou... :) O to víc jsem se těšila na Vánoce a letos snad ještě víc na prázdniny s nimi spojené - včera jsem celý den četla, koukala na stupidní americké pohádky, jedla cukroví a volala si s kamarákou - bylo mi tak dobře, lenivě a pohodově, až jsem tomu nemohla uvěřit :)
Nicméně nebudu lenivět dlouho... stejně jako ty se musím učit (nechtěj vědět na co všechno :D) - takže v přípravách na olympiádu rozhodně nebudeš sama :)
.
Přeju krásné Vánoce, spoustu hezkých momentů a dárků a hlavně aby sis to všechno užila :)

3 Šárka Šárka | Web | 24. prosince 2013 v 10:49 | Reagovat

Dobře že se vám vystoupení povedlo :) Už se těším na video!
Musím souhlasit s tím, že bez stromečku to nejsou žádné Vánoce, ať už je živý, či umělý. My bereme skoro každý rok jedličku a k ozdůbkám, které na ni věšíme, mám velký citový vztah. Ty nejkrásnější totiž maloval můj táta v době, kdy se s mamkou nastěhovali do našeho domu a když ještě neměli koupené jiné ozdoby. Jsou opravdu krásné, mají už přes dvacet let! Někdy je snad i vyfotím. Postupem času přibývaly další a další ozdobičky. Zdobíme vždycky na Štědrý den dopoledne, takže nás to brzo čeká taky :)
Ten vtip mě dostal :D :-D

4 Kariol Kariol | E-mail | Web | 25. prosince 2013 v 14:12 | Reagovat

[1]: Když jsme bydleli na starém domě, taky jsme těsně před Štědrým dnem na stromek naplácali všechno - skleněné, slaměné, staré i nové ozdoby. :-) A bylo to pěkné. :-)
[2]: Inu, mamka to má ráda už dřív, aby měla Štědrý den oddechový. :-)
A jsem (sobecky) ráda, že v tom nejsem sama. A víš, že dny trávíme podobně? :-) Čtení, jídlo, nicnedělání. Ale od zítra se fakt začnu učit. :-D :-D
[3]: Páni. Jednak jsem nevěděla, že jste rodina malířů všichni a pak - to je úžasné, že tvůj táta vyrobil vaše vlastní. Určitě je na blog dej, ráda bych je viděla. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama