Velký vánoční výžblept

26. prosince 2013 v 16:15 | Kariol |  Mládí na křídlech
Vánoční měsíc prosinec se celou svou první polovinou zasvětil do radostí a stresu spojených se Štědrým dnem, a pak čtyřiadvacátý prosinec nadešel, uplynul a s odbíjením půlnoční mši zase odešel. Všichni jakoby si vydechli, uvědomují si všechny zážitky uplynulých dní a užívají si povánočního volna. Mé prožití vánočních svátků není nikterak zajímavé či neobvyklé, ale šťastné určitě. Svůj veliký výžblept plný dárků, radostí a pocitů z nich nenutím nikoho číst, vlastně bych vás před ním měla varovat, ale kdo ví, jestli někdo poslechne. Vánoce mi začaly v podstatě už v pátek dvacátého prosince...

...ve škole, kde jsme poslední školní den tohoto roku nadělovali spolužákům dárečky. Nebyla jsem moc kreativní, nerozdala jsem žádné extra dárečky - každému ve třídě perníček se jménem, pár spolužačkám lak na nehty v jejich oblíbené barvě, kamarádce řasenku a lak na nehty od Miss sporty a dalším dvěma plyšáka koně a malý sešítek s koněm, neboť jsou to velké milovnice těchto zvířat. :)
Co jsem však dostala mne moc potěšilo. B. mi dala knížečku Fantastická zvířata a kde je najít, což je kniha z Harryho Pottera. Už se mi vyjímá v knihovničce vedle mé oblíbené série ze základky.
Od P. jsem dostala skvělý šampon Timotei, díky němuž mám báječně hladké a poddajné vlasy. Vůbec se mi necuchají a na hlavě nemám slepičí hnízdečko, či jak se tomu dá říkat. Jediný problém je, že si je nyní musím mýt denně, abych je neměla mastné. :)
Z. mě potěšila limitovanou edicí Studentské pečetě a mýdlíčky. Ještě to dopoledne jsme čokoládu snědli se spolužáky, byla výborná. Mýdlíčka jsou zatím nevyužitá.
Š., má spolusedící, si ze mě udělala legraci a koupila mi dvě originální záložky do knih. :)
K. mi darovala mandle v čokoládě z jednoho báječného obchůdku, kde jsem i já se sestrou několik dárků koupila. Bohužel jsem je nemohla ani rozbalit, drahá starší sestřička je stihla téhož dne předat dál, tudíž smůla. A od koňofilky K. jsem dostala nádherný barevný šátek. Sice nejsem šátkový typ, ale určitě ho nosit budu. :) S. mi na poslední chvíli vnutila drobného andělíčka, kterého neměla komu dát.
Během minulého týdne mi chodily poštou dárečky od blogerů, které rovněž moc potěšily. Mamka jen koukala, kolik mi toho chodí a nevěřícně zírala na drobnůstky, které mi mí blogoví přátelé poslali.
Annika mi poslala lahodnou zázvorku ve tvaru kytičky, kterou jsem hned slupla a čajové srdíčko, které stále čeká na vypití. Také originální origami hvězdičku (kytičku) a přáníčko. Děkuji. :)
Taure mi, jak už jsem zmiňovala, poslala pohlednici s vánočním přáníčkem a přívěšek roztomilého andělíčka jako výhru za soutěž Zázrak. Jelikož se soutěže účastnili pouze dva lidé, beru andílka jako za vánoční dáreček a Taure tímto moc děkuji. :)
Luné mi na našem posledním vánočním blogerském srazíku ve čtyřech věnovala nádherného červeno-zlatého korálkového andílka, kterého jsem si už vystavila na poličce. Je krásný a kdykoliv projdu, toužím po ovládnutí tak zajímavého umění, jakým je andílek vyroben.
Nádherný háčkovaný šátek s barevným lemováním mi přišel od Vendy. Moc mě potěšil a navíc zahřál můj ochraptělý krk tak dobře, že dnes mluvím úplně přirozeně. Opravdu jsem z něj nadšená. ;)
Fée mi poslala kromě milého dopisu přejícího štěstí a zdraví zrcátko s vánočním motivem. Potěšilo, moc děkuji. ;)
Beverly mne překvapila vánočním přáníčkem. Vůbec jsem nečekala, že bych od ní nějaký vánoční dopis mohla dostat, udělal mi velkou radost!

Po pátku přišel víkend, začátek prázdnin. Jak už víte, zdobily jsme s mamkou a sestrou stromeček a jinak se v podstatě během pohodového víkendu nic nedělo. :)
V pondělí třiadvacátého prosince jsem měla jmeniny, svátek. Jsem zvyklá, že se to u nás moc neslaví a co já dostanu ke svátku většinou sestra najde pod stromkem taky. Od babičky z mamčiny strany jsem dostala bonboniéru a spodní prádlo, od strejdy podobnou bonbošku. Od dědy pět set korun a od taťkových rodičů jakési bonbóny ucházející lískooříškové chutě. Mamka mi však udělala největší radost - koupila mi vytouženou knížku Duše kamenů od mé oblíbené malířky Marie Brožové. Už se na ni těším! :)
Nu, svátek jsem přežila v klidu, venku bylo šokujících jedenáct nad nulou a tak jsme se sestrou šly popřát jedné známé krásné Vánoce a večer jsme se stavovali u prarodičů, mamčiných, kteří oba na Štědrý den pracovali a nemohli by nás tedy vidět. Dala jsem si výborný vaječný likér, smlsala jsem nějaké cukroví a ochutnala výborný čaj, netuším jaký. Pod stromeček jsme jim dali dárečky od nás a babička mamce předala obálku s pěnězi. Je však tak bláznivá, že do obálky nevložila div celou svou výplatu a i když to myslela dobře, mamka jí tři čtvrtiny z těch osmi tisíc vrátila.
Štědrý den přišel po probuzení jako každý jiný den. Díky těm deseti stupňům Celsia a tátově špatné náladě jsem vánoční náladu neměla, ostatně nebylo z čeho nasávat. Přečetla jsem asi sto stránek z Prázdného místa, kapitolu Mé sestřenky Rachel, poklidila jsem pokoj a šla ven s Bertíkem. Odpoledne jsme, jako každý rok, vyrazili se strejdou na hřbitov zapálit prababičce Vlastě svíčky. Překvapilo mě, že ještě po čtvrté hodině bylo vidět a fotky se mi tedy docela povedly.
Zatímco Olda se šel domů převléknout, já, Anča a skoro spící Bětka jsme šly domů pomoct mámě s přípravou večeře. Babička nám dala bramborový salát (dělá ho výborný a mamka coby dobrá kuchařka na ni prostě nestačí), mamka opekla čerstvého kapra a řízky pro mě a Anču, já jsem svátečně prostřela, táta vychladil šampus, Anča pohlídala unavenou Bětku. Do toho běžela v televizi nějaká pohádka, myslím, že Nebojsa. Mamka pak Bětuši dala spát a my se vklidu navečeřeli. Panovala příjemná atmosféra, povídali jsme si o všem možném a byla pohoda.
Stejně jako vždycky jsem se přejedla, protože mi bylo líto nedojíst tak dobrou večeři. (Druhý den jsem si to vynahradila půstem) Poté jsme s Ančou zahrály nějaké koledy, Bětka už byla zase vzhůru, na hudební nástroje a následovalo rozdávání dárků, které už čekaly pod velkým stromečkem. Každoročně se funkce rozdávačů ujímáme já a Anča, od doby, co umíme chodit. (Na jednom videu z roku 2003 rozdáváme dárky a vždycky se jdeme zeptat mamky, pro koho to je. Děsně roztomilé. 8))
Začnu tím, co dostala Bětuška. Od strejdovy přítelkyně růžového plyšového jednorožce, který ji zatím moc nezaujal. Mamka jí dala knížečku Polámal se mraveneček, kterou si s ní moc rádi čteme (už ví, kdo je na obrázcích mraveneček a ukazuje, jak skáče z postýlky) a skládací kostičky, se kterými si taky ráda hraje. Zatím však neskládá menší do větší, ale podle barev - modré k modré, zelené k zelené. Celý večer však strávila obklopená obaly rozbalených dárků a byla spokojená.
Strejda ode mě a Anči dostal čokoládové bonbony z onoho dárkového obchůdku, od rodičů povlečení na postel, ponožky a nějaké sprcháče. Tátovi jsme se ségrou koupily knížku Historie Gulagu, protože má rád takové historické knížky. Mamka mu dala taky nějakou knížku, strejda prestyže a dostal ještě něco, na co si momentálně nevzpomenu. :) Mamce jsme s Ančou věnovaly zelený šátek, laky na nehty, jakési dárkové balení Dove a taťka jí dal knížku a pyžamo, teplé a pěkné. Od strejdy dostala víno a velkou čokoládu. Anča měla pod stromečkem také dost balíčků - knížku o Otu Pavlovi, Sherlocka Holmese v angličtině, dvě trička z Takka, tisíc korun, hru Český film, diář (ode mě) a kartičky na slovíčka, ale jakmile rozbalila telefon Samsung Galaxy Ice 2, už ji nic jiného nezajímalo.
Pozor, přicházím na řadu já :D. To je jisté, že o své egoistické maličkosti napíšu něco víc. :D Pod stromkem jsem našla asi nejvíc dárečků s mým jménem a bylo trochu trapné odnášet plnou náruč balíků na mou hromádku. :D

Jak jsem tušila, mamka mi pod stromeček zabalila Duši stromů od pastelkové víly, kterou společně s Duší kamenů kupovala přes internet. U knížek při vybalování zůstalo a já můžu mamce jen děkovat na knížky Kouzlení, Osud, Iluze (sága Křídla, první díl mi koupit zapomněla, nicméně už ho mám přečtený a tak to nevadí. Napsala A.Pikeová), Ten, kdo stojí v koutě (četla jsem na tuhle útlou zelenou knížečku od S.Chboskyho pochvalné recenze a tak jsem si o ni napsala) a druhý díl Čarozemě s (jak jinak) dlouhým názvem O dívce, která propadla pod Čarozem do víru bujaření.
Mamka mi k Vánocům koupila ještě šampon, krém a deodorant od Dove, navíc v nádherné toaletní taštičce, jenom mé... :) ♥
Anča mi kdysi vypotřebovala jeden výborný prostředek, jakým jsem zlidšťovala své nezkrotné vlasy a tak mi pod stromek zabalila nový, Gliss Kur šampón a regenerační sprej, nebo jak se to jmenuje.
Strejda nevěděl, co nám vejrostkům dát, proto do obálky vložil Palackého a měl klid. Udělal mi však radost, spolu s tisícovkou od babičky a pěti sty od dědy mám pěknou sumu na utrácení. Koupím si nejspíš džíny a boty, už dosluhují. :)
Tuším, že to byl maminkovský Ježíšek, který mi koupil skvělou noční košili a spodní prádlo.
Od stejného dárce, od mamky, jsme já i sestra dostaly šikovné kartičky na slovíčka. Mamka si takovou krabičku s lístečky před několika měsíci koupila a jelikož se jí taková metoda učení osvědčila, pořídila nám to taky. Mám radost, budu si na ně psát němčinu i angličtinu. :)
Jak si čtenář mohl všimnout, zatím jsem nezmínila žádný dárek od taťky. Nechávám si to nejlepší na konec. Jelikož jsem zavrhla myšlenku, že bych mohla dostat svůj vlastní dobrý foťák, přála jsem si místo toho vícero knížek a jiných dárků. Nadšením jsem vyskočila do stropu, když v nemotorně zabaleném dárku od taťky ležel můj vlastní nový Olympus Stylus SP-820UZ, jen můj. Je to v podstatě vylepšený foťák, se kterým jsem fotila doposud, ale důležité je, že je můj. :) K němu jsem dostala i nabíjecí baterky, abych je pořád nebrala tátovi, a jsem nadšená. Ještě ten večer jsem nafotila stovku makro fotek, které díky zoomu mohu radostně pořizovat. Foťák, se kterým jsem fotila (docela dobré, řekla bych) makro, měl 15x zoom, tento má 40x zoom. Dovede si to představit? :) Já vím, že to není nějaký nejlepší foťák na světě, ale pro mne ano a budu jako o život fotit, to je jasné. :)
Téhož večera se mi splnilo ještě jedno velké přání. Vždycky, když čtu Anničin článek o zhlédnutí nějaké hry v Národním divadle, závidím jí její zážitek. Mamka však pro celou rodinu koupila lístky do Národního divadla na hru Naši furianti. Jsem z toho nesmírně nadšená a už se na ten lednový večer těším. Blaženost ze mě sálá! :)
Štědrý večer se pak nesl už jen v příjemném duchu. Bětka si šla lehnout a my koukali na novou pohádku České televize Duch nad zlato. Strejda pak odešel domů a já jsem poprvé v životě, obklopená rodinou, zhlédla Pelíšky. Nasmála jsem se jako nikdy během dne. :) Po dokoukání jsem si s únavou chtěla jít lehnout, ale po zalehnutí mě ospalost přešla a já začala fotit - dárky, makro, blbosti. Zkoumala jsem nové neznámé funkce foťáku a cítila jsem se šťastná.
Ráno se mi nechtělo vstávat, jelikož jsem spala jen pět hodin. Z postele jsem se však vyhrabala, uklidila pokoj a dopoledne jsem se, rovněž poprvé ve svém životě, pobavila u pohádky Císařův pekař a Pekařův císař na seznamu.cz. Den jsem opět strávila v knížkách a venku s Bertíkem, zkoušela jsem foťák. Navečer jsme jeli k taťkovým rodičům.
Večer tam probíhal jako každá jiná návštěva jejich kladenského domu, po příjezdu domů jsem byla unavená. Od tátovy sestry jsem dostala vytoužený kalendář na rok 2014 Andělé od paní Brožové, od dědy s babičkou teplé pyžamo, nějaká malovátka (která jsem věnovala sestře, jelikož se nemaluju a divím se, proč si toho zatím nikdo nevšiml) a zase bonbóny, které jsem si u prarodičů nechala.
Cestou domů jsme se zastavili na kladenském náměstí, stromek sice nemají nádherný, ale všechno je lepší, než ta zářivá věc na Staromáku. Domů jsme přijeli pozdě večer a já unavená padla a spala.
Pokud jste se mým výžbleptem prokousali, pak víte, že během těch tří dnů jsem dělala všechno možné, jen jedno ne - dějepisnou olympiádu. V pondělí jsem si sice pročítala nějaké papíry, ale moc jsem se toho nenaučila. No, nejvyšší čas začít. :D

A teď pár otázek pro vás, unavené čtenáře, kteří mají můj obdiv, že dočetli až sem. Co jste pod stromečkem našli vy? Jak probíhaly vaše vánoční svátky? Měli z vámi darovaných dárků lidé radost? Jak se máte? :)

Tak si užívejte vánoční prázdniny a pracujícím přeji příjemné tři pracovní dny a víkend! ;)
Kariol
 


Komentáře

1 Magdaléna Magdaléna | Web | 26. prosince 2013 v 16:19 | Reagovat

:) Tvůj komentář byl načasován přesně :D Přišla jsem 43 sekund po zveřejnění článku :)

2 Cora Brancy Cora Brancy | Web | 26. prosince 2013 v 16:31 | Reagovat

mm, taky jsem byla podobně kreativní s perníčky se jménem, docela mě bavilo je zdobit :) Ti andílci, přívěšky, jsou kouzelné! mimochodem, taky mám GLISS KUR na moje vlasoví, jsem zvědavá, jaký bude :) a nakonec, gratuluju k foťáku! :)

3 Magdaléna Magdaléna | Web | 26. prosince 2013 v 16:43 | Reagovat

Tak jsem se úspěšně prokousala... :) Raduji se s tebou a tvým foťákem. :) Sama bych potřebovala alespoň nějaký, kvůli blogu, protože fotím pouze na mobil, nejlépe zrcadlovku. Jenže na cesty by mě zase nebavilo vláčet nic těžkého, takže je to takový oříšek. Naštěstí mě focení příliš nebaví... Potřebuju to pouze jako dokumentaci :) Jsem ale ráda, že ty se teď budeš moci vyřádit - ovšem mrzí mě jedna věc - tvoje články se mi zřejmě na našem pomalém notebooku budou načítat věky... (aneb na kvalitu se vyplatí čekat ;))
Také gratuluju ke knížkám :) Já jsem letos dostala jen 4 a ty, které jsem chtěla nejvíc, ne. Naštěstí mám v obálce od tety poukázku do knihkupectví, takže... :D
Dostala jsi moc prima dárky - líbí se mi hlavně nápady tvých kamarádek - knížka záložky, ... :) a pak taky šála od Vendy. :) Skoro je mi líto, že jsem ti také něco neposlala :D (ale tak - máme před sebou ještě celý blogový život)
.
Jinak já jsem si prázdiny užila víc hekticky, než bych chtěla. Kostel, nemocnice, stromeček, přípravy... bylo toho zkrátka hodně. :) Nicméně navzdory věku stále vnímám to kouzlo, takže jsem šťastná :)
Dostala jsem převážně dárky, co jsem si vybrala. :) Takže 4 bombastické svetry, knížku Francouzky netloustnou, dortové formy přesné velikosti, kosmetiku... a zkrátka tak :) Trošku mě mrzí, že jsem pod stromečkem neobjevila žádnou kuchařku ani mističky pro kočku, ale člověk nemůže mít všechno :) Naopak jsem dostala báječný dárek - 4 pytle kuskusu - který mě vážně rozesmál :) Mamka to se mnou umí. :)
Užívej dny, volno, olympiáadu (nejsi v tom sama :)).

4 Ježurka Ježurka | Web | 26. prosince 2013 v 17:15 | Reagovat

To byl ale "NÁŘEZ". Takových dárků, krásné fotky, jste úžasní - celá rodina, včetně tvých blogových přátel. Moc ti to vše přeji. :-)

5 Beatricia Beatricia | Web | 26. prosince 2013 v 17:22 | Reagovat

Přesně za hodinku od vydání článku jsem zde. Je to brilantní práce, jak slovem, tak obrazem. Gratuluji ti k novému fotoaparátu... budeme se tedy těšit na tvé nové úlovky příští rok.
Ať je pro tebe šťastný a úspěšný.♪♪☼☼♪♪

6 Annika Annika | 26. prosince 2013 v 18:21 | Reagovat

muselas' mít opravdu příjemné Vánoce. a tolik krásných dárků, jémine! :-) jsem ráda, že jsi dostala ony dvě knížky od MAB, pamatuji si, jak ti na setkáních vždycky bylo lehce smutno, žes' to jediná z nás nečetla :-) a foťák, ten musel namouduši potěšit!
doufám, že si Furianty užijete! první balkón čtvrtá řada je na operu/balet velice hezké místo, tak věřím, že to bude dobré i na činohru :-)

a teda, ty i sestřička máte u mě respekt, že ty šílené plechové trouby ufouknete! mě by to porazilo :D

a mé Vánoce? no... :-D následující věta vyjadřuje vše: poté, co jsem si prohlédla všechny dárky, pojedla trochu cukroví a zahrála si pár karetních her, jsem ještě do jedenácti dělala seminární práci, na které pracuji již týden :D (ale už je hotová, už dodělávám jen detaily :-) )
a dostala jsem několik knížek, dvoje šaty z mého oblíbeného obchodu a hromadu čaje ♥ a zítra jedu na Moravu k příbuzným, kde mě také nejspíš ještě něco malinko čeká - sázím se, že u jedněch kosmetika a u druhých prádlo jako každý rok :-)

a teda... v Kladně máte skutečně mnohem lepší strom než u nás. no jo, Praha musí být holt nejbombastičtější! :D

7 Kariol Kariol | E-mail | Web | 26. prosince 2013 v 18:59 | Reagovat

[1]: :-D Dobře já.
[2]: Mně všichni říkali, jakou mi to muselo dát práci, ale mě to zabralo chvilku a vlastně jsem si akorát hrála. :D
[3]: Vážně fotíš na mobil? Fotky totiž jsou povedené vždycky, ostré a tak. Zrcadlovka... jasně, kdo by ji nechtěl, ale ono hodně záleží na citu pro focení, foťák je věc druhá. ;-) Fotky se snažím mít ve formátu 550x420 když neořezávám, takže snad to nebude tak hrozné. :D
Bývala bych ti poslala takovou drobnůstku, ale třeba na příští rok vymyslím něco vážně originálního. :D 8-)
Náhodou si dostala pěkné dárky! :-)
[4]: Doufám, že se se svými Vánocemi pochlubíš i ty. :-)
[5]: Ano, to budete. ;-)
[6]: Prosila jsem o ně mamku už dřív, ale to bylo pořád jak jsou drahé. Myslím, že kvalita předčí jakoukoli cenu, i když jsem do nich zatím jen nahlížela. :-)
Vážně je to dobré místo? :-) To jsem moc ráda! :D
Hej, ty už jsi hotová? To mi musíš někdy prozradit, jak to děláš, že všechny své plány dodržíš! Já si olympiádu rozvrhla a stejně jsem ještě nezačala, nevím, kdy to budu dohánět... :-? :-x
Tomu čaji se nedivím, knížky jsou nejlepší dárky a šaty ti určitě budou slušet.

Nejhezčí stromeček však máme v Hrdlívě. ;-) :-D

8 Edona Edona | Web | 26. prosince 2013 v 20:08 | Reagovat

Krásné dárky! :-) Knihu Fantastická zvířata a kde je najít mám právě objednanou a moc se těším. Chci mít HP kompletní i s dodatky. Určitě máš doma Bajky Barday Beedleho? :-) Já je dostala k Vánocům! :-) A super foťák!

9 Vendy Vendy | Web | 26. prosince 2013 v 20:42 | Reagovat

Zlati, o vánocích bych čekala všechno, jen ne, že by ses zabývala dějepisnou olympiádou :-D
Bylo to úžasné počteníčko a myslím, že vánoce se vám povedly. Není to ani množstvím darů, jako spíš tím, jak byly dárky vybírány. Takže vaši mysleli nejen na to, aby vám pořídili dárky, ale i na to, aby vám s těmi dary udělali radost.
Jsem ráda, že se ten můj šátek šiknul, je sice malý, ale šikovný. (A dovede zahřát.). Taky se mi líbil ten duhový šátek, co jsi dostala od K., stejně tak i spousta dalších dárečků. Moc ti gratuluji také k foťáku, protože vím, že ráda fotíš, a tímto ti táta určitě udělal radost největší.
Máš tu krásné fotky, světýlkové, s báječnou atmosférou. Už se také těším na ty nové, s novým Olympusem. :-)

10 Vendy Vendy | 26. prosince 2013 v 20:45 | Reagovat

[3]:Taky mě překvapilo, že fotíš na mobil, máš fantastické fotky! Tipla bych, že fotíš nějakým hodně kvalitním foťákem.
Nebo je to rukama.
V tvým případě, šikovnýma... :-D

11 Fée Fée | Web | 26. prosince 2013 v 22:15 | Reagovat

Páni, je vidět, že ses nenudila a užila si to do syta :) Já jsem letos strávila Štědrý den i Boží hod doslova u televize, nevím čím to je, nikdy jsem tak moc pohádky nesledovala (tedy nikdy jsem neseděla u televize a prostě nepřepínala na další a další), až mě z toho bolela kolena :-D Možná je to školou, kdo ví.

Ty barevné kartičky se mi moc líbí! A je super, že se ti splnilo i přání foťáčku, takové sny, které se přeci jen splní, jsou nejhezčí :) a Ten, kdo stojí v koutě je báječná knížka, stejně jako September, však víš!

Já jsem dostala čtečku (jako náhradu za starou, ztracenou), osm knížek (z toho dvě do školy, jednu od Knižíška a jednu od přítele), svetr, triko, pandí čepici, rukavice s dotykovými konečky prstů, šálu, čelenku (abych i v zimě mohla nosit culíky a nebyla mi zima na ušiska), deštník, dvě dopisní sady, náušnice, něco málo z kosmetiky (hlavně na vlasy, pak BB cream a úžasnou rtěnku) a kabelku do školy, takže naprostá spokojenost :)

12 Annika Annika | 26. prosince 2013 v 22:22 | Reagovat

[7]: doufám, že to je dobré místo. na činohře v hlavní budově Národního jsem ještě nebyla. ale na balet a operu se odtamtud kouká dobře :-)
stihla jsem to krásně za cenu naprosto vystresovaného prvního týdne prázdnin :-? ale kdybych byla dva týdny předtím neprokrastinovala a poctivě makala místo hraní Settlerů, nemusela jsem se teď stresovat.

13 Date tree Date tree | E-mail | Web | 26. prosince 2013 v 23:24 | Reagovat

Tu knížku Harryho Pottera chci taky! :-O miluju HP, zbožňuju a všechno, co se s tím dá dělat.. óóó :-O
Naši furianti je prý parádní hra! :) sama jsem na tom nebyla, ale prý je to skvělé. Já dostala lístky do Klicperáku na Aidu, tak se na to také moc těším :)
Přeji ti bezvadného Silvestra a vykročení pravou nohou do nového roku :)

14 Kariol Kariol | E-mail | Web | 27. prosince 2013 v 10:56 | Reagovat

[8]: Bohužel Barda Beedleho ještě nemám, ani Famfrpál v průběhu věků. Nicméně se na obojí chystám a určitě si to v průběhu roku koupím, taky to chci mít kompletní. :-)
[9]: Jenže já musím! :D :-x Těšit se můžeš, dávám si totiž nové předsevzetí ;-) :-D
[10]: Naprostý souhlas ;-)
[11]: Já jsem u televize moc nebyla, čemuž se vážně divím. Právě i tvoje recenze mi říkala, že knížkou Ten, kdo stojí v koutě nic nezkazím. ;-) A September, tu jsem si oblíbila! :-)
Tys dostala taky fajnové dárky! :-) Jaká je čtečka? :-)
[12]: To já budu stíhat v tom druhém týdnu, ale stresovat se budu taky. Naštěstí je olympiáda až někdy na konci ledna, ale až mi do učení tohohle začne lézt ještě škola a pololetí, ... :-?
[13]: To já taky. ;-) Já jsem o Našich Furiantech slyšela jednou, ve filmu Román pro ženy :-D
Tobě to samé. ;-)

15 Magdaléna Magdaléna | Web | 27. prosince 2013 v 15:41 | Reagovat

[7]: Však já si nestěžuju :) A za zmenšení fotek dost děkuju - málokdo na to myslí, ale pro mě je to dost stěžejní :).
Děkuji za pochvalu fotek :)

[10]: Jé, děkuju, právě že vůbec... :) Mám celkem průměrný dotykový telefon, takže žádná sláva, ale snažím se, co to jde. :) Takovéhle pochvaly mě vždycky moc potěší, protože jsem v tomhle směru strašně nejistá.

16 Šárka Šárka | Web | 27. prosince 2013 v 15:47 | Reagovat

To je stejně krásné, kolik jsi toho dostala od dalších blogerů-třeba ta šála od Vendy, ale všechny ty dárečky jeden jako druhý-je úžasné, že něco takového může fungovat a je to skvělé! :) :D
Mimo jiné se mi moc líbí takové ty fotky v tomto článku (perníčky, bílé hvězdičky, lustr),takové ty v přítmí s krásnou vánoční atmosférou. Musela jsi mít určitě velikou radost z nového foťáku, to je věc na kterou si člověk normálně neušetří co je rok dlouhý.
Asi už ti to někdo říkal, ale jste si s Ančou fakt podobné, nebudete vy sestry? :D :-D Šikovný holky, rodiče z vás musejí mít radost. Bětuška je super jak má ty buclaté tvářičky. Článek je sice dlouhý, ale přečetl se jedním dechem a potěšil. :)

17 Vendy Vendy | Web | 27. prosince 2013 v 23:39 | Reagovat

Taky jsem před časem trochu probrala galerku, i když fotek z netu jsem se tak úplně nevzdala, snažím se dávat převážně fotky moje. Co se týká knížek, není nic lehčího než knihu ofotit nebo oskenovat (i stránky, i obal), u filmů zas můžeš pořídit vlastní záznamy tím, že si film pustíš na počítači a jednoduše oskenuješ... A nikdo tě nemůže osočit, že jsi odněkud stáhla fotku (notabene fotku, kterých jsou stovky dalších).
Takže, tvému rozhodnutí tleskám a schvaluji je (myslím to, co jsi psala v záhlaví, ohledně úprav v blogu.) :-)

18 PaPája PaPája | Web | 1. ledna 2014 v 12:50 | Reagovat

Náhodou, takovýhle fotočlánky jsou jedny z mých nejoblíbenějších, takže prokousání bylo úplně snadné! :) Jsou takový docela osobní a můžeš tak víc poznat toho druhýho :-). To je úplně jako bych při těch událostech byla s váma! :-)

Je strašně milý, že si s blogerkama takhle píšete a myslíte na sebe.

Jinak koukám, že Bětuška hrozně vyrostla! O_O To je jako by to bylo včera, co jsi psala, že tvoje mamka čeká miminko! :-) Jste úžasná rodina, všichni ! :-)

A gratuluju k foťáku! :-) Ať se ti s ním dobře fotí! :-)

19 Kariol Kariol | E-mail | Web | 3. ledna 2014 v 9:15 | Reagovat

[15]: Věř, že nemusíš ;-)
[16]: Jo, foťák, moje nová láska. :-) Inu, po včerejší přednášce o tom, jak jsem hloupá, si nemyslím, že ze mě mají rodiče radost. :-)
[17]: To jsem ráda, že to nikomu moc nevadí. :-)
[18]: Ráda takovéhle články čtu. :-) Děkuji. ;-)

20 Kitty Kitty | E-mail | Web | 7. ledna 2014 v 22:36 | Reagovat

Tip na tebe mi dala Vendy a nelitovala jsem. Takto bohatý vánoce ti moc přeju. A fotky - nádhera. I foťák jako dárek - ale fotky z mobilu jsi taky zvládala dobře. Občas nakouknu, jsi jiná věková skupina, ale dobře píšeš a dobře se to čte. Vzácnost u tak mladé děvčice. Hezký celý rok 2014 a piš, ať je co číst... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama