Týden prosincový

8. prosince 2013 v 12:20 | Kariol |  Nemalé radosti 2013/2014
Byl to pěkný týden. Opravdu, jak tu teď sedím a píšu, nenapadá mě jediná věc, která by mi ho kazila, snad kromě nějakých drobností, které zkrátka k životu patří a už se jimi až zas tak nenechávám ovlivňovat. Jen jedna věc mě v uplynulém prvním adventním týdnu mrzela a sice, že jsem zkazila koncert v hudebce. Sice jsem se vyvarovala jedné chyby, ale v zápětí jsem úplně popletla konec. Ale to není tak důležité... :)
Prosincový týden. Ano, byl to zkrátka prosinec. Žádné sluníčko, žádné teplo (maximálně u rodinného krbu nebo v posteli), pouze samá mlha, déšť, sníh a vánoční shon. Co k tomu dodat? :)


1. V jednu chvíli to vypadalo, že se blog.cz vrací do normálních kolejí. Články se zobrazovaly, komentáře šly přidat a i bloglovin mě informoval o nových článcích. Měla jsem z toho velkou radost. A tak to sem jako jeden bod píšu, ačkoliv po několika dnech už to s blogem ani bloglovinem neplatí, opět.

2. Ve čtvrtek jsme byli se školou v divadle. Nemůžu si vzpomenout, kdy, nebo jestli jsme tam vůbec někdy byli a proto mi to udělalo nesmírnou radost. Slánská scéna hrála Hexenšůs a mě to nesmírně pobavilo. Ať si kdo chce co chce říká, já jsem se té blbosti vážně zasmála a příjemně jsem se toho dne odreagovala a úplně zapomněla na zkažené ráno. :)
Video namísto fotky snad nikomu neublíží. Naopak, doufám, že se vám na něm Bětuška bude líbit. Využila jsem její dobré ranní nálady a nafilmovala ji. Rozhodně to není všechno, co umí říct nebo předvést, pouze věci, které mě v danou chvíli napadly. Mimochodem, chtěli byste zase nějaký článek o Bětušce? S fotkami, videi, komentáři a tak? :)

3. V minulých nemalých radostech jsem se zmínila o seznamu vánočních dárků, který jsem si udělala. A v tomto týdnu, čerstvě zásobená prosincovým kapesným, jsem se vydala utrácet právě za ty dárečky pod stromeček. Se sestrou jsme nakoupily všechno, co jsme potřebovaly, měly jsme totiž rozvrhnuté dárky na půl (já pro dědy, ona pro babičky, pro tátu a mámu společně, ...) a toho večera jsme všechno i zabalily a uklidily na bezpečné místečko. Takže nějaké shánění dárků máme z krku a můžeme si plně vychutnávat vánoční atmosféru. :)

4. Anča přitáhla domů jakýsi papírek s pozvánkou na takzvané Bridgebuilders, což je něco jako kroužek, kde máme možnost mluvit s rodilými mluvčími. V červnu prý měli sraz v Liberci a následující konec školního roku se po Bridgebuildersku odehraje také tam. S mamkou a Ančou a ještě jejíma dvěma spolužačkami jsme se proto vydaly do Slaného. Celá akce, takové první setkání a seznámení, se konalo doma u jedné z organizátorek, mimochodem učitelky na škole, kam jsem před gymplem chodila. Dva organizátoři taktéž navštěvovali gympl a mohly jsme si s nimi proto popovídat třeba i o učitelích a tak. Rodilými mluvčími na prvním setkání byli pan Kittrell, což je tatínek mého spolužáka pocházející z Aljašky a maminka jedné holky ze sekundy, tuším, že pochází z Michiganu. Zatím jsme se jen představili, popovídali si, ochutnali dýňový koláč paní Kittrellové, pan Kittrell nám (samozřejmě anglicky) vyprávěl o životě na Aljašce a tak podobně.
A při té příležitosti mě napadla další otázka, kterou bych vám mohla položit. :) Učíte se rádi jazyky? Jakým způsobem se je učíte? Máte na to talent? Věnujete se jim i třeba mimo školu, vyhledáváte je? :)
Frantíci krásně provonily kuchyň. :) Taky je pálíte, nebo dáte přednost purpuře?

5. S prvním týdnem z vánočního čtyřnedělí jsme začaly s mamkou připravovat vánoční atmosféru i u nás doma. Kuchyni provoněly františky, v troubě se neustále peče nějaké cukroví, na okně nám svítí stromeček a parapety zdobí vánoční korýtka. Jak krásná ta vánoční atmosféra může být. :)
A jak je to u vás?

6. Mám radost, když se zadaří a dostanu třeba dobrou známku ve škole, nebo tak. Z poslední písemky z matematiky jsem dostala jedničku a i test z tohoto týdne budu mít, pokud se mé shodné výsledky s několika spolužáky nepletou, za jedna. Navíc mi češtinářka pochválila slohovku. Olympiádu z češtiny, takovou jednu část, jsem sice pokazila, měla jsem jen sedmnáct bodů z jednaadvaceti, ale neplánovaný příběh na téma "Možná se vám už někdy stalo, že..." jsem napsala dle jejího názoru nejlíp. Já si myslím opak, neboť můj nápad stál vážně za staré bačkory, ale i tak jsem se musela pousmát. :)
Náš les je vážně krásný a já tam chodím moc ráda. Je tam klid a čisto. :)

7. Procházky, mám je ráda. Sice nesnáším zimu, která ovládla ovzduší přírody, ale procházku v trochu zasněženém lese s Bertíkem a foťákem v ruce si nenechám rozmluvit. :) A tak jsem se po delší době zase vydala do lesíka za domem. Byl klid, nádherné fotky jsem pořídila v tom lesním království, ale žel bohu mi v půli cesty umřely baterky foťáku. I zakončila jsem tedy dvouhodinovou procházku a oklikou jsme se s Bertíkem vraceli zpátky do tepla domova. Někdy příště se tam vydám znovu. :)

Písničku... tento týden jsem slyšela nádhernou skladbu na onom zmiňovaném pokaženém koncertě, ale netuším, jak se jmenovala. Musím to zjistit a pak ji přidám! :) Ale poslouchala jsem něco jiného, co jsem si rovněž zamilovala. :)
Možná znáte... ? :)

Tak přeji krásný druhý adventní týden!
Kariol
 


Komentáře

1 Annika Annika | 8. prosince 2013 v 18:42 | Reagovat

jů, to video je milé... :-)
ono setkání s Američany muselo být hodně zajímavé... závidím!
u nás vánoční atmosféra ještě moc není. ale tento týden se pustím do pečení zázvorek. doufám, že nám neexploduje kuchyň. zázvorky jsem ještě nikdy nepekla.
a závidím, že už máš vyřízené dárky. já ještě nezačala ani s vymýšlením, co komu dám O_O

tvůj článek mě krásně naladil na vánoční vlnu :-)

2 Annika Annika | 8. prosince 2013 v 18:43 | Reagovat

a zase zmizel, prevít jeden všiváckej...

3 Lily Lily | 8. prosince 2013 v 21:27 | Reagovat

Tvoje sestřička je rozkošná, má podobná očička jako ty. :)

4 Luné Luné | Web | 9. prosince 2013 v 17:39 | Reagovat

Kouzelné střípky radostí.. jako letmý polibek vánočních víl :)

5 Magdaléna Magdaléna | Web | 9. prosince 2013 v 22:14 | Reagovat

:) Závidím a přeju vánoční náladu. :) Já jsem v jednom velkém shonu, domů jezdím kolem 7 večer, takže na nějaké vykuřování moc čas není. Ale mrzí mě to.... Doufám, že alespoň v posledním týdnu to zvládnu. Ve čtvrtek jedu do Vídně, a tam se vánoční náladě opravdu neubráním :)
K 17 bodům gratuluji! myslím, že kdysi jsem s tolik i vyhrála! :) Svoje pořadí zatím neví, ale poprvé jsem i celkem spokojena se slohovkou, tak uvidíme...
Co se jazyků týče, tak zrovna už asi 2 hodiny sepisuju myšlenky na témata zítřejší německé olympiády. Loni jsem dopadla celkem dobře, když vezmu, že jsem byla v kategorii nejmladší ze všech, takže letos si od toho slibuju hodně. Možná víc, než je zdrávo. Jazyky... to je u mě hodně složité téma. Plánovala jsem o tom článek, dost možná jsem ho i sepsala, ale pak jsem usoudila, že je tak dlouhý, že by ho nikdo nečetl. :) Kolem a kolem - možná půjdu studovat mezinárodní obchod - tak se budou asi hodit :D ty jazyky ráda, viď? :) Jsi hodně humanitní typ.
Bětuška je krásná... rozkošná... a článek určitě napiš!!! :)
A když jsme ještě u těch článků, neplánuješ se třeba pochlubit, co jste se ségrou koupily za dárky? :) Třeba jen krátce... :)
.
Užívej atmosféru františků i za mě ;)

6 Šárka Šárka | Web | 9. prosince 2013 v 22:30 | Reagovat

Bětuška je prostě super :) Zvedne člověku náladu, jak mává. Kdyby o ní byl článek, ráda si ho pročtu.

Moc moc ti závidím tu vánoční atmosféru. Zpětně s nostalgií vzpomínám na časy, kdy jsem i přes týden bývala doma, jezdila jsem domů za tmy posledním autobusem, procházela Znojemské tržnice, popíjela s ostatními punč nebo svařák, kdy jsme s rodinou všechno připravovali...Vánoce jsou neskutečně kouzelné. Les vypadá pěkně, tiše, osobně zimu naopak miluju, ten vzduch táhne duši kamsi na sever a člověk se cítí malý v těch tichých zákoutích.
Písnička-ach, to je prostě dokonalost!:)

7 Janinka Janinka | E-mail | Web | 10. prosince 2013 v 11:59 | Reagovat

Bětuška je naprosto boží! :D
Blog snad už funguje, jak má, ale, jak se říká, není všem dnům konec 8-O.

8 Vendy Vendy | Web | 10. prosince 2013 v 21:34 | Reagovat

Tvůj týden je pohodový a téměř vánočně voňavý. Já jsem zatím snad ani nezačala, takže to vidím na tento týden, aspoň úklid bych měla dát.
Bětuška je vážně senzační! Je to nádhernej smíšek a pěkně se učí, je vidět, že se jí hodně věnujete a je váš miláček (a vy jste asi její miláčci). Jo, klidně přidej nějaké další povídání o Bětušce, už jsem se tě chtěla zeptat, jak se Betynka má... :-)
Vůni františků jsem měla radši než vůni purpury, i když i purpura mi příjemně voněla. Tak mě napadá, že bych si je mohla koupit a vypálit...
K poslednímu videu, to je z muzikálu Fantom opery. :-)

9 Vendy Vendy | 10. prosince 2013 v 21:36 | Reagovat

P.S. jazyky neumím, takže žádné velké zkušenosti nemám. Ale když jsem se učila angličtinu, hodně jsem si slovíčka přepisovala na papírky a tím přepisováním se mi ukládala do paměti.

10 Kariol Kariol | Web | 17. prosince 2013 v 20:14 | Reagovat

[1]: Já ti závidím tolik věcí, že se to naprosto vyrovnává ;-)
Takhle se zpožděním už z tvých osmadvacátých nemalých radostí vím, že už máš napečeno a že vánoční atmosféra panuje. :-)
[2]: grrr 8-O
[3]: Děkuji. :-) Ano, má podobnou barvu. :-)
[4]: :-)
[5]: Vidím, že prázdniny potřebujeme asi všichni. :-D Jo, to já jsem. A gratuluji k výhrám obou olympiád! 8-)
Raději se chlubit nebudu teď předčasně, neboť mi na blog občas zavítají spolužáci a rodičové :-? ;-)
[6]: Mně se líbí, pokud napadne sníh a chumelí se, až mám červený nos. Ale když je příroda úplně mrtvá, dokonce beze sněhu, jen mrzne a je mlha, to je potom počasí na nic. A nebo na to druhé...
[7]: :-D
[8]: Ano, to je ono. Muzikál jsem sice neviděla, ale písničku znám a moc se mi líbí. :-)
[9]: Takhle se učím (občas) němčinu. ;-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama