Kouzelná knihovnička I.

2. ledna 2014 v 21:34 | Kariol |  Kouzelná knihovnička
Na starších blozích jsem se do tohoto projektu pocházejícího z Abyssina Knižního nekonečna několikrát zapojila, například na blogu Sedmikráska. Je to zvláštní dívat se na to takhle zpětně, ale ono se vlastně zase tolik nezměnilo. Snad jen to, že jsem si od té doby knihovničku přestěhovala do jiné části pokoje, přerovnala knížky, doplnila ty police nějakými novými knižními příběhy, nesčetněkrát utřela prach a kdo ví, co se ještě během toho roku a něco stalo. :) Ale berme to tak, že tohle je moje úplně první knihovnička, kouzelná samozřejmě, a proto hrdě nese číslo jedna. A s knížkami vás seznámím, jako kdybych to nikdy předtím neudělala. :) Jo, baví mě to, kdybyste se ptali. ;)


(Banner projektu stažen u Abyss zde.)

Má knihovnička pochází z Ikei, je ze světlého dřeva a ladí mi se stolem, poličkou a křeslem svojí pěknou béžovou barvou. Jelikož mám malý pokoj, je obklopena křeslem (nesedám si na něj, ale házím tam oblečení a Bertík tam čas od času spí) a postelí. Nicméně pořád si hrdě drží svůj flek v mém malém koutku. A abych nezapomněla - nahoře je lampička, můj pokus o vánoční přáníčko do hodin výtvarky a nějaká zásoba čtvrtek. Jo a ještě pytlík s různými blbůstkami, které jsem si tam nastrkala, ať alespoň na fotkách není vidět, jaké jsem čuňátko. :D
Vezmeme to popořadě. V jedné z polic mám knížky pouze od Agathy Christie. Vlastně to jsou máminy knížky a já mám přečtené pouze Nástrahy zubařského křesla a Karty na stole. Nicméně mamce se do knihovny nevešly a já jsem si řekla, že si je jednou musím přečíst. :) Jinak polička obsahuje: Dům na úskalí, Kočka mezi holubi (to jsem mamce dala k narozeninám), Smrt staré posluhovačky, Temný cypřiš, Vražda Rogera Ackroyda, Hra na vraždu, Po pohřbu, Záhada na zámku Styles, Smrt na Nilu, Vraždy podle abecedy, Místo určení neznámé, Smysluplná vražda, Vražda v Orient-Expresu, Vánoce Hercula Poirota, Sloni mají paměť, Vražda v Mezopotámii a jakýsi výběr toho nejlepšího, tuším, že v angličtině.
Tohle je taková různorodá a nepříliš uspořádaná polička. Hoši od Bobří řeky, Přístav volá od Foglara, obojí přečtené; Staré pověsti České, přečtené tak napůl; Babička, kdysi dávno rozečtená; Sen noci svatojánské, zatím nedotčený; doposud nedočtení Jiráskovi Psohlavci; přečtená Kytice od Erbena; Metráček a Ráj je daleko od Stanislava Rudolfa, přečteno; jakási mně neznámá sbírka básní ležící bez povšimnutí; nečtený Robin, oblíbené a několikrát čtené Mikulášovy patálie a Mikulášovy prázdniny; mamčiny vzpomínkové Kluci, holky a Stodůlky; Colette od Arnošta Lustiga, Na západní frontě klid; Jirotkův Saturnin a nedávno recenzované Cesty tažných mraků.
Třídílná série Bratrstvo svatého grálu mi od podzimu 2011 leží nedotčená v knihovničce, stále jsem ji neotevřela. Onen Erich Segal je mi také neznámý, podstrčila mi ho sestra, aby si nekazila svojí knihovnu. Stařec a moře od Hemingwaye je novelka, na kterou se v budoucnu chystám, Eragona jsem si přivezla ze Světa knihy a čeká na přečtení. Letopisy Narnie bych taky měla jednou dočíst, mám přečtené první dva díly. První díl Temných vizí jsem vyhrála v soutěži u Abyss někdy na konci roku 2011. A tam v zadu, to je jakási rozpadlá knížka Malý lord - dal mi ji děda, ale já ji nikdy nečetla. Písmo je tak nečitelné a knížka tak stará, že už je to jen "dekorace".
Nová knížka Ten, kdo stojí v koutě, kterou se teprve chystám číst, dvě čarovné knížky o September a Čarozemi, druhý fialový díl zatím nepřečtený; sága Stmívání včetně Oficiálního průvodce, který je docela zajímavý a dává na celou sérii jiný pohled na věc, především jsou zde vykresleny představy Meyerové a ne filmové zpracování. Dávno čtená knížka Prokletý maturiťák, do které jsem vkládala velké naděje a přitom tak skvělá zase nebyla a Hostitel, na kterého si rovněž brousím zuby. :)
Několikrát čtený Harry Potter, nový přírůstek od kamarádky Fantastická zvířata a kde je najít, příručka k HP, Město snících knih, které se mi docela líbilo a ještě sem patří první díl Harryho Pottera v angličtině, jenže se ho nyní zmocnila mamka. :)
Tohle je taková police moc nepoužívaná. Mamčina sbírka učebnic skoupených z Aukra, sem tam používané slovníky a Slovník synonym. Ještě Hercule Poirot v angličtině a jinak jsou mi knížky neznámé a nikdy jsem se do nich nepodívala. Učebnice, odborné knížky, co já vím...
Nevyužitý sešit s tvrdými deskami, od kamarádky vypůjčení Lovci mamutů, které po prázdninách musím vrátit, tři knížky ze série Čarodějnice školou povinné, které však číst nebudu a které nejspíš někde prodám nebo je někomu věnuji, dvě Agathy Christie, nečtené, vytoužené knížky od pastelkové víly Marie Brožové a rovněž nové přírůstky od A.Pikeové ze série Křídla. Samotný první díl, Křídla, chybí.
Polička s knížkami sice nesouvisející, přesto mající své místo v mé kouzelné knihovničce. Jsou zde pouze dévédéčka, cédéčka a počítačové hry. Mám je kvůli možnosti sledovat v angličtině, ale přiznám se, že se na to v onom jazyce stejně nedívám...
Rozečtené knížky ležící mi u postele. Prázdné místo a Růže a krokvice. Noční stolek nemám, všechno skladuji buď na knihovně nebo na zemi vedle, ale pro pěknou fotku jsem ty nabíječky a jiný bordel raději odstrčila stranou. (Schválně si všimněte, že jsem nepoužila slovo uklidila. :D)
Poslední fotkou je takový zbytek kouzelné knihovničky, označit by se dal štítkem "Vyřazeno". Jsou to staré knížky, dětské knížky, nečtené a nepoužívané knížky, zbytečné knížky nebo mně nepatřící knížky. Vyhodit se nedají a proto je skladuji na skříni, kde se na ně sice práší, ale pořád tu jsou. Stejně jako na skříni skladuji rozbitý lustr, který mi táta už asi rok "opravuje", nějaké harampádí a staré hračky.

Inu a to je z prvního dílu mé kouzelné knihovničky vše. Zase někdy za rok či době blízké uplynutí dvanácti měsíců kalendářního roku se do této nově založené rubriky dostanou další příspěvky. Věřím, že do té doby leccos přečtu a něco málo mi zde přibude.

Krásný večer,
Kariol
 


Komentáře

1 Beatricia Beatricia | Web | 2. ledna 2014 v 22:32 | Reagovat

Máš moc hezkou a uspořádanou knihovničku. Dovol mi, abych ti zde znázornila svou vizi budoucích let.  Všechny čtyři stěny obklopené plnou knihovnou do stropu a maličké schůdky. Je to ale krásná vize.☼☼♪♪☼☼

2 Magdaléna Magdaléna | Web | 3. ledna 2014 v 8:35 | Reagovat

Páni, chtěly bych mít také uklizeno... :D Loni o prázdninách jsem dělala "inventuru" našich 3 knihoven, ale bylo to zbytečné, protože by bylo třeba to co 14 dní aktualizovat. :)
U nás má rodina celou velkou knihovnu, pak je tam moje bývalá knihovna, ve které jsou převážně staré knížky nalezené při stěhování. Pak je tu moje police, která je knihovnou asi jen ze 2/3. Jsou tam knížky, které jsou opravdu moje a které jsem opravdu četla/budu číst. Je mi trochu líto, že tam nemám třeba právě tvého Hostitele, ale zato spoustu románků od mamky. Na druhou stranu je tam Anna ze Zeleného domu, Georgia Nicolsonová... a prostě všechno co miluju. Hodně přečtených knížek mám ale právě v té staré knihovně.... /plně nejvíc vespod pak mám různé atlasy, učebnice, karty a ve skřínce velde pak celou sekci věnovanou angličtině a němčině (která se pořád zvětšuje věcmi, co nejsou mé :D ).
Poslední knihovnu má mamka... Je to vlastně celá její pracovna, takový archiv. Má jednu skříň na němčinu, druhou na španělštinu, třetí na angličtinu, ... prostě trochu blázínek... :) Čím dál tím víc knížek jí ale kradu :D
.
Milý článek, který ti musel dát spoustu práce. Nevím čím to je, ale komentáře u tebe se mi vždycky protáhnou :)

3 Annika Annika | 3. ledna 2014 v 12:36 | Reagovat

to mě mrzí, že tě nepřijal. měl k tomu aspoň nějaký pádný důvod? já u tebe nevidím nic závadného.

a k článku: máš opravdu pohlednou knihovničku. takovou pěkně nízkou, rozpoličkovanou a světlou :-)
mám stejnou Narnii, němčinu pro samouky, anglický slovník (ale můj je tak rozpadlý a slepovaný, že ani nejde poznat, co to je), Duši stromů a kamenů a Kluky, holky a Stodůlky :-D těším se na tvůj příští díl a přeji hodně dalších knížek do nového roku :-)

4 Luné Luné | Web | 3. ledna 2014 v 14:41 | Reagovat

Neuvěřitelně tě obdivuju za to, že čteš či vlastníš i knihy od českých literárních klasiků. Něco takového bych nikdy nedokázala..
Kouzelná knihovnička.. dlouho odkládaný příslib, který se v mé prochladlé říši nejspíš nikdy nerozkvete.
A.. jak se ti líbí Duše Stromů a Duše Kamenů? :)

5 Edona Edona | Web | 3. ledna 2014 v 16:25 | Reagovat

Moc hezké knížečky, vidím že máš krásnou verzi Narnie - ještě jsem ji nečetla a moc bych chtěla a zrovna jsem se dívala na tuto verzi. :-) Vidím že tam máš i Ten, kdo stojí v koutě, jak se ti líbila?

6 Ježurka Ježurka | Web | 3. ledna 2014 v 17:11 | Reagovat

Máš krásnou a obsáhlou knihovnu. Ale co dál s těmi knížkami, ke kterým se člověk už nikdy nevrátí? To je otázka. Některé tvé knížky mám, některé četl už i můj tatínek, některé zase moje děti, je to krásné vidět, že jsi opravdu náruživá čtenářka. Chválím a moc. :-)

7 Šárka Šárka | Web | 3. ledna 2014 v 18:08 | Reagovat

Jezus ale tak je fakticky kouzelná :)
S tvým nepřijetím do AK mi to nejde do hlavy, protože když ne ty, tak proboha KDO?
A sbírka je obdivuhodná, obsáhlá a určitě se ti ještě rozroste Ach, knížky, jak ušlechtilý koníček! :D  :)

8 Fée Fée | Web | 3. ledna 2014 v 19:41 | Reagovat

Taky by mě zajímalo, proč tě nepřijali...

Jinak paráda, pamatuju si tu minulou Kouzelnou knihovničku a myslím, že se ti začíná tvořit pěkná sbírka, připadá mi to dospělejší, nevím, jak to říct :)

Akorát moje já, které musí mít knihy seřazené podle velikosti, trochu pláče nad Charliem před September :-D

9 Kariol Kariol | E-mail | Web | 3. ledna 2014 v 19:50 | Reagovat

[1]: Jo, to by byla paráda! :-)
[2]: U nás by nějaká inventura neměla cenu - máme asi pět knihoven a nekonečno knih. :-D Práci mi to nedalo o nic větší než jiné články, ale za tvůj dlouhý a příjemný komentář jsem ráda! :-)
[3]: Myslím, že mi nějaké přibudou zase o Vánocích. Asi budu kouzelnou knihovničku dělat každý rok, vždycky totiž dostanu knížky převážně na Vánoce. :-)
[4]: Některé z nich mě taky nebaví, ale vždycky se to dá přežít. ;-) Inu, každý jsme na něco jiného. :-)
Přitom tvá knihovnička by byla krásná, zkusit to můžeš :-)
Zatím jsem Duše číst nezačala, nejprve dočtu ty tři knížky, už takhle mezi nimi lítám. :D
[5]: Zatím jsem ji nečetla, ale doufám, že bude pěkná. :-)
[6]: Netuším. Možná je prodám, daruji, co já vím... Zatím si je však chci nechat! :-)
[7]: Souhlas ;-) :-D
[8]: Inu, mám vesměs stejné tituly, pár nových. :-) Omlouvám se, jsem hold takový neuspořádaný jedinec. V příští knihovničce se polepším! :-P :D

Jinak, co se týče toho AK. Napsala jsem Standovi, co bych tedy měla zlepšit a tak a on mi řekl, že ho těší zájem a prý mě vezme, chtěl medailonek. Tak nevím, ještě o tom napíšu do Nemalých radostí. ;-)

10 Annika Annika | 3. ledna 2014 v 21:59 | Reagovat

[9]: tak vida, nakonec v klubu budeš! vyvěste fangle! volejte sláva a tři dny se radujte! pějme píseň dokola, okolo stolalala! 8-) :D

11 Taure Taure | E-mail | Web | 4. ledna 2014 v 16:51 | Reagovat

Nejdříve : moc krásná ikonka! :-)

A k Tvé knihovničce : máš ji moc krásnou! :-)  Nejvíc mě zaujala kniha Město snících knih,četla jsem u Tebe o ní článek a docela mě zaujala i v knihkupectví :-) Třeba jednou bude i v mé knihovničce :-)

Máš knížky hezky seřazené,obdivuju Tě,že chceš číst knížky od A. Christie... já na tenhle styl moc nejsem :-) Ale je dobře,že tolik čteš,budeš mít skvělý přehled :-)

12 Vendy Vendy | Web | 5. ledna 2014 v 14:05 | Reagovat

Tys nebyla přijata do AK? To je teda bordel, protože jestli by někdo do AK měl patřit, byla bys to ty.
Ale podle prapodivných pravidel v dnešní době bys spíš uspěla, kdyby ses fotila zmalovaná a ve spodním prádle, též kdybys pořádala pořádné chlastačky a vypisovala o nich. Jo, taky návody na líčení a jak sbalit kluka, to by zabralo.
Protože AK, zdá se, nabírá jiný směr. ???
Ale přesto, zkus si zažádat znovu, třeba se velký Standa dobře vyspí a usoudí, že by tě teda přijal. Pro AK by jsi byla určitě dobrý přírůsteik. :-)

13 Vendy Vendy | Web | 5. ledna 2014 v 14:13 | Reagovat

Koukám, že Robina a Na západní frontě klid/Cesta zpátky, máme asi ve stejném vydání. Kluci, holky a Stodůlky, to mám asi taky, ale nečetla jsem ji ani jako malá, no tohle...
Babička je klasika, ale k ní asi musí člověk dospět, protože většinou je to rozčilující čtení, už proto, že je povinné. Foglar je Foglar, dobrá volba a Mikulášovy patálie, to je príma počteníčko. :-)
Agáta Christie? Má pěkné čestné místo a určitě si časem přečteš i další.
Líbí se mi, jak máš knihy seřazené podle stylu a série máš pěkně pospolu. Hezky se ti ta knihovnička rozrůstá, a knihy, které jsi zatím nečetla, si určitě časem přečteš.
Jen jsem zvědava na novelku Stařec a moře, prý se to čte nelehce.
Malý lord? Viděla jsem stejnojmenný film a líbil se mi, ale je to takový ze starých časů, nevím, jak je psaná kniha, asi trochu naivně, ale může to být pěkné. Nedávno jsem si přečetla knihu Pollyanna, (i když už jsem jí odrostlá), myslím, že to bude stejná nebo podobná kategorie. :-)

14 Vendy Vendy | Web | 5. ledna 2014 v 14:18 | Reagovat

Vidím z tvého dalšího komentáře, že je tu možnost na změnu a přijetí do AK, tak to zkus, napiš mu ten medailonek o sobě. Možná odmítá všechny žádosti už z principu a teprve ten, kdo napíše znova, ho zaujme, těžko říct, jaký má systém. Je fakt, že nemůže přijmout každého, kdo si zažádá, ale ty už jsi na blogu nějaký ten rok a i když jsi blogy několikrát smazala a změnila, tento už funguje pěkně dlouho a všechny tvoje články i fotky jsou autorské (navíc čtivé a dobře napsané!)
Tak držím palce.

15 Hanyuu Hanyuu | Web | 5. ledna 2014 v 19:27 | Reagovat

Jé, ty filmy... :D :D Chci takyyy :D

16 Kariol Kariol | E-mail | Web | 9. ledna 2014 v 18:40 | Reagovat

[10]: :-D
[11]: Jo, Město snících knih je pěkná knížka, pořád se tam něco děje a je to celé jedna velká fantasticky fantazijní skvělá blbost. :-)
[12]: Však jsem taky udělala, co bylo v mých silách a vše je o sto osmdesát stupňů jinak. :-)
[13]: Díky za komentář. Spousta knížek není mých, vlastně tak 3/4 knihovničky zabírají máminy knihy. :-D
[14]: Díky za podporu, nejspíš tomu i ta pomohla. :-)
[15]: :-D

17 Arvari Arvari | E-mail | Web | 13. ledna 2014 v 20:19 | Reagovat

Taky bych chtěla mít knihovnu s takhle praktickejma malejma poličkama. :-D Na těch svejch policích pořád jen vymejšlím, čím ty knížky zapřít, aby nepadaly... :-D

18 Marie Lillian Brandon Marie Lillian Brandon | Web | 31. ledna 2014 v 15:20 | Reagovat

http://booksareallforme.blog.cz/ Prosím,chďte na můj blog,jsem zoufalá a kámoška chce taky protekci http://fanspageof1d.pise.cz/  Je magor do 1D stejně jako já do knih. Prosím choďte na naše blogy.

19 P. P. | Web | 11. února 2014 v 21:42 | Reagovat

Konečně někdo, kdo má Město snícíh knih!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama