Týden vyčerpávající

26. ledna 2014 v 14:21 | Kariol |  Nemalé radosti 2013/2014
A to doslova. Jsem úplně vyčerpaná, psychicky i fyzicky. Nevím proč, prostě proto.
Byl to pěkný týden plný radostí, nedělá mi problém jich najít rovných sedm, ale i tak jsem ráda, že už skončil. A doufám, že příští týden naberu dostatek sil.


1. Vím, že je to taková opakovaná radost, ale pořád je to něco radostného a proč se o tom tedy nezmínit. Hodně čtu. A čtu pěkné knížky. A mám chuť číst. A to mě moc těší. :)

2. Jak už jsem se chlubila včera, byla jsem se poprvé ve svém životě podívat v Národním divadle na krásném představení Naši furianti, klasická činohra. Recenzi, kterou jsem včera spáchala, považuji za dostačující k druhé radosti týdne. :)
Ach, už zase ten venkovní kocour. :D

3. Nedávno jsem zmiňovala, že bych potřebovala novou knihovnu, protože na knížky už v té staré nemám mnoho místa. Když jeli táta s mámou na darování krve, stavili se v IKEI a koupili mi tu samou, co už mám. Nevím sice, kam ji v tom mém pidi pokoji dám, ale uritě pro ni vyhradím místo. :)

4. Příští týden budu mít narozeniny a jelikož je tou dobou babička v práci, vzala mě na nákupy už tuhle středu. Koupila mi skvělou béžovou kabelku, dostatečně velkou, za kterou jsem moc ráda. Ne, že bych byla nějaká dáma, co běžně nosí podpatky a kabelky (když jsme v botech na podpatku šla do Národního, málem jsem si tam na těch schodech zlomila nohu :D), ale chtěla jsem mít nějakou svoji. Je to mnohdy lepší než batoh. :)
5. Radost mi však babička udělala hned dvojitou. Když mě odvážela domů, předala mi ještě malou orchidejku se slovy, že si mám zpestřit pokoj. S fialovým zázrakem, který mi zdobí poličku nad stolem, to nebude problém. :) Navíc je to moje první kytička, tak doufám, že přežije mé zahradnické schopnosti. :D

6. Náš tělocvikář byl tento týden na lyžáku společně s prváky a kvintány. Místo dvouhodinovky v tělocvičně jsme měli mít češtinu, ale češtinářka si sehnala klíče od tělocvičny, míč a hrála se vybíjená. Ach, jak já mám tu hru ráda. Sice mi to moc nešlo, protože jsem už více jak dva roky vybíjenou nehrála, ale to nevadilo a já si to užila. A bylo to i příjemné vynechání té zpropadené hrazdy, kruhů a jiné gymnastiky! -_- :D
Procházka v zasněženém lese...

7. Možná vám budu připadat divná, podlézavá a tak, ale já si prostě s některými z učitelů rozumím. S mou dějepisářkou jezdím autobusem a občas je vedle ní volné místo, tak si sednu. (Přece nebudu stát, že jo.) Zrovna tento týden se mi to podařilo a celou cestu jsme si povídaly. O naší třídě, o dějepisné olympiádě, o zájmech, o jejích problémech s připojením telefonu, o různých povahách, o knížkách a tak různě. Bylo to krásné ráno a hned mi zlepšilo den. :) A ještě víc ho zlepšila jednička z matematiky, nové pololetí začínám dobře. :)

Na hudbu jsem tenhle týden neměla moc čas. Ale vzpomněla jsem si na písničku, kterou jsme zpívali na Bridgebuilders a musela jsem si ji znovu pustit. :)

Krásný následující týden,
Kariol
PS: Zítra bych potřebovala držet palce, mám tu dějepisnou olympiádu. Takže si, prosím, tak kolem půl desáté vzpomeňte! :D
 


Komentáře

1 Magdaléna Magdaléna | Web | 26. ledna 2014 v 15:04 | Reagovat

:) Krásné malé radosti :)
.
S "podlézáním" naprosto rozumím. S milovaným učitelem jsem chodila na špáninu, pila s nim sangrii, psala mu maily, volala mu :D Prostě super :D Ne, fakt nejsem stíhačka.
Gratuluji ke krásným dárkům a četbě (jako bychom si o ní dnes nepovídaly :) )
.
Palce budu držet :) Mám fyzikální přednášku, takže no problem

2 Vanimaré Vanimaré | Web | 26. ledna 2014 v 15:46 | Reagovat

Pěkný článek, já jsem takhle jednou jela s jednou učitelkou ze základky. S češtinářkou. Celou cestu do mě hustila, v jakých případech se píše ve větě čárka. Doteď si nic z toho, co mi říkala nepamatuji. Bylo to v prváku na střední, takže to je nějakých sedm let. :)

3 Beatricia Beatricia | Web | 26. ledna 2014 v 21:03 | Reagovat

Hezký týden a moc hezky popsány všechny události.
Určitě ti budu držet palce při olympiádě a přesně už vím, jak to dopadne. Dala jsem chladit šampíčko. :-)

4 Vendy Vendy | Web | 26. ledna 2014 v 22:28 | Reagovat

Pěkný týden! Knihovničku určitě někam dáš, přinejhorším provedeš mírné přesuny. Kytička je moc pěkná, určitě ti zkrásní pokojík. Zážitek z divadla je vždycky působivý, už atmosféra dělá svoje, je to zkrátka něco jiného, než kino nebo televize.
A že si máš o čem povídat s učiteli, neznamená nic jiného, než že si máš o čem povídat, a tvoje zájmy jsou dál než zájmy tvých spolužáků. 8-)

5 Šárka Šárka | Web | 27. ledna 2014 v 14:45 | Reagovat

Kytička vypadá báječně, myslím že tenhle druh je i docela odolný :D Mít v pokoji něco zeleného, popř. barevného není od věci...Kabelky jsou skvělé hlavně díky své příručnosti-nemusíš si bágl věčně sundávat ze zad. A že si rozumíš s dějepisářkou je jenom dobře :)
Pak napiš jak dopadla omylpiáda

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama