Týden příjemný

13. dubna 2014 v 14:27 | Kariol |  Nemalé radosti 2013/2014
Nějak se mi hromadí týdny začínající písmenem P. Přitom to jsou téměř pokaždé pozitivní přídavná jména, což je taky fajn. :) Ale abych si z těch svých zbytečných keců neuplácala hrad, jdeme rovnou na radůstky! :)


1. Na malý moment jsem se cítila jako nejšťastnější člověk na světě, když jsem na stole uviděla čtečku Amazon Kindle 5. Mám možnost spolupracovat s nakladatelstvím Host, jenže to zasílá e-knihy. Byla by škoda téhle spolupráce nevyužít, protože Host vydává skvělé knihy, které by si mimo jiné ráda přečetla i máma. (O argument víc. :D) Tudíž jsem přesvědčila rodiče, slíbila, že nebudu moc číst a budu se věnovat i jiným věcem a čtečka je na světě. Ještě musím tedy počkat na nějakou knížku do ní, ale už se těším, až ji vyzkouším.
Jaké máte zkušenosti se čtečkami?

2. Do celostátního kola dějepisné olympiády jsem nepostoupila. Ten, který měl o dva body víc než já, se tam ještě procpal. Ale překvapivě nejsem tak zklamaná, jak bych asi měla být. Celostátní kolo, to už by byla vážně zodpovědnost, žádná legrace, flákání a učení na poslední chvíli.
V úterý, kdy jsem měla koncert, mi byl ředitel pogratulovat o hodinu dějepisu. Nebyla jsem tam, ale podle slov spolužáků mě až přehnaně vychvaloval. Po mamce mi poslala dějepisářka (toho dne byly třídní schůzky) poukázku 200 korun do Kanzelsbergru, což je jediné knihkupectví ve Slaném, a diplom. Za těch dvě stě korun jsem si pořídila Šikovný slovník němčiny od Lingea, protože jsem nějaký potřebovala. To je tak, když nemáte slovník v mobilu a v hodinách nechcete při náhlém výpadku paměti tápat. :) Chtěla jsem si napřed koupit Pýchu a předsudek v angličtině, ale mám doma už dvě anglické knížky a je zbytečné kupovat další, když ani ty dvě nemám přečtené.

3. Jak už jsem zmínila, v úterý jsme měly s Ančou koncert, vlastně dvojkoncert. Poprvé jsem hrála sama! Byl to zvláštní pocit, když mě doprovázel jen klavír a já se plně soustředila na to, abych správně zahrála D2 a ty tři oktávy, co v Menuettu mám. Poprvé jsem hrála bezchybně, podruhé jsem trochu ujela, ale alespoň jsem nepřestala hrát, jak mám při podobných situacích ve zvyku. Krom toho jsme s Ančou hrály Love me tender, které se nám nadvakrát povedlo. Byl to fajn den. :)

4. Když jsem se dozvěděla, že nepostupuji do celostátního kola olympiády, uvědomila jsem si, že to znamená možnost číst dle libosti. Zároveň jsem si dala předsevzetí, že nebudu vlivem čtení zanedbávat školu. Tak jako tak, tenhle týden jsem opět hodně četla. Navíc jsem si řekla, že každý měsíc přečtu minimálně jednu knížku z mojí knihovny, protože se fakt musím někam pohnout. Na stvrzení tohoto jsem sáhla po mé milované Daphne du Maurier, tentokrát jsem zvolila Hladový vrch. Nečte se to moc rychle, ale to víceméně svědčí o tom, že si slova potřebuju řádně vychutnávat a že mi tempo vyhovuje. Do toho mi přišla nádherná poetická kniha Andělské rozmluvy od nakladatelství Metafora a opět jsem si včas napsala o recenzní výtisk na facebooku nakladatelství Moba. Takže se tetelím blahem a čtu s vášnivou radostí. :)

5. Zatímco mamka je vystudovaná angličtinářka a učí angličtinu, táta je věčným studentem němčiny. Německy se tak nějak domluví, ale stále chodí na konverzační hodiny a snaží se vylepšit si své znalosti. Bylo fajn, když mi nabídl, že se se mnou bude učit němčinu. No, učit, potřebovala jsem vyzkoušet z množných čísel podstatných jmen, což je látka, kterou jsme právě začali probírat ve škole. Dost jsem u slovíček pletla členy (běžně motám das a der) a s tátou jsme se tomu nasmáli. Rozhovor typu:
"Z toho si nic nedělej, že se ti to plete, to je úplně normální."
"Tati, to, že si to pleteš ty, neznamená, že je to normální."
Doufám, že podobnou hodinku učení si někdy zopakujeme. :)

6. Konečně jsem se pohnula s angličtinou. Pořád říkám, že se budu učit, že budu koukat na filmy v originále, že tohle a tamto a pak stejně nic. Takže jsem si včera večer pustila Harryho Pottera, posledního, mého nejoblíbenějšího, a dívala se. Vypsala jsem si asi padesátku neznámých slovíček, ale kromě toho jsem perfektně rozuměla, což mě vzhledem k mým (ne)schopnostem těší. :)

7. Včera se mimo jiné konal den amatérských divadelníků. Na jednom představení jsem se byla podívat, bylo to zajímavé. Škoda, že už si nevybavuju název. Jen jeden citát mi utkvěl v paměti: "Láska je jako fénix - nikdy ho nikdo neviděl, ale všichni tvrdí, že existuje." :)

Ani nevím, jak k tomu došlo, ale najednou mi na youtube začala hrát Aneta Langerová. Vlastně nevím, proč by to mělo být zvláštní, má pěkný písničky. :)

Krásný den,
Kariol
 


Komentáře

1 Magdaléna Magdaléna | Web | 13. dubna 2014 v 16:06 | Reagovat

"slíbila, že nebudu moc číst" tak tohle vidím snad poprvé v životě :D kdybych tohle ukázala ve třídě, nikdo by nechápal :)
.
Ohledně výběru knížek jsi až překvapivě racionální... já stále kupuju Aj knihy, přestože je čtu jen velmi zřídka. A taky vybírám v náhlých záchvatech :D (poukázky jako výhra se mi vždycky líbily :))
.
Jinak máš super taťku. Já, ač mám mamku učitelku, jsem se vždycky učila sama a asi mi to tak i vyhovuje :)
.
Až si budeš chtít pustit Anetu, stáhni si její Akustické turné Pár míst...

2 Tenisák Tenisák | E-mail | Web | 13. dubna 2014 v 16:42 | Reagovat

Tedy nabitý týden jsi měla. A předsevzetí? Kolik já jich mám a kolik jsem jich porušil??

3 Fée Fée | Web | 13. dubna 2014 v 17:06 | Reagovat

Já bych si měla dát jako předsevzetí konečně ti odepsat na dopis :D Píšu si to do diáře už bůhví kolik týdnu, tak snad tenhle týden se dokopu :)

Ale též jsem se pozastavila nad slibem, že nebudeš moc číst :D

4 Kariol Kariol | E-mail | Web | 13. dubna 2014 v 17:21 | Reagovat

[1]:[3]: Moji rodiče si myslí, že moc čtu a nevěnuju se škole a tak. :D Já bych s chutí četla ještě víc, ale to už by ze mě byl úplný magor. :-D
[1]: Díky za tip. :-)
[3]: Já už si ani nepamatuju, co jsem ti psala. :D

5 Fée Fée | Web | 13. dubna 2014 v 19:15 | Reagovat

[4]: O to větší překvápko bude odpověď! :D

6 Beatricia Beatricia | Web | 13. dubna 2014 v 20:36 | Reagovat

To byl plodný, úspěšný týden. Nová čtečka, vlastní koncert, spolupráce s nakladatelstvími. Neleze, jinak, než ti pogratulovat a to činím z celého srdce.
Chci ti také poděkovat za moc hezké komentáře.♥♥♥♥♥

7 Beatricia Beatricia | Web | 13. dubna 2014 v 20:38 | Reagovat

[6]: Sorry . NELZE JINAK [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]

8 i r i s i r i s | Web | 14. dubna 2014 v 9:11 | Reagovat

Taky jsem si říkala, že bych si měla přát s narozkám nebo svátku elektronickou čtečku, ale nakonec jsem se na to vykašlala, protože zas tolik nečtu (i když se snažím) a můj seznam knih, které mi leží v knihovně a rády bych si je přečetla, se čím dál tím víc zaplňuje. Ale moje dvě kamarádky mají čtečku a říkají, že je to super.
Celostátní kola olympiád jsou pěkný záhul. Já se letos dostala do dvou a netuším, co mne čeká. (Ale aspoň mám nějaké poukázky do knihkupectví.) Každopádně, s tou dějepisnou olympiádou ti ještě jednou gratuluju. Já se nebyla schopna dostat ani do toho kraje. :-/
Co se týká filmů v angličtině, mně nejvíc pomáhá se na ně koukat s titulky - buď českými, nebo anglickými, přece jen je ze začátku lepší, když tam máš dole napsané, co říkají.
Přeju hezké další týdny. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama