Týden vánoční

29. prosince 2013 v 18:00 | Kariol |  Nemalé radosti 2013/2014
Týden mi uběhl jako voda. Vánoce, prázdniny, klid. Jo, bylo to bezvadné a nevím, jak přežiju ten návrat do reality, který mi zítřem nastane. Na dějepisnou olympiádu jsem se dívala už během tohoto týdne, ale jen jedním okem a naučila jsem se asi tři letopočty, dva pojmy a pět jmen, to je celé a je to málo na ten týden. Inu, vyčítat si to nebudu, jsem hold lenoch největší, ale v příštím týdnu to hodlám napravit.
Co se týče názvu tohoto týdne, mluví za vše. Byly Vánoce, v podstatě celý týden. Do toho jsem měla svátek, volný čas, pěkné počasí... Krásný to týden! :)


1. V pondělí třiadvacátého jsem měla svátek. Jak už víte, pokud jste četli Velký vánoční výžblept, dostala jsem nádherné a potěšující dárky, především mám radost z knížky Duše kamenů od Marie Brožové. Toho dne jsme však také byli na vánoční návštěvě u babičky a ten večer jsem si užila. Takový radostný svátek, pěkný bod sedmi radostí. :) A vůbec nešlo o mě a mé jmeniny, ale o panující klidnou atmosféru. :)

2. I když jsem tuto radost popsala už v onom článku ze čtvrtka, stále to radostí je a do tohoto týdne ji zapsat musím. Protože jak jsem psala, byl to nádherný den, i když jsem neměla vánoční náladu. Pohodový, bez hádek a starostí. Četla jsem si, koukala se sestrou na film, šla se projít, byla na hřbitově. Krásný den a večer, ten byl ze všeho nejkrásnější! :)
Betlémek prarodičů. Mám ho ráda, je takový.. živý.

3. Velikou radost mi udělaly úplně všechny dárky, které jsem dostala. Mám pocit, že letos mi všichni dali úžasné dárečky, potřebné pro život i potěchu ducha. Knížky, foťák, pyžama, peníze, kalendář, kosmetiku... Avšak můj nový fotoaparát Olympus mi dělá velikou radost, největší. Každý den teď fotím, baví mě to. Všechno je na něm vylepšené, i když některé funkce mě štvou. (Jako třeba, že nejde nastavit makro, když fotím se zaměřením například na písmo. Ale třeba to jde a já na to zatím nepřišla. :)) A jak jsem si myslela, že do fotografického shrnutí za prosinec dám jen pár desítek fotek, vážně jsem se spletla. Bude jich mnohem víc. :)

4. Televizní program o Vánocích bývá rok co rok stejný. Na jedničce pár nových pohádek, na Nově všechny ty staré a v osm čtyřiadvacátého Popelka, na Primě americké blbosti a všude všechno stejné. Letos tomu sice nebylo jinak, ale na druhou stranu jsem viděla spoustu (pro mě) nových a pěkných filmů, za jejichž zhlédnutí jsem moc ráda. Novou pohádku Duch nad zlato, nestárnoucí komedii Pelíšky, historickou komediální pohádku Císařův pekař a Pekařův císař, a potom staré známé oblíbené filmy a pohádky. Snažila jsem se co nejvíc nakoukat filmy dopředu kvůli mému ročnímu maratonu, myslím, že se mi daří. :) A jak vám vyhovoval program? Na co jste koukali?
Tak to je, prosím, hlídací pes a venkovní kočka. :D

5. V pátek mi, naprosto nečekaně, dorazil balíček od Mnišky. Nadchlo mě milé přáníčko psané jejím krásným rukopisem a moc mě potěšil drobný a ručně vyráběný dáreček - akvamarínový prstýnek a duhový náramek. Mniško, děkuji, je to krásný dárek. Slušelo by se napsat Ti děkovný email...

6. Ach, ten volný čas. To vstávání v půl osmé, hodinové snídání nad čajem a knížkou, dlouhá procházka s Bertíkem, nicnedělání, obídek, opět procházka, nicnedělání, sprcha a postel. Baví mě to, i když to vydržím jen krátce. :)
Nádherný prstýnek, ručně vyráběný, od Mnišky. Náramek sem dám někdy příště, úplně jsem ho zapomněla vyfotit a teď jsem nějak líná. :) (To je docela problém, s novým foťákem si nemůžu stěžovat na špatné světlo, protože se dá uměle ztmavovat a zesvětlovat. :D)

7. Pokud jste tu někdy během předchozích dvou dnů byli, pak jste si jistě všimli mé menší slohové práce pod záhlavím. Ano, to jsem si zase něco usmyslela. Ale tentokrát musím s hrdostí potvrdit, že svůj slib vůči sobě řádně plním a už mi zbývá opravit fotky (rámečky) pouze u těch dlouhých článků fotografické tvorby za podzimní měsíce. Nechce se mi do toho, ale udělám to. Vím, že mě máte asi za blázna, který si neustále přidělává práci, ale já bych se sebou nebo alespoň se svým blogem chtěla být jednou spokojená a dotáhnout to, co jsem začala, do konce. :)

Písnička tohoto týdne. Je to trochu těžké, moc jsem toho neposlouchala. Ale zato jsem si párkrát něco zazpívala na karaokeparty, například ujetou zrzavou písničku o lišce... Co mi zbývá, než ji sem dát? :D

Krásný novoroční týden přeje
Kariol
 


Komentáře

1 Magdaléna Magdaléna | Web | 29. prosince 2013 v 18:26 | Reagovat

:) Také se občas zblázním a snažím se dotáhnout blog k dokonalosti. O to víc mě třeba naštvou komentáře "Zajímavý názor" ke článku, který jsem promýšlela třeba celou noc. :)
.
Měla jsi krásný týden, velkou většinou už jsi nám prozradila předtím, ale to vůbec nevadí :) A vlastně jsem docela zvědavá na nové fotky :)
.
P.s. Globální oteplování, které už nebude mě vážně pobavilo :D Smála jsem se nahlas a kočka na mě divně koukala :D

2 Ježurka Ježurka | Web | 30. prosince 2013 v 14:21 | Reagovat

Všechno bylo krásné, to vidím, i z tónu psaní je patrné, jak jsi byla spokojená. To je dobře, jsi chytrá a milá dívka, která si to všechno zaslouží, včetně těch nádherných dárků.
Moje milá Vlastičko, já jsem zapomněla na tvůj svátek, ale nemohu zapomenout na tvoje narozeniny, když je máš tak dobře pamatovatelné, proto Ti přeji raději v předstihu, abych to neprošvihla. Jen tak dál, pokračuj ve všem, co jsi začala, ať se ti stále tak dobře daří a mají tě všichni stále tak rádi. To ti přeji opravdu od srdíčka. Obrázky malovat na PC neumím, tak přijmi toto přání zde. Tvoje obdivovatelka Ježurka :-)

3 Kariol Kariol | E-mail | Web | 30. prosince 2013 v 14:31 | Reagovat

[1]: Asi tak. :-)
Zvědavá být můžeš. ;-) A jsem ráda, že jsem tě pobavila. :-D
[2]: Děkuji moc za nádherné přání... ale narozeniny mám až na konci ledna. :-)

4 Ježurka Ježurka | Web | 31. prosince 2013 v 12:32 | Reagovat

Tak jsem to spletla, budu si muset udělat opravu, ale polepším se. Ale raději dřív než vůbec, ne? :-D

5 Vendy Vendy | Web | 31. prosince 2013 v 14:07 | Reagovat

Z tvých posledních článků to dejchá nádherným optimismem a radostí. Máš skvělé období a přeju ti, aby vydrželo co nejdýl! Dárečky byly opravdu parádní (a určitě sis je zasloužila), je príma, že se takhle potkáváte i celá rodina.
Betlémek tvých prarodičů je moc hezký!

Můžu říct, že ta písnička mě dostala. Napřed jsem myslela, že je to klasická popovka, dobře poslouchatelná, ale jak tam vjeli s tím šíleným refrénem, zjistila jsem, že ringidinguju a papapapuju a joffuju a knoffuju s něma. To je teda pořádný úlet! :D  :D  :D

6 Vendy Vendy | 31. prosince 2013 v 14:09 | Reagovat

P.S. od Mnišky jsem taky dostala dárek, náramek a korálkového andělíčka, moc mě to potěšilo! :-) Tvůj prstýnek je moc hezký, krásné barvy.

7 Šárka Šárka | Web | 31. prosince 2013 v 19:07 | Reagovat

Ty tvé fotky, díky nim to tu vždycky vapadá tak jakoby tajuplně krásně! :) Těším se, že ti teď nový foťák pomůže k dalším fotopostřehům.  
My doma v televizi vždycky akorát Pelíšky, Pupendo, jednou za čas Mrazíka...Jediná pohádka z poslední doby, která podle mě stojí za to, je Tajemství staré bambitky. Zvířátka jsou úžasná :D A co teprve prstýnek! O_O :)

Vždycky, když vidím to video, mám chuť přizvat si autory na kobereček a říct jim, ať jdou sakryš jednou v noci do lesa a chvíli poslouchají. Lišky krásně kňučo/štěkají, ale žádné pěkné zvuky to nejdou. Zato tahle písnička...prostě krásná bláznovina. :-D

8 Kariol Kariol | E-mail | Web | 3. ledna 2014 v 9:10 | Reagovat

[4]: :-D to je pravda.
[5]: Jo, ta písnička je fakt ujetá. :-D
Inu, optimismem vždycky nehýřím, ale nemám nijak kritické období. :-)
[6]: Mniška je děsně šikovná! :-)
[7]: Jo, v to jen doufám. :-) Pupendo jsem zatím neviděla, ale určitě se na něj taky někdy musím podívat. :-)
:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama