Týden novoroční

5. ledna 2014 v 18:04 | Kariol |  Nemalé radosti 2013/2014
Nemalé radosti 2014. Měla bych rubriku přejmenovat, že? :)
Tenhle týden byl novoroční. Odbila půlnoc z úterka na středu, sama se sebou jsem si popřála hezký rok (rodiče spali a sestra si volala s kamarádkou), dala si pár předsevzetí a šla si ven vyfotit ohňostroj, který stejně nebyl vidět, protože byla mlha. Vím, že možná nezním nadšeně, je to pravda. Radosti byly a sedm jich v pohodě najdu, přesto nejsem s tímhle týdnem až tak úplně spokojená. Ale už je to za mnou a mě naopak čekají i pěkné věci, myslím. :)


1. Jako každým rokem na Nový rok jsem se i letos vydala společně s tátou a dalšími čtyřiceti lidmi z Hrdlíva (účast byla mimořádně velká) na výšlap na Vinařickou horu, spíš horku. Máme ji kousek, pěšky tam a zpátky je to necelých deset kilometrů. Počasí nám přálo - půda byla zamrzlá, takže žádné zabahněné boty a kluzké cestičky, a zároveň se počasí povedlo a nemusela jsem mít ani rukavice. Jen mě mrzí mlha, protože jsme z vrcholu nic neviděli. A jakmile jsme sešli zpátky pod horku, mlha byla tatam. :)

2. Tenhle týden je bohužel poslední prázdninový. Během těch prázdnin jsem toho chtěla udělat tolik a přitom jsem se neprokousala ani celými materiály na dějepisnou olympiádu. Nicméně aby se neřeklo, že jsem nic nedělala, sedla jsem si jednoho dne a naučila se spoustu nových anglických slovíček, abych taky využila vánoční dárek, kartičky na slovíčka. Mám však pocit, že jsem to udělala jen proto, abych se nemusela mučit na tím dějepisem...
3. Jelikož jsem si všimla, že moje přihláška do Autorského klubu byla přeskočena, napsala jsem email s dotazem ohledně zlepšení svého blogu, postupů při vybírání přihlášek a tak. Se Standou, správcem AK, jsem si vyměnila asi pět emailů a i když to z počátku vypadalo ztraceně a já se svým osudem byla jakštakš smířená, napsal mi, že ho těší můj zájem o klub (to jsem se ho ptala, co bych tedy měla změnit pro případné pozdější přijetí do AK, až bych si podala novou přihlášku) a že mám napsat medailonek a přidat i fotku, jestli chci. Takže se z mého sklíčeného nepochopení vyklubal úspěch. Ale vděčím za to Annice, protože jsem si vzpomněla, že i ona napsala Standovi po svém nepřijetí a následně byla přijata. Tak jsem to taky tak trochu zkoušela. :D

4. Určitě jste si všimli mé bláznivé knižní výzvy, která činí padesátku knih na přečtení pro rok 2014. I řekla jsem si, že začnu už od začátku (do nedůležitých věcí se vždycky pouštím nejraději, viz. dějepisná olympiáda, která křičí o pozornost a já si jí nevšímám) a proto v posledních dnech hodně čtu. Třeba i 1/3 knížky za den si přečtu, však také Růži a krokvici pomalu dočítám a Prázdné místo jakbysmet. Doufám, že mi to nadšení vydrží i nadále. :)
5. Ve čtvrtek jsem byla společně s prarodiči v Praze na hřbitovech. Na urnovém hřbitově ve Vršovicích a na starých depresivních hřbitovech na Žižkově. Urnový hřbitov na mě nijak nezapůsobil, kdežto vybouleniny v zemi, zbytky po rakvích, které na sobě neměly vůbec nic jen trávu, to bylo vážně depresivní. Děda s babičkou tady mají pohřbené (ještě v rakvích) nějaké příbuzné, které jsem ani neznala, takže takovou tu nostalgickou atmosféru jsem v ovzduší necítila. Ale něco mi na hřbitově přeci jen udělalo radost. Jednak fakt, že samotné pohřebiště je taková oaza uprostřed přecivilizovaného Žižkova a taky dvě veverky, které jsem viděla a docela dobře se mi podařilo je vyfotit.

6. V předchozích bodech jsem psala, že na dějepisnou olympiádu z vysoka kašlu. Ty body jsem psala v předchozích dnech, abych mi celý článek nezabral takovou dobu. Rozhodla jsem se to napravit a dnes jsem si k tomu hroznému štosu papírů sedla a drtila informace do své hlavy. Uvidíme, co z toho bude.
7. Nemám ráda ohňostroj, bojím se těch ran. Jo, jsem asi divná. Na druhou stranu mám ráda svůj foťák a abych vyzkoušela jeho funkce, prvního ledna jsem vyrazila na novoroční ohňostroj do Slaného. Inteligentně jsem si v počítači zapomněla SD kartu, ze které jsem si stahovala fotky z Vinařické horky do počítače, a tak jsem s omezeným počtem výcvaků mnoho fotek nenafotila. Některé jsou však povedené. :)

U Luné jsem narazila na kouzelné melodie od Yirumy. Jsou tak příjemné, že jsem se do nich hned zamilovala a poslouchám je teď docela často. :) Přikládám tu, které jste si mohli všimnout v menu, protože se mi líbí zatím asi nejvíc. :)

Krásný týden, bohužel už poslední prázdninový pro školáky,
Kariol
 


Anketa

Jaké je tvé oblíbené roční období?

Jaro
Léto
Podzim
Zima

Komentáře

1 Petrav - ja-psovod.blog.cz Petrav - ja-psovod.blog.cz | E-mail | Web | 5. ledna 2014 v 18:49 | Reagovat

Jo, jo - rok 2013 už je za námi! Celkem bych uvítala schopnost podívat se do budoucnosti, abych zjistila, co tenhle rok přijde :D :D.
Rodiče spali? Tak to jsou teda polena :D :D. U nás byla celá rodina na nohou až do dvou - asi až na mé dva psy, ikdyž ten třetí tedy nespal, ale vyl na ohňostroj :D :-D.
My zase chodíma na výšlap na Třemšín - ale každý má své :-).
Já si budu moct podat přihlášku do AK až později, ale co jsem slyšela, děsně mně to zajímá - sice to někteří hodně kritizují, ale já už se těším, až vyzouším něco nového :D :-D.
Já jsem měla dějepis celkem ráda, zato fyziku jsem nesnášela :D :D.
Ty se bojíš ohňostrojů? To by jsi si báječně rozumněla s mým psíkem Kubou - ten je také nemůže vystát :D :D :D.

2 Magdaléna Magdaléna | Web | 5. ledna 2014 v 20:13 | Reagovat

Opět moc pěkný týden (tyto články čtu tuze ráda).
Já Silvestr v tvém věku také moc ráda neměla... Mamka mi zakazovala přespávat u kamarádek a já se cítila strašně osamělá, takže v tomhle ti naprosto rozumím.
Stejně tak se také vidím v tom, že nedůležité věci dělám jako první - dnes jsem si uklidila, sepsala všechny blbosti, udělala si v excelu tabulku, ale vůbec se nekoukla na chemii, ze která jsem hned zítra zkoušená. Ach jo :D To jsem celá já. Napadá mě, že bych si mohla dát předsevzetí...
Jinak mám radost z tvého pokroku v dějepisné olympiádě... Jsem zvědavá jak dopadneš. S takovou přípravou se rozhodně umístíš! To mi připomíná, že bych se měla po prázdninách stavit za jednou profesorkou ohledně mé olympiády... :D Další ach jo.
A v neposlední řadě gratuluju k radosti z AK. Já si tam kdysi taky poslala přihlášku, ale pak to nějak neřešila. Určo jsem taky přeskočená. :) Spíš než to mě ale mrzí pohled velké části blogerů na celý AK... Myslím, že tam budeš klenot :)

3 Magdaléna Magdaléna | Web | 5. ledna 2014 v 20:14 | Reagovat

[1]: Ty jsi od Třemšína? Tak to bychom se mohly skoro i znát :D

4 eri-cka eri-cka | Web | 6. ledna 2014 v 13:09 | Reagovat

Článek ti vyšel skvěle, na veverky mám taky štěstí, jen foťák zapomínám někdy brát sebou, popravdě se radši kochám, než fotím :-D

5 Kariol Kariol | E-mail | Web | 6. ledna 2014 v 16:39 | Reagovat

[1]: Se psy obecně si dost rozumím. :-D ;-)  Fyzika, matika, biologie a chemie mi školní dny maximálně znepříjemňují. :D :-?
[2]: Ehm, pokrok. Z deseti kapitol, na které jsem si materiály pro přehlednější učení rozložila umím dvě. Okresní kolo je na konci ledna. Plus mínus je možné, že kdybych se teď každý den učila, dala bych to. To by ale nesmělo být pololetí, že :-D
Klenot, to jo. Trn mezi růžemi. ;-)
[3]: :-D
[4]: To já taky, ale zároveň ráda zkoumám nové funkce mého foťáku. :-)

6 Šárka Šárka | Web | 6. ledna 2014 v 20:04 | Reagovat

Ha! O Silvestru se prostě má jít na nějaký výšlap :) Máš štěstí, že jste dobře dopadli, to my byli hledat v polním mokřadu ptáka slučku, ale i přesto, že jsme měli gumáky, nechodilo se lehko. Rázem se nám na nohou vytvořila blátová podřážka vážící asi 5kg navíc :-D
Teda, to je docela překvapení, že Standa je takový komunikativní a nekašle na tebe! Držím palce, aby se povedlo, protože ty na to máš všemi deseti :)
Veverka je nádherná :)

7 Magdaléna Magdaléna | Web | 7. ledna 2014 v 20:40 | Reagovat

[5]: Jenže ty tam budeš na okrese z gymplu... Nevím, kolik jich na Kladně je, ale určitě alespoň v tomhle budeš mít výhodu... (je pravda, že mi na základce dělalo nesmírnou radost pokořit gymplačky ;) )

8 Kariol Kariol | E-mail | Web | 9. ledna 2014 v 18:34 | Reagovat

[6]: Jo, takové zajímavé lemování bot mívám, když se rozhodnu jít polem do lesa. :-D
[7]: To je pravda. To jsi mi neměla říkat, budu si teď připadat chytřejší a vykašlu se na učení :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama