Týden rychle uplynulý

27. dubna 2014 v 18:55 | Kariol |  Nemalé radosti 2013/2014
Než jsem se nadála, uplynul týden. Byl radostný a dokonce bych potřebovala snad deset bodů. Ale to nevadí, že o některých radostech nenapíšu. :)1. Jistě jste všichni, kdo se zajímáte o knížky, zaznamenali, že ve středu rozdávala knihkupectví patnácti procentní slevy na veškerý svůj sortiment. To by bylo, abych toho nevyužila. Naposledy jsem si knížku koupila... fíha, v září. Myslím tím za vlastní peníze, protože pod stromeček mi kupovala mamka. Takže jsem popadla své úspory a po škole se jako malá rozběhla do Kanzelsbergeru na hlavní třídu ve Slaném. Strávila jsem tam dobrou hodinku a vybírala knihy. Nakonec jsem si odnesla Rudou jako rubín od Kerstin Gierové a Spánek od Haruki Murakamiho. Mamce jsem koupila Mistra a Markétku od Michaila Bulgakova. Zatím jsem nic z toho nezačala číst a kdo ví, kdy začnu, ale je fajn mít knížky v knihovničce. Zvlášť když tak nějak tuším, že se mi budou líbit.
A co vy, odnesli jste si něco z knihkupectví? :)

2. Nepotřebuju být neustále vychvalována a opěvována, to jsem potom spíš nesvá než rozradostněná, ale není k zahození, když mi někdo gratuluje. Má češtinářka roznesla po škole, že jsem vyhrála v oné soutěži Rosteme s knihou - btw, nevyhrála jsem, jen jsem byla vybrána. Je to úspěch, ale výhra bych tomu vážně neříkala.
Nu, každopádně, pogratulovala mi naše třídní, matikářka a občankář. Jo a ředitel, byla jsem za ním s češtinářkou, abychom vyjednaly, aby mohla jet se mnou na Svět knihy, kde se to v pátek bude předávat. Když pak navrhla, že z toho v pátek udělá školní akci pro kvartu, byla jsem trochu naštvaná, protože páteční program mě od jedenácti do pěti hodin zcela zaměstná a vážně jsem ze "svého dne" nechtěla mít nějaký školní výlet s lidmi, kterým slovo knížka nic neříká. Má češtinářka mě však ujistila, že budu mít naprostou svobodu a budu si tam moc zůstat, jak dlouho budu chtít. Takže mám nakonec přeci jen radost. :)

3. Zase mě chytil nějaký amok a já to tady musela celé předělat, od rubrik až po barvu zápatí. Doufám, že mi to alespoň chvíli vydrží. :)
Součástí mého "plánu" byla i nějaká nová podoba mé maličkosti v menu. Pokoušela jsem si sama něco upatlat, ale výsledek by byl horší než skutečnost a to vážně nepotřebuju. :D Takže jsem poprosila na facebooku, neboť vím, že se mezi mými přáteli skrývají zdatní kreslíři - ozvala se mi spolužačka, která mi následně vytvořila právě ten obrázek z menu -> Tímto ti děkuji, protože to určitě čteš. ;D A děkuji také Vendy, která mi vytvořila v různých prográmcích spoustu upravených fotek vycházejících z mé profilovky. Určitě je někdy použiju, takže moc děkuju! :)

4. Á, zase knižní radost. Jsem vážně případ na blázinec. Mám však radost hned ze tří knížek, které jsem tento týden četla. Dočetla jsem Hladový vrch a jsem moc ráda, líbil se mi, ostatně můžete si přečíst recenzi. Dočetla jsem Jsme přece sestry, recenzi chystám na pondělí, a rovněž jsem z knížky nadšená a o větší byl můj zážitek, že jsem četla e-knihu. Ono to vlastně není tak hrozné a i když mám střídavě nutkání vlastnit všechny knihy a střídavě nutkání mít nabytou čtečtu knížkami, jsem ráda. :) Nu a pak třetí knížka, Faust. Ze začátku jsem se bála, že mamčina slova: "Je to docela těžká knížka" budou pravdivá a já nezvládnu knížku přečíst a pochopit, ale hrdě můžu oznámit, že tomu tak opravdu není. Verše se mi čtou lehce a plynule a se svým zapálením mám šanci knížku brzy dočíst. Klasiku bych měla číst častěji. :)

5. Čtvrtek byl kromě šátkového dne, kdy skauti nosí své šátky, a dne sv. Jiří i dnem otevřených památek. Alespoň ve Slaném to tak bylo. Šla jsem s prváky a s dějepisářkou na procházku po slánském historickém trojúhelníku - kostel sv.Gotharda, kostel Nejsvětější trojice a Slánské muzeum+kaple. Novinkou pro mě byl kostel Nejsvětější trojice, kde jsem nikdy předtím nebyla. Žijí tam bosí karmelitáni, což jsem taky nevěděla. Byla to příjemná procházka, nádherné počasí a milá společnost. :)

6. Včera jsme s mamkou pod vlivem dvaceti stupňového odpoledne vyjely na kole. Nejely jsme smrtelné kopce přes Pchery a Knovíz, ale i tak mi mamka dala zabrat - vzaly jsme to přes Přelíc, Ledce a Smečno, což činilo zhruba 13,5 kilometrů vesměs do kopce. :D Budu upřímná a přiznám se, že v půli jednoho z největších kopců jsem se na mamku naštvala, že zase vybrala nějakou pitomou trasu, ale úspěšně jsme dojely a mamka se za můj hysterický výstup ani nezlobila. :D

7. Dozajista si každý bloger všiml, že mám článek na titulce. Když jsem si v pátek letmo procházela titulku blogu, viděla jsem novou soutěž, něco o vaření, nějaké anime a něco s knížkami. Nic zajímavého. Jenže večer jsem se podívala pořádně a všimla jsem si svého jména v souvislosti s těmi knížkami. Cože?! byla má první reakce. Pak jsem se radovala. Pak jsem se styděla, že mým prvním článkem na titulce je tak zmatená a opravdu odpadková úvaha. A pak jsem si řekla, že je to vlastně jedno. A pak jsem měla jen radost, která doposud převládá! :)

Opět jsme měli Bridgebuilders sraz, což mi dělá radost. Do nemalých radostí se to však nevešlo a tak jsem se alespoň hudebním prostřednictvím chtěla vypsat. :) Součástí našich setkání je zpívání písniček, mimochodem, vážně pěkných, a tak není na škodu vám některé z nich představit. Asi to budu dělat po dvou. :)
 


Anketa

Ty a knihy?

Čtu a rád/a 85.8% (91)
čtu, ale z donucení 6.6% (7)
nečtu 7.5% (8)

Komentáře

1 Magdaléna Magdaléna | Web | 27. dubna 2014 v 20:46 | Reagovat

:) Miluju tvoje radosti...
.
O dnu bez DPH jsem věděla díky tobě a novinám, nicméně na knížku, která by se mi hodila jsem přišla až den poté. Jako naschvál.
.
Nezlob se, ale být mezi prvními deseti, dostat  volných lístků a jet do Prahy to podle mě JE výhra :) Počkej až ti poví, kolik lidí se účastnilo :)
.
Co se týče předělané verze, musím říct, že u mě vedla zelená... Byla to prostě barva mikiny, trávy, ... a tak. Ale je to než můj názor, vůbec ho neber v potaz :)
.
Když tu tak píšeš o e-knihách, napadá mě, že o nich byl docela zajímavý článek v aktuálním Respektu (zítra už aktuální ale nebude)... Pokud odebíráte stačí přečíst, pokud ne, můžu v případě zájmu oskenovat :)
.
A ke titulní straně gratuluji! Nechalo to na sebe čekat dlouhou, ale doufám, že se tam budeš objevovat stále častěji (přestože knižní recenze tam zjevně moc populární nejsou...)

2 Kariol Kariol | E-mail | Web | 27. dubna 2014 v 21:09 | Reagovat

[1]: Já neříkám, že samotné vybrání není úspěch, účastníků bylo přes 1400, ale všichni mi hned blahopřejí k výhře něčeho, co jsem nevyhrála. :-) I tak jsem ale moc ráda. :-)
Mám taky ráda zelenou, ale poslední dobou mi vyhovují spíš klidnější barvy, modrá, zelená... nevím proč. :-) Uvidíme, s čím se má příští nálada vytasí. ;-) :D
Respekt odebíráme, tak se zítra podívám. ;-) Díky za tip! :-)
Mám v plánu psát víc článků na mimoknižní témata, ale ty mé plány jsou vážně většinou na dvě věci. :-) :-D :-x

3 Annika Annika | Web | 27. dubna 2014 v 22:00 | Reagovat

Vidím dobře? Murakami! Yay! :-) Spánek jsem ještě nečetla. Pokud tě tento autor zaujme, budu hopsat radostí. Pokud ne, nebudeš v mém okolí první, takže černé vlajky vyvěšovat nebudu :-D Japonci jsou holt specifičtí.
Já jsem sice v onen slavný knižní den prolezla Luxor na Václaváku od vrchu až po sklep, ale nakonec jsem si nic nekoupila - zato jsem ale inspirovaná navštívila mou Svatyni Nejsvětější... prostě knihovnu :D
Tím pádem, jak jsi někdy dávněji navrhovala, že bychom mohli mít nějaký blogový sraz na Světě knihy asi padá, což? Ale to nevadí, však ještě bude příležitostí! :-) Každopádně si to tam užij. Letos se tam nejspíš také mrknu - poprvé v životě - tak jsem na to zvědavá.
Ten nový vzhled je hrozně fajn, moc se mi líbí onen lapač a barevné rozložení. A koukám, už je tu i jiný font. Tenhle "psací stroj" je mnohem lepší než to písmo, co tady bylo dočasně předtím.
Aha, on byl ve čtvrtek šátkový den. A já si říkala, proč ta holka v menze u vedlejšího stolu má skautský kroj - jestli jede hned po jídle někam na výpravu či co... :D
A gratuluji k titulce! :-)

4 i r i s i r i s | Web | 27. dubna 2014 v 22:06 | Reagovat

Rudá jako rubín je skvělá knížka (tedy alespoň podle mne). Jsem moc zvědavá, co na ni řekneš ty :-)
K postupu / vybrání v soutěži gratuluji a taktéž ke článku na titulce. Taky bych tam někdy nějaký chtěla mít, ale to asi každý. ;-)
Tvůj nový design se mi moc líbí, ty barvy jsou přesně mým šálkem čaje a obrázek v menu je taktéž super (jsem velkým příznivcem kreslených portrétů :-))
Jo a lidí, kterým slovo knížka nic neříká, mám kolem sebe spoustu. Vlastně bych řekla, že to jsou (kromě mých dvou kamarádek, které toho čtou ještě mnohem víc než já) snad všichni moji spolužáci. Takže naprosto chápu tvou situaci.
Přeji hezký další týden :-)

5 Beatricia Beatricia | Web | 27. dubna 2014 v 22:52 | Reagovat

Gratuluji ti k prezentaci tvého blogu na titulce blogu.cz.-  Úvahy blogerky Kariol. Je u toho moc hezká ilustrace s knihami.
Také ti blahopřeji k tzv. vybrání v té soutěži. Při takovém kvantu účastníků je to výhra. Jsi fakt dobrá a máš úspěšně našlápnuto do literárního světa. ♥♥♥

6 Maminka Ája Maminka Ája | 28. dubna 2014 v 21:01 | Reagovat

No tak to teda nevím, když si byla naštvaná na mě, proč si kopala do toho kola. :-D

7 Kariol Kariol | E-mail | Web | 28. dubna 2014 v 21:06 | Reagovat

[6]: Protože jsem se škrábla o šlapku do lýtka. :-D :-D

8 TvojespolužačkaKačka TvojespolužačkaKačka | 28. dubna 2014 v 22:32 | Reagovat

Ahoj, vůbec není zač doufám že se ti to líbí,neni to perfektní ale je to vše na co se zmůžu :) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama